Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A diabetikus kenyér pontosan...

A diabetikus kenyér pontosan mi is?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy diabetikusnak mondott kenyeret. Fehér kenyér így látszatra, ízbe sem érzek különbséget. Na de akkor mitől is diabetikus? Kevesebb benne a szénhidrát vagy mi? Egyáltalán ilyennek kell lennie egy ún. Diabetikus kenyérnek?
2014. aug. 4. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fehér, akkor gondolom diabetikus lisztből van, kevesebb szénhidátot tartalmaz.
2014. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség, hogy a normál kenyérben van cukor + a liszt nem jó a cukrosoknak.

A diabetikus kenyérben speciális liszt van amit a diabéteszesek megehetnek + cukor helyet fruktóz.


A cukrosok ugyanúgy igénylik az édességet a kenyeret stb mint más emberek így nem kell mellőzniük főleg, hogy az ízük is ugyanolyan.

2014. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"A cukrosok ugyanúgy igénylik az édességet" Ezt honnan szedted elő?:D Én nem igénylem az édességet.
2014. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

csökkentett szénhidrát tartalmú

magára adó cukorbeteg nem eszik olyat

2014. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 es vagyok


Igen ugyanúgy mint mások... Mások közül se mindenki. Miből gondolod, hogy a nem cukrosoknál van aki nem. De van aki nagyon... ugyanúgy van ilyen a cukrosonál is.

Nálunk is mindenki az.

2014. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok és nem kívánom az édeset. Szóval nekem ne magyarázd be :D
2014. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is cukor beteg vagyok, de ugye mi fruktózból se ehetünk sokat, és főleg nem a magasabb glikémiás indexű gyümölcsöket.

Amikor már homályosan láttam, szédültem folyamatosan, nem gyógyultak a sebeim, akkor derült ki.

Én azóta nem ettem édeset nagyon, és nem is kívánom.

Hidd el, ha 2 hétig kibírod, utána nem fogod kívánni.

Ha cukorbeteg vagy, pontosan számolj, mert baj lehet belőle.

2014. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :) Egyébként nem vagyok cukorbeteg, csupán egy olyan diétát folytatok, amibe a szénhidrátbevitelt csökkentem, és a reggelihez 1 szelet ilyen kenyeret eszek :) Viszont vannak kétségeim az összetevőket illetően, gondolok itt pl a "barna kenyér"-ben található színezőmalátára, és társaikra...
2014. aug. 4. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!