Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A barna rizsnek 100 grammja...

A barna rizsnek 100 grammja főve tényleg csak 23 gramm szénhidrátot tartalmaz?

Figyelt kérdés
Ha megfőzök magamnak 100 gr barna rizst, azt úgy kell felvezetni mondjuk egy kalóriatáblázatba, hogy 100 gr főtt rizst ettem meg és 23 grammal kell számolni? (Fontos lenne tudni, mert diétában vagyok, és azért nem mindegy, hogy 75, vagy 23 grammot viszek be belőle.)

2014. aug. 9. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ételeket nyersen kell mérni mivel főzéssel csökken vagy nő a súlya (veszít a vízből vagy beszívja a vizet)
2014. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 100 grammot nyersen is akartam kimérni. A kérdésem a bevitt ch számolására vonatkozott. Az eredetileg, nyersen 100 gr, de már főtt (ami már nyilván nem 100, de az már engem nem érdekel,hogy akkor mennyi) rizs ch-tartalmával kell számolni, tehát 23 grammal, vagy azt is a nyersével? (tehát 75 grammal)
2014. aug. 9. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

A barna rizs szerintem nem duzzad meg kétszeresére. Az sose lesz olyan pufi mint a fehér. Szóval inkább mérd le nyersen, meg főzés után is.

De ha véletlen kétszer annyit vesz fel, akkor csak a felét kell számolni. (bár nem tudom hogy jött ki neked a 23??)

2014. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neten az összes kalóriatáblázatban 23 van írva. De most már tudom, hogy miért. 75 grammot kell számolni, ez a lényeg.
2014. aug. 9. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
A barna rizs ch-ja 70 körül van, nem? :D
2014. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nyersen 10 deka az, amit megeszel, akkor nyilván 10 deka nyers rizst kell számolnod...

Ha főtten 10 deka, akkor 10 deka főttet, de ezt megbízhatatlanabbnak tartom, mivel a főtt rizsek víztartalma nem kicsit eltérhet. A párom pl. nedvesen szereti a rizst (fehéret eszik, de valószínűleg a barnával is ez a helyzet), megfőzve még kicsit áll rajta a víz, majd beszívja, de attól még jelentősebb része lesz víz, mint annak, aki szárazabban készíti.

2014. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!