Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Sok zöldséget kell enni, ez a...

Sok zöldséget kell enni, ez a diéta alapja, de annyira puffadok tőle! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos fel vagyok fúvódva, és ezt kellemetlen szagú szellentés kíséri. A k betűs zöldségeket kerülöm, nem eszek babot és társait. Répa-brokkoli zöldségkeveréket eszek, de ettől is...

Furcsa, hogy jobban kellene érezni magam a zöldségtől, mégis valahol az ellenkező hatást tapasztalom. :(


2017. aug. 19. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne egyél akkor annyi zöldséget.
2017. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem eszek annyit, de akkor mit kellene ennem? Így is fehérjéből eszek a legtöbbet..:(
2017. aug. 19. 07:51
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Amit írsz, az lehetetlenség.

Valamint nem létezik olyan hogy ilyen diéta meg olyan fogyókúra. Egészséges életmód létezik, amiből van összesen egy féle, és a világ összes betegségére, problémájára az a megoldás.

A szénhidrát kell. Attól lesz energiád. Nincs olyan zöldség, vagy gyümölcs, amit kerülni kell. Ha csak nem vagy allergiás valamire. Annyi rost van bennük, hogy mindegy mennyi szénhidrátot tartalmaz. A lényeg, hogy ne nagyon vegyítsd processzált ételekkel és húsokkal, mert attól puffadhatsz. A laktózérzékenységre is figyelj. Lehet hogy amiatt van a puffadás.

2017. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Reggelire zabkását szoktam enni. Ez ad energiát.

Akkor maximum attól lehet, hogy eszek mellé csirkét is. De én meg ezt nem hiszem el, hogy együtt nem lehet enni őket, mert puffaszt. Miért?

2017. aug. 19. 08:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig simán puffaszthat. Pl akármilyen gyümölcsöt küldesz rá a húsokra, szinte biztos hogy megfájdul a gyomrod, vagy csak simán folyamatosan puffadni fogsz, mert a gyomrod nem tud mit kezdeni azzal, hogy elkezdi emészteni a nehéz kaját, amire szi te azonnal lebomló, könnyen emészthető, cukrokká alakuló kaját küldesz. Fordított sorrendben kéne.
2017. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen meghülyült már a világ, ezzel a minden féle fogyókúrás hülyeségekkel. Enni kell normálisan mindent és semmi baj nem lesz.
2017. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Duenna ***** válasza:
45%
Szerintem először hagyd el a tejet, a tejterméket, és a cukrot, mert főleg ezek puffasztanak, és ezektől lehet szellenteni. Egy hét után már észrevehető a pozitív változás.
2017. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Duenna ***** válasza:
16%

Az egészséged diéta alapja:

Először is felejtsd el a húsféleségeket, a tejet, a tejtermékeket, a tojást és a cukrot. Nyár van, rengeteg gyümölcs van, szedjél össze mindenféle gyümölcsöt, mosd meg, tedd egy erősebb turmixba, turmixold össze, és ezt ihatod reggel reggelire, és este vacsorára. Délben ebédeljél rendesen, hús nélkül, ha tudsz, sok zöldségekből készült főzelékeket egyél (borsó, zöldbab, répa, stb.) A húst kiválthatod búzasikérre, amiben rengeteg növényi fehérje van, kalória viszont kevés van, mégis nagyon laktató (lehet pörköltnek, és rántani is). Rengeteg olajos magvakkal is pótolhatod a hús zsírját, amiből éhesen annyit rágcsálhatsz belőle, amennyit akarsz: dió, mogyoró, mandula, tökmag, napraforgó, gesztenye, kesudió, pisztácia, tökmag, lenmag, stb.


Én például nagyon szeretem turmixban 2 almát, a 1 banánt, és 3 körtét összeturmixolni. Olyan laktató, hogy alig bírom meginni. Ez fedezi a cukoréhségemet. Nassoláshoz sózatlan (natúr) olajos magvakat szoktam rágcsálni, ezek nagyon laktatók, mégsem hízlalnak. Főzelékeket világos rántással szoktam bekeverni. Rántani lehet krumplit is, ami pótolja a húsféleségeket: 2-3 szem közepes krumplit meghámozol, fél centis karikákra felszeleteled, megsózod, és panírozod, mint a húst: lisztbe mártod, tojásba, és zsemlemorzsába, majd közepes tűzön megsütöd. Ehhez lehet különféle főzelékeket tálalni, vagy csak magában uborka + paradicsom + paprika salátával. Szárnyaljon a képzeleted! :)

2017. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem ripsz-ropsz kell emelni a zöldségfogyasztást, hanem fokozatosan, először főtt változattal. Hozzászokik majd a szervezeted.
2017. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akit puffaszt valami zöldség, azt azért nem mind. Tapasztald ki, mit bírsz.


Ha a fehérje a legtöbb, akkor valamit átkozottul rosszul csinálsz. A fehérjéből nem kell valami sok, az energiabeviteledet szénhidrátra vagy zsírra kell alapoznod (kinek mi fekszik). A zöldség persze inkább szénhidrát, de abból sok kalóriát bevinni még zöldségimádóknak sem olyan egyszerű. Csirke+zöldségen csak koplalni lehet (vagy betegesen sok fehérjét bevinni, kivéve, ha rengeteg és kalóriadús a zöldség, bár sok zöldség fehérjét is ad).

2017. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!