Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Többet mutat a mérleg, valamit...

Többet mutat a mérleg, valamit rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
heti 2-3x edzem 1órát zsírégető pulzuson belül kocogom, 10 ml kupaknyi l-karnitint is bevettem fél vagy egy órával előbb. Száműztem a fehér kenyeret, édességeket. Nem eszem sokat. Többet mutatott a mérleg mint előtte. Valami nem jól csináltam?
2011. szept. 14. 14:38
 1/9 bix ***** válasza:

mennyiről indultál, mikor, mikor mérted milyen napszakban az előzőt és a mostanit, stb...


ha nő a súlyod akkor valamit nem jól csinálsz vagy csak nem reggel pisikaki után mértél, vagy a hormoningadozásod miatt van, vagy még így is sokat eszel. ilyenkor jönne jól egy kajanapló amiben követhető mennyi a bevitt kalória...


olyan meg hogy zsírégető tartomány nincs. a zsírt nem futás közben égeted, a zsír ugyanis energia. ha tudnál energiát szerezni zsírból hatékonyan edzés közben, akkor egyhuzamban le tudnád futni az összes felesleged kb. de nem tudod. a zsír bontása lassú folyamat, edzésen csak kiüríted az izmok glükózraktárait, amit a szervezetnek pótolni kell. ezt részben a bevitt kajából, részben zsírból fedezed.


ennyi

2011. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
illetve az izom nehezebb mint a zsír... így nem feltétlen h nem csinálsz valamit jól...
2011. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy azért, mert a zsír alakulgat izommá, ami ugye mint tudjuk nehezebb.

Körbemérted magad mielőtt elkezdted? Ha igen, inkább azt nézd hogy centiben van-e különbség.

Persze az is lehet, hogy valami nincs rendben benned.

2011. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
zsír nem alakulgat izommá, max energiává
2011. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
aug. 31 óta edzem, 55 voltam, most 56 és fél, éhgyomorral mértem magam, centikben még nem. lehet h tul korai még mondani, de úgy hallottam heti fél kiló az egészséges fogyás. Két étkezés között szoktam edzeni, délutáni órákban.
2011. szept. 14. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hány cm vagy?
2011. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bix ***** válasza:

éhgyomorral mértem magam


pisikaki után? egyébként nőknél enné durvább ingadozások is vannak, de nem feltétlenül jelenti hogy gond lenne. a hormonszintetek a ciklus függvényében erősen ingadozik, ami pl a vízraktározásba is beleszól... 1-2 liter víz simán lehet plusszminusz, és az 1-2 kiló. nomeg az éppen mennyi salakanyag van a szervezetedben, este mennyit edzettél és mennyi vizet pótoltál vissza...


ezért van nekem pl kaja és edzésnaplóm. még a víz is le van írva nem a kcal érték miatt, hanem egyszerűen hogy nyomonkövethető legyen.

2011. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok, a BMI érték szerint normál a testsúly, de még így is van rajtam fölösleg.
2011. szept. 15. 12:57
 9/9 A kérdező kommentje:
kora reggel nem szoktam nagy wc-n lenni, amúgy sem jönne meg. természetesen pisi után,éhgyomorral mértem meg.
2011. szept. 15. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!