Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Legalább...

Hogyan fogyjak le? Legalább 15 kg-ot kellene lefogynom, de most már ésszerűen, rendesen szeretném csinálni. Már teljesen összezavarodtam, valami jó tanács kellene. (85 kg vagyok,30%-os testzsírral)

Figyelt kérdés

Annyi mindent hallottam már különböző helyeken, hogy már teljesen nem értem, mi is fontos egy diétánál! Most akkor lúgosítsak vagy inkább fehérjét egyek és nagyon kevés szénhidrátot? Figyeljek a kalóriákra is? Mennyit tornásszak egy héten? Ehetek este gyümölcsöt? Használnak valamit a természetes zsírégetők (ananász, grapefruit, zeller)? És a zöld tea? Vagy a tabletták? Esetleg a fehérjeturmixok? Mennyit igyak?

Előre is köszönöm a segítséget.


2009. júl. 23. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Istenem, el sem hiszem. Én 4hónapja ugyanennyi kiló voltam, ugyanennyi % volt a testzsírom. Nekem a 90napos diéta vált be, most a testzsír %om 19%. Na van még ezen is mit fényesíteni. Most vagyok 60kiló. De szeretnék minimum 55 lenni. De ha 52 lennék azt sem bánnám (161cm) Nem tudom, mennyire vagy tisztában a 90napos diétával, vagy mennyire tartod jónak, de nekem bevállt.
2009. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer már megpróbálkoztam a 90 napossal, viszont az a baj vele, hogy nekem szinte minden nap főznöm kell, arra meg nincs időm, hogy kétfélét csináljak. Na meg hiába fogytam le vele, én utánna nagyon hamar visza is híztam (hiába tartottam a gyümölcs reggelit)
2009. júl. 23. 16:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ és örülők, hogy neked ilyen jól sikerült! És kitartást akkor ahhoz a pár kilóhoz, mert, aki már ennyit le tudott adni, annak ez már meg sem kottyan :)
2009. júl. 23. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Köszi :) És hogyhogy visszahíztad, megkérdezhetem? Utánna vissza tértél a régi életmódodhoz, vagy mégis hogyan?
2009. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyél reggelit, ebédet és vacsorát, normális adagokat, amit szeretnél. De ha lehet ne zsíros , cukros kajákat. Én így fogytam 10 kg-ot. nem tornáztam, sosem sanyargattam magam diétával. Az a titok hogy nem szabad csipegetni, és éhezni. Kevés szénhidrátot egyél, legjobb a főtt/párol/nyers zöldség, husival, vagy krumpli, rizs, tészta, de csak zöldséggel, nem hússal. Ne edd túl magad sose. Le fogsz fogyni így is. Igaz, a főzési szokásodon valószínüleg változtatni kellene. És főzz 1félét, semmi baja nem lesz a család többi tagjának tőle. Max hétvégén kapnak mást is, akkor gondolom van több időd. Én ezt teszem. Nem haltak bele:)
2009. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy híztam vissza, hogy elmentem nyaralni, és ott aztán nem foglalkoztam azzal, hogy mennyit és mit ettem/ittam. De a reggeli gyümölcsöt tartottam (persze én is tudom, hogy naiv elképzelés volt azt hinni, hogy dél elmúlt, most már bármit lehet...)

És köszönöm a második választ is, mérlegelni fogom, hogy mi a számomra megfelelő megoldás.

2009. júl. 23. 16:53
 7/8 anonim válasza:
80%
Én öt hónap alatt fogytam tíz kilót.Változtattam az étkezésemen,így persze lassú a fogyás de nem jönnek vissza a kilók.Sok zöldség,a húslevesbe nem teszek tésztát csak a főtt zöldséget és húst aprítom bele.Reggelire keményre főtt tojás(nagyon jó zsírégető)bármivel csak a péksüteményt hagyd ki.Ha szereted a csípős ízt az is fogyaszt.Liszt helyett burgonya étkezésikeményítőt használj sürítésre.Ilyen apró változtatásokat a család is elvisel, és te sem érzed kényszernek a fogyókúrát.Bármilyen előírásos diétába kezdesz egy idő után ráunsz ezért hízol vissza.Sok sikert és kitartást kívánok.
2009. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem ez vált be, most éppen ezzel fogyok. Ami a legfontosabb: napi ötszöri étkezés, és mindegyiknél csak egy keveset szabad enni, uzsonnára és vacsorára kevesebb kalóriatartalmú ételeket. Szénhidrátok csökkentése az étkezésben, én a kenyeret szinte teljesen hanyagolom főtt ételekhez és próbálok kevesebb tésztát is enni. A természetes zsírégetőket nyugodtan lehet enni, az ananász vált be nekem is, és nem is vészesen drága, de fontos, hogy NE konzerv legyen, hanem friss. (1-200 ft)

Húsoknál inkább a fehérhúsra koncentrálj(csirke, pulyka, hal), a vöröseket próbáld hanyagolni. Este ehetsz gyümölcsöt, bár nem mindengy hogy milyet, ugyanis például a szőlőben található szőlőcukor azonnal felszívódik, tehát azt inkább tedd félre este. Az almával viszont semmi baj nincs a késői órákban sem. A tablettákat próbáld hanyagolni, mert akár károsak is lehetnek, és még ha segít is a fogyásban, tobb kárt okoz, és akár az egészséged is rámehet, felboríthatja a szervezeted természetes működését. A zöld teákkal viszont semmi gond nincsen, azt ihatod, ám ne vidd túlzásba. A legjobb étkezés előtt 1 bögrével, de cukorral ne ízesítsd. Én pl. a természetes cukrot szinte teljes mértékben elhagytam, áttértem az édesítőszerre.

A napi 2-3 liter folyadék fogyasztás ajánlott, bár ne cukrozott üdítőitalokat! Az ásványvíz a legjobb. A tornáről pedig annyit, hogy a testmozgás naponta ajánlott, bár ha szűkölködsz idődben, akkor heti 2-3szor 1 óra is megteszi hatását.

Ez amit most leírtam nagyon sok embernek bevált már, barátnőim is betartják ezeket a tanácsokat, ám fontos, hogy eredményt csak akkor érsz el vele, ha komolyan veszed és nem sunyítod el a dolgot. Ugyanis kit akarsz becsapni ezzel??! Jó munkát hozzá :)

2009. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!