Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Akkor megehetek 3000 kalóriát...

Akkor megehetek 3000 kalóriát is? Nem úgy van hogy kalória deficitben fogyunk? Én már nem értem.

Figyelt kérdés

Norbi Update


Sokan követelik a kalória értéket. Nem értem mire jó?


1. A megevett zsír kalóriáját nagyrészt nem tudod energiává sem és testzsírrá sem alakítani.

2. A megevett rostok kalóriáját nem tudod energiává, zsírrá alakítani.

3. A megevett poliolok, cukoralkoholok kalóriáját nem tudod energiává, testzsírrá alakítani.

4. A megevett fehérjék kalóriáját nagyrészt nem tudod energiává, testzsírrá alakítani.

5. A megivott natúr alkohol sem képes zsíroddá, vagy hasznosítható energiáddá alakulni, max. blokkolja a zsírbontásod és leüti a vércukrod.

6. Amit a vérben glükózzá tudsz alakítani és testzsírt felhalmozni, az nem más mint a keményítő és a cukrok. Ezt hasznosítható szénhidrátnak nevezzük.


Akkor miért nem a net carbs-t kérdezitek?


Tudtad, hogy a kalória a laborban valóban meggyújtott alapanyag kjoule értéke 4,2-vel elosztva? Tudtad, hogy a gyomrodban semmi nem lángol és füstöl? Mégis miért fogysz kevés kalóriával? Mert keveset eszel és nem biztos, hogy okosan. Ezzel az erővel egy kanál is lehetne mértékegység, vagy kék gumimaci. Ennyit erről. Norbi


2014. okt. 15. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha többet használsz el egy nap sportban mint 3000kcal akkor igen, és fogyni fogsz.
2014. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

amit nem tudsz zsírrá bontani azt feklhasználja a tested az izomok, szervek életben tartására, viszont a kalória igy is számit, mert akkor az izom nem szénhidráton él hanem zsíron és a felesleges sznhidrátot amit már nem tud felhasználni az megy zsírraktárba

hiába eszek kevés szénhidrátot, ha közbe rengeteg zsírt és fehérjét

2014. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szervezet hülye, így teljességgel alkalmatlan a szükséges fehérjék és zsírok raktározására... Most komolyan, már rég kihaltunk volna, ha nem lenne erre képes az élő szervezet!
2014. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"1. A megevett zsír kalóriáját nagyrészt nem tudod energiává sem és testzsírrá sem alakítani.

4. A megevett fehérjék kalóriáját nagyrészt nem tudod energiává, testzsírrá alakítani. "


Ez nem igaz. A megevett zsirok zsirsavakka bomlanak, amiket a test fel tud hasznalni. A feherjek aminosavakka bomlanak, amiket a test glukozza tud alakitani es felhasznalni, vagy eltarolni. Mind a zsirokat, mind a feherjet felhasznalhato energiava alakitja a test, csak epp tovabb tart, mint a szenhidratok eseteben.


A megevett energia nem vesz el, foleg, ha felhasznalhato (a zsirsav pl. az). Ha 5000 kcal-t eszel meg zsirbol, nem fogsz fogyni, mert nem leszel kaloriadeficitben.


"5. A megivott natúr alkohol sem képes zsíroddá, vagy hasznosítható energiáddá alakulni, max. blokkolja a zsírbontásod és leüti a vércukrod. "


Hamis. A maj bontja le es zsirkent raktarozza el.


Szoval ha fogyni akarsz akkor tartani kell a kaloriadeficitet. Megis miert lenne olyan hulye a test, hogy hagyna hasznos tapanyagot karba veszni? Nem akar meghalni :)

2014. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Mekkora butaságok... A pár gramm nettó szénhidrátot fogyasztók sem fogynak, ha sok kalóriát esznek... De enerváltak sem lesznek, sőt, ketogénben tipikus az energiaszint megnövekedése, persze ha valaki éhezik vagy fehérjét eszik zsír helyett is, akkor nem ez a helyzet.


A zsír jó energia, évek óta elsősorban abból szerzem az energiát, mostanában különösen. Azon a max. napi 500 kalóriányi szénhidráton és fehérjén nem működnék ilyen jól, s a súlyomat sem tartanám (pedig fogynom kéne).

2014. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező.... Forgass pár anatómia-könyvet, mert majdnem szívinfarktust kaptam, mikor olvastam a kérdésed... Ennyi marhaságot:(
2014. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam bocsi, norbi update.. Ne már, hogy ezzel hülyíti a népet, ezt a pasit le kéne már lőni! A táplálkozás alapjait adta el, meggazdagodott a sok tudatlan háziasszonyon. Annyira szánalmas.

Már csak arra megy ki az egész, hogy vedd azokat a sz@r, ételnek nem nevezhető valamiket, amiket az update pékségekben árulnak. Az egészséghez semmi köze sajnos.

2014. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3000 kalóriával, kalória minuszban vagy akkor fogyni fogsz.

Ha 3000 kalóriával, kalória pluszban vagy akkor hízni fogsz.

Nincs pardon ez van és ez 100% még mindig


Ez olyan mint a lufi ha levegőt fújsz bele nő a súlya és a térfogata.

Ha kiengeded belőle a levegőt csökkenni fog a súlya és a térfogata.

2014. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, ahogy írjátok... DE pl. a facebook tele van olyan csajokkal akik állítólag degeszre zabálják magukat és még fogynak is. Én meg gürizek az 1600 as keretemmel...
2014. okt. 15. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát a Facebookon sok mindent lehet mondani. Vagy simán kamuznak, vagy számukra a degeszre zabálás nem azt jelenti, mint neked. Ne hagyd elbizonytalanítani magad ilyenekkel.
2014. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!