Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diéta...

Szénhidrátszegény diéta esetén milyen étrend kiegészítőt ajánlott fogyasztani?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy aki csak zöldséget, gyümölcsöt eszik annak könnyen, kalcium hiányos lehet a szervezete!

2015. júl. 7. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
amiket felsoroltál az ch
2015. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, nemcsak ezeket eszed, mert az szinte csak szénhidrátra alapozó étrend...

Ha úgy érted, hogy szénhidrátból csak ezeket, akkor sem értem, nem hiszem, hogy elsősorban a gabonából és krumpliból merítenénk a kalciumot, bár aki sok kálciummal dúsított kenyeret eszik, az lehet, hogy azt teszi.

Nemrég utánanéztem a dolognak, mert kicsit korlátozott az étrendem... Egyes zöldségekben elég rendesen van kálcium, a tojás is jelent valamit (bár nincs benne olyan sok), szezámmag, mák... Ezekből azért nem olyan nehéz bevinni a kálciumot, de persze étrend kérdése, érdemes lehet odafigyelni.


Személy szerint nem eszem kiegészítőket, illetve néha egy kis aszkorbinsavat teszek természetes C-vitamint tartalmazó ételekbe, amiknek savanyúnak kell lenniük. Nálam a magnéziumra kell odafigyelni, de a kálciumra sem árt, nem árt kimaxolni a zöldségfogysztásomat (a szénhidrátkeretem zömét zöldségként felenni), bár ez mindig is fontos célom volt. Odavagyok a zöldségekért. Csak nem mindig a legcélszerűbb fajtákat szeretem...

2015. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!