Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha komolyan szeretnék fogyókúr...

Ha komolyan szeretnék fogyókúrázni és puffasztott rizst vagy abonettet eszek, ezzel sok szénhidrátot-és kalóriát viszek be?

Figyelt kérdés

Van valami, amivel még ennél is kevesebb szénhidrátot és kalóriát tudok bevinni, mit egyek ezek helyett?

Nem tudom, zabból, vagy még ennél is kevesebb szénhidrátot tartalmazó gabomából is készülnek -e ilyen abonet-ek, extrudált kenyerek stb, és mit érdemes venni?

Szénhidrát-csökkentett kenyérben is több szénhidrát van.



2017. febr. 12. 16:22
 1/6 anonim válasza:
Lehet, hogy a szénhidrát csökkentett kenyérben több a szénhidrát, de azzal legalább jól laksz. Abonettel meg puffasztott rizzsel nem lehet jól lakni.
2017. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én jól szoktam lakni tőle.
2017. febr. 12. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Én mindig két fogyókúrát tartok egyszerre, hogy jóllakjak. :-))
2017. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Ha komolyan akarok fogyni, eszembe se jut a gabona, persze úgy is lehet.


Sok szénhidrátot viszel-e be vele? Nos, ha sokat eszel belőle, igen, ha nem, nem, plusz mi a sok?

Mit egyél helyette? Nem ismerem az étrendedet, én ilyesmik "helyett" zöldséget, olajos magvat vagy semmit sem eszem. Nem tudok róla, hogy kenyér vagy kenyérpótlék szükséges lenne az élethez. Oké, ha neked igen, de érted, ez ember- és étrendfüggő...

Sosem voltam szendvicses, de van egy, amit szeretek. Nos, azt egyszerűen az amúgyis csak zavaró kenyér nélkül eszem, azt nem pótolva a világon semmivel. Mivel elég tartalmas szendvicsfajta (tojásos, sajtos, zöldséges), így is laktató.


Lehet olyan kenyeret sütni, amiben inkább rost van, bár szerintem az pocsék... Ismerek lightos paleo kenyérfélét, abban rengeteg olajos mag van, ami nekem nem jön jól össze a szálkásításkor szükséges fehérje/kalória értékemmel, így olyat sem eszem.


A zab is szénhidrátbomba, de azért rost és fehérje több akad benne. Tuti vannak zabos extrudált cuccok is, de ha nem, akkor süss zabgofrit vagy zabkenyeret (hagymával és cukkinivel szerintem igen jó, ha beleférne a diétámba, én is enném). S a lisztféle egy része kicserélhető rosttal, akkor van baj, ha csupa rost, mert az nem étel. Bár az abonett sem ehető, egyszer próbáltam.

2017. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyrészt, nézd meg, mi van ráírva. Másrészt, ha lusta vagy olvasni: az Abonettben aránylag több szénhidrát van, mint a puffasztott rizsben, és kevésbé okoz teltségérzetet, tehát ha éppen meg akarsz halni egy kis arcodba tömhető kenyérszerűségért, akkor a pufirizs mindenképp jobb választás. Ráadásul az íze is jobb, én a sózottat szeretem, a sótlan szerintem ehetetlen. Ünnepnapokon szoktam tolni puffasztott sózott búzát is, de azzal megint vigyázni kell, mert több benne a szénhidrát, mint a rizsben, és sajnos sokkal finomabb is, a búza édeskés ízének nehéz ellenállni. Úgyhogy csak óvatosan a búzával!
2017. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem eszel helyette gyümölcsöt meg tojást? Ha komolyan szeretnél fogyókúrázni, akkor mozogni is kéne, nem a kajától várni a csodát.
2017. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!