Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Korán kelő (reggel fél 6-6)...

Korán kelő (reggel fél 6-6) babáitok változtak valamitmit mikor áttértek az 1 nappali alvásta? Vagy mindig pacsirták maradtak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos múlt. Szerintem úgy 4 hónapos korától havonta mindig pocivel hamarabb kelt (4 hósan 1 ébredéssel, pici ébrenléttel reggel, 9-10-ig, 5 hósan 8-9-ig, 6 hósan 7-8-ig, 7 hósan 6-ig).

Bár mentségére legyen mondva, hogy az éjszakák (az extrém fogzós és mozgasfejlődős időket leszámítva) alapvetően 3 hónapos kora óta “végigalvósak”. Mocorogni, nyöszörögni ugysn szokott éjjel 1-2x de ezekre nem ébred meg igazán, ha fel sirdogál, cumival vagy magától vissza is alszik. A környezetemben lévő babákhoz kèpest én ezt normálisnak, de legalább is elfogadhatónak gondolom, főleg hogy vacsora (tápszer) ivás közben vagy maximum utána 10 perccel már alszik is. Este 8-fél9 körül alszik el, de reggel 5-6 között mindig felébred. Akkor még én magamra fektetem mert ez így nagyon korai, szundizik még 6-ig de azután már kéri a tápszert, amit követően végérvényesen felebred. Szerintem ez így elég (túl) korai, főleg hogy már 6 előtt megébredne. Ha 6-ig aludna nagyjábol már nagyon örülnék. Az igaz hogy ő napközben nagyokat alszik (2x 1,5-2 órát) de ennek gondolom nem kellene befolyásolni az éjszakát.

Úgy tudom kb 1 éves korától vált majd a nappali egy alvásra, és őszintén szólva bíznék benne hogy akkor picit hoszabban aludna reggel. Tudom, hogy ezt megoldhatnám azzal hoy ha később tennénk le, de nem akarom kinlasztani, és este 8-kor ő már nagyon álmos, ez mindig is így volt. 3 hónapos koraig 9-kor fektettük, de azóta beállt ez az este 8, és nem szeretnék rajta változtatni mert valamiért úgy gondolom ez a minimum amikor már aludnia kell egy ilyen kicsinek. Csak hat igy reggel nem anyira jo nekünk. Főleg, hogy jön a tél, egyre sötétebb is van még olyan korán.

Kiváncsi vagyok ki mit gondol az alvási szokásairol, ez alapvetően átlagos-e mondjuk? Illetve hogy van-e ra esély hogy idővel majd hosszabban aludjon?

(Bocsi, hogy hosszú lett)



2019. okt. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem átlagos, hanem szerencsés vagy vele.

Összetenném a két kezem, ha ilyen jól aludna bármelyik gyerekem. 😂

A nagy SOSE aludt reggel 7-nél tovább, de jellemzően 6 előtt kelt. Hónapokig 4-kor.

Nem, nem tette helyre az egy alvás és az esti altatás tologatása sem. Most 4 éves.

A kicsi követi a nővérét, ő ébred jelenleg a legkorábban és még az éjszakát se alussza át. Nappal pedig sokszor már most (már?? 4 hónapos kora óta előfordul), hogy csak egyszer alszik 2 órát. 6 hónapos.

2019. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia💞

Huh, köszönöm! Végre egy Anyuka, akinek nem este 8-tol reggel 8-ig alszik a babája, szuper könnyű 1,5 órás nappali 2-3x alvásokkal.

Hogy ne legyek annyira irigyelve, azt mindenképpen hozzátenném, hogy az én gyerekem nappal a mai napig csak es kizarolag rajtam vagy a férjemen alszik el. Utána letesszük magunk mellé, de csak úgy alszik, a nagy ágyban. Tehát nekem ott kell vele lennem, mert ag nem biztonságos. Kiságyban sajnos nem alszik el. Ez nem annyira jó, mert sok időt veszítek vele, de elfogadtam már hogy ilyen egy kis matrica nappal.

Viszont köszönöm a választ. Éjjelre így akkor nem panaszkodom, bár nagyon hálás volnék, ha (le se merem írni) mondjuk fel7-7-ig aludna🙄😃

2019. okt. 4. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislànyom 4 éves múlt, ö ennél is koràbban kel pici kora òta hajnal 5 kor. Nagyon sok mindent pròbàltunk az évek alatt de nem lett vàltozàs. 13 hònaposan àllt àt a nappali egyszeri alvàsra ebéd utàn, de akkor is maradt a hajnal 5 òra. Pròbàltuk a késöbbi altatàst 1 hònapon keresztül, hàtha tovàbb aludna, de akkor is maradt a hajnal 5 ora. Szòval bàrmit csinàlunk,semmi vàltozàs. Màr feladtam, beletörödtem, ö ilyen tipus és kész. Amúgy este 20-20:30 körül alszik el. Mivel ilyen koràn kelö, az ebéd utàni alvàssal nincs gond, az oviban is, itthon is 2-2,5 òra. Szerintem ez ellen te sem tudsz tenni. Valamelyik gyerek korànkelô, valamelyik meg alszik még fél délelött. Bàr én örülnék ha 6 kor kelne az én lànyom, de persze ezt tudod, hogy mi szàmít neked korainak. Nekem azt mondta a védönö, a gyerekorvos, az òvònö, hogy iskolas koràra kinövi majd ezt a nagyon korai kelést, akkor meg lehet hogy majd épp az ellenkezöje lesz. Amúgy a rokonsàgomban volt ilyen szintén nagyon koràn kelö gyerek, és tényleg mikor iskolàs lett, elhagyta ezt a "szokàsàt" . Szòval kitartàst neked,ezt tudom mondani,de ha véletlen valami megoldàsra talàlsz ezügyben,akkor kérlek írj.
2019. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!