Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Izomzat átalakításához és...

Izomzat átalakításához és tesztzsírszázalék csökkentéséhez milyen étrendet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok/érzem magam elhízottnak, de van egy kis pocakom (ami alatt valamennyi izom is van), tavaly volt egy testzsírszázalék mérésem ez 22% környéke volt. Rendszeresen edzek (heti 2x küzdősport + futás és heti 1x falmászás) de szeretném kicsit átalakítani magam, mert nem vagyok elégedett. 74kg körül mozgok (nem mértem magam mostanában) és ezt ~70kg-ra szeretném csökkenteni úgy, hogy nagyobb részben zsírtól szabaduljak meg (a testzsírszázalékot kb 15%-ra csökkenteni) és mellette izomzatot is építsek. Ezért nem nevezném a dolgok fogyókúrának.


Milyen étrend passzolna? Olvastam több oldalon is menü tippeket és a magas fehérjét illetve szinte 0 szénhidrátot tartalmazó "diétákat" találtam hasznosnak, mivel gyorsítaná az anyagcserét is kiüríti a felraktározott szénhidrátot (persze mozgás/edzés mellett). A hétfőtől péntekig tartó menümre viszont csak heti 5-6000 forint áll rendelkezésemre. Ebből kijön akár 3-3,5 kiló csirkemell és még zöldség is ahogy számolgattam. Milyen ételeket/étrendet tudnátok ajánlani?


2015. szept. 19. 19:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Testzsírszázakék* már a címbe is helyesírási hibákat írok :D
2015. szept. 19. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha izmosítani akarsz, akkor tömegnövelő étrend kell, majd a kívánt izomzat elérése után szálkásítani.
2015. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy totál kezdő, nem tudsz egyszerre izmosodni és szálkásítani...

Csak mert kiüríted a glikogénraktáraidat, nem fogysz. A súlyod kisebb lesz, de ez nem zsírból fogyás... Csak az izmaid lesznek optikailag kisebbek (ami megint nem feltétlenül gond, hisz az izomszöveted maga ettől nem változik és gyorsan fel tudod tölteni őket újra szénhidráttal, ha akarod).

A szinte nulla szénhidrát és a magas fehérje egyszerre nem megy (lehet csinálni, de glükóz képződik a felesleges fehérjéből, akkor minek a közel nulla szénhidrát?), igaz, nem világos, hogy egyszerre gondoltad-e ezeket.

A csirkemell, zöldség mellé kell egy csomó zsír is, ha extrém szénhidrátmegszorítást akarsz, koplalni azért nem célszerű. Nekem logikusabb eleve zsíros húst enni, de van, aki csirkemellet eszik és olajat iszik, én nem szólok bele :)

2015. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!