Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény étrend. Jól...

Szénhidrátszegény étrend. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

43 napja étkezem szénhidrátszegényen. Már leadtam 5 kilót. Ez két hete mért adat. Látom a testemen is a változást, bár néha vannak depis napjaim. Nem merek ráállni a mérlegre félek hogy nem fogytam és ez elkeserítene, tehát azért még húzom egy kicsit a méreszkedést. Leírom a tegnapi étrendemet. Légyszi adjatok tippet. Jó így? Estleg sok/kevés? Mit kéne még ennem, vagy mit NEM? Naponta sportolok min. egy órát kivétel vasárnap.

Szóval:

- reggel fél 8 körül ettem zsírszegény túrót natur joghurttal összekeverve, belevagdaltam egy szép nagy alma felét.

- délelőtt megettem egy almát

- fél 2 körül ettem egy adag görög salátát utána egy natur joghurtot almával

- 5 körül ettem egy szép adag gombát két tojással erre ráolvaszottam egy kis sajtot.


Előre is köszi a segítségeket.


2010. máj. 14. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Gratulálok, 43 napja koplalsz, a leadott 5 kilónak pedig kb fele folyadék, a másik fele meg gilkogén, érthetőbb nyelven izom... A zsírveszteséged valószínűleg nulla. Amit leírtál az kb. 6-800 kcal. Először is nagyon kevés, másodszor nélkülöz minden jó minőségű állati fehérjét... a két tojás meg a kevés joghurt és túró szinte semmi... Sehol valami jó minőségű összetett rostos szénhidrát, pl. barna rizs, teljeskiőrlésű kenyér, vagy még inkább natúr zabpehely.

Az étkezéseid száma kevés, 3-szor ettél, a negyedik az egy alma volt, ami nem étkezés! Este 5-kor eszel utoljára ez is butaság...

Szóval ez így nagyon nem jó... Napi 5-6 kis étkezés kéne, minden alkalommal kéne, hogy legyen fehérje, összetett szénhidrát, és többszörösen telítettlen zsírsavak.

Egyáltalán nem ettél rendes meleg kaját, egy jó kis rostoncsirkemell rizzsel és salátával...


Ez így teljesen rossz.


Edző... aki dietetikus is.

2010. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előzővel!Ez ránézésre is kevés és nem zsírból fogytál!

Menj el sportolni és egyél azt is amit szeretsz, emrt nem hiszem h sokáig fogod így bírni és csak visszajön, ami már lement

2010. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az előzőeknek teljesen igaza van...noha én nem akarlak elkeseríteni, de pont ez az ami nemjó. Mikor meg lefogytál és elkezdesz újra táplálkozni, hirtelen visszarántod a kilókat, vagy még többet is. Ez éhezés és nagyon káros,amit most teszel. Biztosan vannak szakemberek,akik szívesen segítenek neked ebben. Ráadásul ha nem mozogsz valamit rendszeresen,akkor ez igy nem sokat ér. Sok sikert és azért ne add fel, csak figyelj az egészségedre is :)
2010. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hangsúlyoznám hogy szerintem a napi min. egy óra sport szerintem rendszeresnek nevezhető. Másrészt ez csak egy nap amit kiragadtam a sok közül. Leírok néhány ételt amit fogyasztani szoktam még. Reggelire általában tojás, zöldségek, alma, joghurt, túró. Délelőtt csak almát vagy joghutot eszem. Ja, néha lecsúszik egykis teljeskiőrlésű keksz. Ebéd általában vmi zöldséges, húsos, sajtos, tojásos étel. Leveseket sokat eszem, főzelék pici liszttel. Délután nagyjából ezek közül választok amiket felsoroltam. 6 után nem szoktam enni. Sok salátát, párolt zöldséget eszem. Ezt tényleg koplalásnak nevezitek? Az a baj hogy igazán nem értek hozzá és annyi mindent hall az ember. Én általában azon izgulok hogy nem ettem-e túl sokat?
2010. máj. 14. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
akárhogy csűröd-csavarod, ez masszív koplalás....számold ki a kalóriatartalmát a kajádnak, ha már a minősége nem érdekel
2010. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a ettől a kiegészítéstől nem lett jobb, sőt! Szóval kb valami ilyesmi kellene (ez csak egy vázlat): Reggel natúr joghurtba elkeversz kb 30-40 g zabpelyhet, ezután 3 óránként tolsz egy csirkemell/hal+rizst, kora este már csak csirkemell/hal+zöldség. Lefekvés előtt pedig sovány túrót. Nézz utána a témának, és vedd ezt alapul, amit eddig csináltál az baromság és felesleges volt!
2010. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsónak. És az nem gáz ha mindig ugyanezt eszem?
2010. máj. 15. 02:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha mellette gondoskodsz még megfelelő vitamin és ásványi agyag pótlásról. Viszont a fehérje, szénhidrát egyensúly nagyon fontos, ami most hiányzik nálad. Plusz csirkét és halat is el lehet készíteni millióféleképpen.
2010. máj. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előzököhöz hasonlóan és a napi többszöri étkezést,kb 6-ot javaslok neked.Attól hogy könnyű és szinte semmi ételeket eszel nem fogsz fogyni,mert a szervezeted átáll raktározásra.Tehát egyszer eszel egy kicsi zsírt azt a tested rögtön el fogja magának rakni a nehezebb időkre.Ezért kell a változatos étrend akkor is ha fogyni szeretnél.A fogyókúra közben is szükséged van ugyan olyan zsírokra és szénhidrátokra,csak kevesebbre.A másik meg,hogy csak ilyen ételeken nem lehet élni,csodálom,hogy nem esik ki a szemed az éhségtől,mert nem hinném,hogy egy almával jól lehet lakni,vagy épp ebédkor egy salátával. Egyél sok főzeléket(sűrítsd azzal amit beletettél,pl borsófőzelék, turmixold össze a felét és máris sűrűbb,de ha nem tehetsz bele lisztet is nyugodtan,hiszem annyi kell is)Ehetsz teljes kiőrlésű lisztből készült tésztákat,kenyereket,rakkot zöldségeket,töltött húsokat salátákkal.Reggelire meg jó ötlet a joghurt gyümölccsel vagy műzlivel,de a gyümölcsturmix is jó,amellett nagyon finom is. Egyből izgalmasabb lesz a napod, és olyanokat ehetsz amikkel jól is laksz valamennyire.És persze sok folyadék is szükséges.
2010. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!