Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos másfél óránként kel...

9 hónapos másfél óránként kel éjjel?

Figyelt kérdés
Elringatom, visszaalszik. Foga most nem jön. Miért kel ennyiszer?
2019. szept. 25. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás
2019. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem látod, még fájhat a foga. Vagy szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, front, melege van, fázik, szomjas stb. Vagy egyszerűen csak ez egy ilyen időszak.
2019. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

- A napközbeni szopások ideje a baba terelhető figyelme (a világ olyan érdekes) miatt lerövidül, emiatt éjszaka pótolja be azt, ami napközben kimaradt.

- A baba alvását megzavarhatja a fogzás is (ti esetetekben nem releváns), éjszaka nagyon fájdalmas tud lenni, emiatt a baba felébred és vígaszt keres. Az anyatej fájdalomcsillapító hatással is bír, így ekkor is a szoptatás a legjobb megoldás.

- Oltás, vagy bármilyen betegség is megzavarhatja a baba alvását és napokba, hetekbe telhet míg minden visszaáll a régi kerékvágásba.

- Növekedési ugrások idején is lehet, hogy a baba napokig gyakrabban ébred éjszaka is.

- A baba mozgása hihetetlen ütemben fejlődni kezd, az idegrendszere felpörgetett állapotban van és sokszor az is elég, hogy egy kicsit felszínesebb alvási periódusba kerüljön és máris nekiáll félálomban is „gyakorolni”. Erre persze felébred és segítséget vár a visszaalváshoz.

- A szeparációs szorongás beköszöntével éjjel is felkel a baba leellenőrizni, hogy biztosan meg van-e anya.

- Ha a baba éjjel nagyon nyugtalan és nem alszik huzamosabban vissza, érdemes megnézetni gyermekorvossal, ugyanis táplálékallergia és reflux is állhat ezen tünetek hátterében.

- Ha valaki más vigyázott napoközben a babára, akkor az is lehet, hogy éjszaka pótolja be a szülők (anya) iránti vágyát.

- Egy ekkora babának már bármilyen utazás, rokonlátogatás stb. olyan élmény lehet, amit nem könnyű feldolgoznia, emiatt is lehet, hogy nyugtalanabbul alszik.

2019. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez, szintén 9 hónapos a babám. Bocs, érdemben nem tudok hozzá szólni, csak tudd, hogy nem vagy egyedül 😀
2019. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán éhes.Én az első babával rengeteget éjszakáztam,kb.5 hós kora után nem evett már éjjel.A másodiknál kb.1 éves koráig az volt a bevett szokás,hogyha ébredt éjjel,akkor kapott tápszert és már aludt is tovább reggelig.
2019. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

6 hónapos korára 6 foga jött ki, azóta semmi. Napközben nem veszem észre, hogy fájna neki. Szerintem nem éhes, mert sokszor elég csak ringatni és visszaalszik, de ha éhes, akkor keresi a cicit és megetetem.

Szeparacios szorongással mit lehet tenni?

Napközben mondjuk jelen van, mert már akkor üvölt ha hátat fordítok és elindulok a szoba másik végébe.

Próbáltam hogy magunk közé veszem, de akkor is kelt többször.

2019. szept. 27. 08:19
 7/8 A kérdező kommentje:

1 2 hete van ez, előtte már majdnem átaludta az éjszakát.

Nem fázik, nincs melege, ezeket kizartam.

2019. szept. 27. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés,de hatha itt vagy még kérdező. Hogy alakult az alvasotok? Meddig ébredt még óránként?
2021. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!