Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Azokat kérdezem, akik a saját...

Azokat kérdezem, akik a saját bőrükön tapasztalták. Bevált a paleo-ketogén diéta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) 20 éves lány vagyok, és már 2 éve szenvedek autoimmun pajzsmirigy betegségben. Megelégeltem, és kicsit jobban belemélyültem a témába. Az egyetlen megoldás, amit találtam a paleo-ketogén diéta! Valakinek ez bevált már? Orvos vezetése nélkül bele lehet/szabad vágni? Előre is köszönöm, ha megosztod velem tapasztalataidat!

2015. jan. 13. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Szülői hatásra kipróbáltam, vagyis ők kezdték el, nekem meg ugye nem volt más választásom. A fejem nagyon fájt, kiújult a migrénem, pedig évekig nem voltak görcseim. Nem éreztem túl jól magam, tele voltam, de nem voltam jóllakott, ami elég fura érzés volt. Nem voltam sosem édesszájú, még menzesz idején sem, a csokit alapból nem is szerettem, de akkor állandóan csokira és sütire vágytam.

Az epém mondta be az unalmast, emiatt már újra vegyesen étkezünk.


Ha a pajzsmirigyeddel van gond, a szóját mindenképpen kerüld.

2015. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, már ez is nagy segítség volt. Bárhol olvastam erről a diétáról, nagy hókuszpókuszok közepette leírták, hogy ez a tuti módszer, és már ezreknek bevált... Ezek szerint nem biztos, hogy belevágnék. :)
2015. jan. 13. 17:11
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok elkötelezett paleofan,de álljunk már meg egy szóra.Ha ezrek dicsérik,de van egy pár,aki azt állítja,nem jött be,te inkább visszatántorodsz még a kipróbálástól is?? :O

Ha kicsit beleásod magad,láthatod,hogy a paleo rendkívül változatosan alkalmazható étrend.Nem mindegy,hogy paleo kenyeret eszel csülökkel meg szalonnával,vagy sok zöldséget,gyümölcsöt,halat,húsokat(és csak mértékkel zsírosakat),remélem ezt belátod.Akinek nem jött be ez a diéta,attól azért megkérdezném,hogy pontosan miket evett.Mert hogy senkinek nem megy szét az epéje a sok zöldségtől,csirkétől,tojástól,haltól,gyümölcstől,kevés olajos magvaktól,arra mérget vennék.Nyugodtan próbáld ki.Én is alkalmaztam,igaz,az én étrendem nem igazán volt ketogén,mert én zöldséget legalább annyit ettem,mint állati eredetű fehérjéket,zsíros ételeket meg szinte nem is fogyasztottam,és igen is bevált!Fogytam is,és a közérzetem is rendbe jött.

Azért,mert a paleo sok mindent megenged,nem kell úgy értelmezni,hogy mindenből korlátlanul,akár más táplálékok kizárásával is lehet enni!Ésszerűen nagyon j kis vegyes,tápláló és finom étrendeket lehet összeállítani!És szerintem a tésztaimádókon kívül gyakorlatilag mindenki megtalálja az útját a paleo-n belül.

2015. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Csak azért reagáltam így az előző kommentre, mert kifejezetten a paleo-ketogén étrendről nem hallottam sok személyes tapasztalatot, főleg pajzsmirigy betegtől nem. Elég kockázatos is lehet szerintem.:) És a legnagyobb baj, hogy az egyik helyen ezt írják, a másikon azt. Mindenesetre most úgy döntöttem, hogy első lépésként kiszorítom a glutént az életemből, aztán utána megfontolom merre tovább!
2015. jan. 13. 22:42
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Tojás és a magvak tettek be, puffadtam és ment a hasam, később hasfájás is volt. Igazán zsíros húsokat nem ettünk sokat, kolbász egyszer volt, attól sokat böfögtem, illetve fájt a hasam egész éjjel. Tonhallal semmi bajom nem volt, karalábén kívül a zöldségekkel sem.
2015. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

amúgy én 23 éves vagyok és fiú :)

orvos szerintem nem kell hozzá, de ajánlom a ketogén paleolit baráti kör nevű facebook csoportot, ha kérdésed lenne

2015. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét és tanácsait! :)
2015. jan. 14. 19:19
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

A százalékod jobban rendben van, mint az enyém ez igen! :)


Kérdező, az említett fb. csoportot ajánlom, ott általában olyanok vannak, akik ennek megfelelően táplálkoznak.


Egyébként a ketopaleót eléggé el lehet rontani, akkor tényleg okozhat gondot hasonlóan mint a nyugati étrend, csak utóbbi általában gondot okoz.

2015. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
28%
Én azt nem ismerem , nekem a fülakupunktúra segített.
2015. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem felesleges egyből ketogén diétába kezdeni.


A ketogén diétát (legyen az paleo vagy nem paleo) amúgy sem ajánlanám, hogy orvos nélkül próbáld ki. Van amikor nagyon hasznos, de laikusan a végén többet ártasz vele, mint amennyi hasznod lesz belőle. Van pár igen kellemetlen mellékhatása, és nem is mindenki bírja.


Szerintem kezd csak simán először paleoval, ne ketogénezz. Aztán meglátod működik-e. Nem kell kínozd magad ketózissal, amikor lehet a rendes étrend is működik, és még jól is érzed magad.


Ha mégsem működne, akkor még mindig van lehetőség szigorítani egy ketogén étrendre, de azt majd egyezteted az orvosoddal.


:-)

2015. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!