Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor és hogyan lehet rászokta...

Mikor és hogyan lehet rászoktatni egy babát az alvós rongyira?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám van. Újszülött kora óta rágja az ujjait elalváskor. Egy pár hete kijött az első két foga de az ujjrágás megmaradt, reggelre véresre harapja magát az éles kis fogaival. Azt reméltük, hogy ha már fájdalmat okoz magának, leszokik róla, de nem így lett, minden reggel véres a lepedője. Próbáltunk kesztyűt adni rá, bekenni keserű krémmel a kezét, teljesen hasztalan. Doktornéni és védőnő is azt mondta, szoktassuk át alvós rongyira. Hogyan és mikor lehet ezt? Vettünk neki rongyit, mellé is tesszük, kezébe adjuk hetek óta, de azonnal elengedi.

Segítene valaki?


Köszönöm!


2019. szept. 24. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok igazából segíteni, az aventnek van olyan cumija amin plüssállatka lóg, esetleg próbáld ki azt vagy a rongyit 1 napig tartsd magadon hogy "anyaszaga" legyen, hátha úgy jobban tetszik neki.
2019. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Sajnos nem cumizik, nem fogadja el, azt is próbáltuk. De kipróbálom, hogy magamon tartom a rongyit, köszi :)
2019. szept. 24. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom milyen kesztyût próbáltatok a babára adni. A simát nagyon könnyen leszedik magukról, így tényleg hasztalan. Lehet viszont kapni kifejezetten fogzó babáknak gyártott kesztyût. Ezeket általában tudod rögzíteni tépôzárral és egy szilikon borítás is található rajta. [link]
2019. szept. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha nem vagy a cumi ellen, akkor érdemes több fajtát kipróbálni. az én lányom csak egy bizonyosat fogadott el (8-at végigpróbáltunk)
2019. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még esetleg az segíthet, ha ő választja ki, mit akar rágni. A tipikus rongyik nálunk nem jöttek be. Volt az ágyában fixen plüss, biztonságos darab, mindig ott volt, hogy szokja. De végül az a plüss kellett neki, amit a pelenkázóra raktunk a fejéhez, hogy azt ne üsse be. Egy idő után próbálta elcsenni. Végül rájöttem, hogy ahhoz kezdett kötődni, mai napig azzal alszik (16 hós). Markolássza, rágcsálja, stb. Szóval nehéz, tudom, de a lényeg a próbálkozás és rájönni, vajon mi tetszik neki.
2019. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyáltalán a cumi ellen, én lennék a legboldogabb ha elfogadná valamelyiket és megszűnne a probléma, de már beszereztük az országban kapható összes féle cumit. Kb. 15 típus van itthon, rendszeresen próbálom neki megkínálni, de már a látványra is fordítja el a fejét. Ezt a kesztyűt megnézem, köszönöm! Nekünk olyan van, aminek gumis az alja, de azt pikkpakk leszedni sajnos.
2019. szept. 27. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!