Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Enyhe inzulin rezisztenciás...

Enyhe inzulin rezisztenciás vagyok, valóban fogyhatok napi 160g szénhidrát mellett? Nem sok? 29/L

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködésem is van, jelenleg 2.9es értékkel, ez már a normál tartományon belül van de a doki szeirnte érdemes levinni 2 alá is akár. mellett enyhe IR-em is van.

dietetikus 160g os diétára állított (előtte is tisztán ettem de szerintem akkor 100-120g körül ettem szénhidrátot, kizárólag lassú ch-ból) most hogy bő 1 hónapja csinálom a napi 160as-at 1,5kg-ot híztam, sajnso nem csak víz mert 2 hét után is megmaradt. igaz becsúszott egy két csaló kajálás a nyaralás miatt de az heti szinten 1 bűnözésnél nem engedtem meg többet. Lehet hogy a 160 túl sok nekem és attól híztam. Korábban is volta csaló kaja a másik étrendem mellett de ott tartottam fél évig az 58kg-ot. Heti 4x edzek 2 órát, ebből 45 perc kardio plusz pihenő napokon elkezdtem még külön kocogni is fél órákat.

Volt már olyan akinek sikerült ezzel a diétával fogyni? ne olyan írjon aki 120kg-ról fogyott le mert az nem nagy művészet... Köszi.


2017. aug. 15. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
IR-es vagy, sok az a 160 CH. Persze mivel alapbetegsèged van, csalònapok sem igazan kellenének. Maximum heti 1 ètkezès fèlrekajàlàs.(nem egy nap, 1 etkezès!)
2017. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Félre érted, heti 1 csaló kaja van. Egy fagyi, jégkrém, 2 szelet tk pizza stb. te mennyi ch-t eszel egy nap és kb mikor állt át a tested fogyásra?
2017. aug. 15. 12:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Mármint nem egyszerre minden hanem 1-1 alkalmanként és tényleg csak heti 1et engedek meg magamnak.
2017. aug. 15. 12:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Dièta alatt 150 g CH-val kezdek, majd azt viszem le 75-re fokozatosan. Tömegelès alatt is max 250-320 g CH megy, mivel könnyen zsìrosodom.
2017. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tyttöö válasza:
100%

Nem nagy művészet 120 kg-ról lefogyni?!


Te meg itt rinyálsz 1,5 kg hízás miatt..

2017. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem rinyálok, tapasztalatokat várok. 5kg leadni nem olyan mint 40-et már ne haragudj. A súlyosan túlsúlyos embereknél általában az diéta kezdetekor "leolvad" hirtelen 10-15kg 3 hónap alatt, az utolsó 5kg a kihívás nem a 40...
2017. aug. 15. 13:12
 7/15 anonim ***** válasza:

KB 1 év alatt ment le 10 kg a 160g CH mellett, és ezt nagyjából 3 éve tudom tartani.

Most vagyok 71 kg, 1-2 kg plusz minusz.

2017. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha korábban 100-120 g ch mellett tartottad a súlyod, aztán a 160-ra emelés miatt híztál, akkor szerintem logikus, hogy jobb neked a korábbi mennyiség.

A 2,9-es TSH-t érdemes levinni 2 alá, főleg, ha babát szeretnél. A gyógyszeren kívül a gluténmentes étrend is segíthet ebben.

2017. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

IGen csak ebbe a kis hízásba bekavart egy nyaralás meg pár csaló kajálás pont mikor elkezdtem a 160as diétát , szóval nem tudom hogy a csalás miatt jött fel vagy a 160ch miatt, vagy mindkettő. nem akarom rögtön ráfögni a diétára sem. az endokrinológus is győzködött hogy kell az a 160g nem sok,ugyanígy a dietetikus is... már akkor szkeptikus voltam.

bár hozzáteszem h régen a 100-120as ch mellett is voltak heti 1-2 csaló kajálások mégis tartottam a súlyom, most meg... kezdek arra hajlani én is, hogy sok a 160.

2017. aug. 15. 14:29
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha neked bevált a 100-120 gramm, akkor szerintem felesleges ilyen sok ch-t enned. Gondolom, azért szeretnek IR és cukorbeteg embereknek ilyen sok ch-t előírni, mert az átlagember még többet eszik (bár kisebb kalóriaigényű embereknél azért sokszor van kisebb érték, főleg, ha zsírosabban eszik). vagy nem tudom, de azt igen, hogy ilyen esetekben sokaknak nagyon jó lejjebb menni a szénhidráttal. Nem mindenkinek, szóval felelőtlen tanácsokat nem adok laikusként, de világos, hogy a 160 nem ideális minden egyes embernek, aki inzulinrezisztens...


Lehet fogyni ennyi szénhidráttal, kisebb súlyból is, csak legyen kalóriadeficit.

Nekem kövéren is csak 80 gramm alatt indult be a fogyás, de én viszonylag zsírosan (akkoriban néha nagyon zsírosan) ettem s nem igazán mozogtam. Az energiamérleg dönt, 160 gramm szénhidráttal nyilván lehet hízni is, fogyni is, ez a többi makrón és az ember energiaszükségletén múlik.

2017. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!