Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 160 g szénhidrát egy nap mit...

160 g szénhidrát egy nap mit tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos életmódot kellett váltsak egészségi okok miatt. Egy nap 160 kaloriat fogyaszthatok.

Reggeli: 30 g

Tízórai: 20 g

Ebéd: 50 g

Uzsonna 20 g

Vacsora 40 g

De egyszerűen nem tudom akkor mit ehetnek pontosan ezekben a napszakokban. Tudna valaki segíteni ? Otletekkel vagy aki benne van az meselne ? Köszönöm előre is


2018. jún. 21. 19:50
 1/3 anonim válasza:
Szia énis pont ebben a szituációban vagyok. Neked miért kell ?
2018. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármit (ha nem számít, hogy gyors ch vagy sem), tervezgess a kalóriabázison.

Én sosem osztottam így fel, igaz, nekem 160 gramm ch bődületesen sok és nincs is egészségügyi bajom.


Elírtad, a 160 az gramm (a leírásban kalória szerepel), de való igaz, a kalória is számít, nagyon nem mindegy, hogy mennyi kalóriához járul ez a szénhidrátmennyiség. Nagy kalóriakeretnél nagyon zsírosan kell enni hozzá, de van, akinek ebbe minimális zsír fér. Ez más ételeket jelent a két esetben.


Túl sok lehetőség van, 160 gramm ch rengeteg, töredék kerettel is ehetsz kb. bármit, max. keveset. Extrém alacsonyra kell menni, hogy ételek essenek ki (egyesek meglepően kis keretbe is beszuszakolják a kedvenceiket). Bár ha akkora zöldségimádó vagy, mint én voltam, akkor néha a keret zömét arra szórod el és a keményítőbombákra, gyümölcsre nem jut sok. Ja, a cukor kihagyása nekem alap volt, de persze fér az is.


Szerintem általában célszerű valami fehérjéből kiindulni zöldséggel s e mellé még lehet pakolni valami gabonát vagy gyümölcsöt, ha akarod s még maradt ch. Ha sok kalória kell, zsír is jobban jön, de valamennyi úgyis kell. Ha megvan a kalória és a ch, tényleg sakkozz vele a kalóriabázison, én úgy csinálnám.

2018. jún. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggeli: 1 db korpás zsemle, sonkás rántotta 3 tojásból

Tízórai: korpakeksz, joghurt, egy marék olajos mag, vagy gyümölcs

Ebéd: 6 g szárazon mért barna rizs, sült csirkecomb, csalamádé, 3 dl zöldségleves tészta nélkül

Uzsonna: 2 db kicsi alma

Vacsora: 1 db korpás zsemle, zöldpaprika, paradicsom, sonka


Ha teheted, reggelire meleget egyél, és legkésőbb délután kettőkor fejezd be a meleg kajákat. Ebédre mindig egyél egy könnyű levest.

2018. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!