Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Ha estére filmnézéskor sült...

Ha estére filmnézéskor sült csicseriborsót eszem, az gátolhatja a fogyást?

Figyelt kérdés
Ugyebár a csicseriborsó update 2-es kódú, tehát 6:00 és 15:00 között lehet fogyasztani, mértékkel. De ha este eszem, egy kisebb tálkával, olivaolajban sütve, akkor az gátolni fogja?

2021. ápr. 14. 11:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Az update 123- ban az időkódrendszer arra épül, hogy az egyes napszakokban más az inzulinérzékenység ( szénhidrát tolerancia). A nap első felében jobban tolerálja a szervezet a bevitt szénhidrátot, és ahogy telik az idő, egyre kevésbé, pl este már nem ajánlott szénhidrátdús ételt bevinni.

Szerintem ha néha előfordul, hogy megszeged, nem hiszem hogy gondot fog okozni.

Több ismerősöm is így fogyott le, ezzel az update kódrendszerrel, egyikük 60 kilót 1 év alatt, szóval működik.

Akik nem a kérdésre válaszolnak, azokkal nem érdemes foglalkozni.

2021. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

#11

Aki nem cukorbeteg, annak nem kell aggódnia emiatt. Este is lehet szénhidrátdús ételt enni, persze nem mindegy hogy milyet.


Aki ezzel évi 60 kilót lefogyott, annak gondolom előtte milyen szörnyű étrendje volt.

Ezt a módszert egyébként valami tudományos forrás is igazolja, vagy csak a Norbi?

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a csicseriborsót alapból eheted a nap bármelyik szakaszában, mert nagyon egészséges. Ha olajos, akkor nem a legjobb választás, sem 15 óra előtt, sem azután.

2021. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
12. A kérdés az update kódrendszerben való étrenddel volt kapcsolatos. Arra válaszoltam. Nem az életmód ( étrend) mint módszer létjogosultsága volt téma.
2021. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
De ha egyetértünk abban, hogy nem jó az életmód vagy étrend, akkor miért erősítsük meg a tévedést? Nem többet segítünk, ha elmagyarázzuk, hogy miért rossz maga a módszer?
2021. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
14: Nem igazán, mivelhogy 10 éve evvel fogytam le 20 kilót, ahogy írom.
2021. ápr. 14. 17:43
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy ezt a módszert használtad, de fogyni azért fogytál, mert kalória deficitben voltál. Abba meg csak azért nem kerülsz, ha nem változtatsz az étrendeden csak más időpontban eszel. Szerinted számít, hogy valamit 15 vagy 17 órakor eszel meg?
2021. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16: Figyu, ez itt az Update módszer topikja. Itt fölösleges efféle győzködést nyomatni.
2021. ápr. 14. 17:50
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

14. Milyen alapon oktatsz ki bárkit arról milyen módszert válasszon a fogyáshoz? Vagy az életmódjához?

Ha nem láthatóan koplalni akar, ami egyértelműen a legrosszabb út, miért ne csinálhatná úgy ahogy akarja?

Update kódrendszerrel, atkinssel, ketogén étrenddel, lowcarb, Lchf étrenddel, 16:8 IF -el, kalóriaszámolgatással stb stb. Szíve joga. Mindenkinek más a jó. Mindenki másmilyen életmóddal érzi jól magát.

Egy vegának se vered a melled remélhetőleg, hogy márpedig húst egyen ha nem akar. Senkire sem kell konkrét erre irányuló kérés nélkül rátukmálni erőszakkal, hogy az általad helyesnek ítélt utat válassza. Mert nem vagyunk egyformák.

2021. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
44%
Elég baj az, hogy saját topikja van, nem csoda hogy ennyi egészségtelen ember él Magyarországon. Leírtam miért butaság, remélem valakinek ezzel segítek, ha téged ez nem érdekel, hagyd figyelmen kívül a kommentemet.
2021. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%

#18

A koplalás valóban a legrosszabb út. Attól még, hogy az update jobb, mint a koplalás, még nem lesz jó. Tehát a koplalásra lehet írni, hogy nem jó? Akkor erre miért nem?


Én is növényi étrenden élek, tehát nem, nem mondom egy vegánnak sem, hogy egyen húst. :)

Ha viszont nekem valaki azt mondja, ami gyakran előfordul, akkor meg tudom indokolni tanulmányokkal, bizonyítékokkal, hogy miért nem kell húst enni. Te meg tudod indokolni, hogy miért egészséges az update? Mert én meg tudom az ellenkezőjét.


"Senkire sem kell konkrét erre irányuló kérés nélkül rátukmálni erőszakkal, hogy az általad helyesnek ítélt utat válassza."

Ezt akkor tenném, ha lekötözném és etetném a szénhidrát dús kajáimmal. Ha valaki koplalni akar, akkor te rátukmálhatod "erőszakkal", hogy ne koplaljon? Mert te csak addig látsz, hogy a koplalás nem egészséges. Ez így is van, csak van aki ennél kicsit jobban képben van, ezért írja le, hogy az update módszer sem jó. Le lehet vele fogyni, ahogy a koplalással is, de ettől még nem egészséges. Ez még mindig nem erőszak, aki szembe akar menni a tudománnyal, annak minden joga meg van hozzá.

2021. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!