Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves kisfiam...

Két és fél éves kisfiam minden reggel azzal kezdi a napját, h minden játékát, kiszórja a nappali közepére. Nem is játszik velük egyáltalán. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Egy hónapja csinálja ezt. Nem lenne gond, ha játszana is velük, de csak kerülgeti egész nap. Kiválaszt 2-3 autót, azokkal és pár könyvvel elvan egész nap. Ha össze szeretném szedni, vagy szedetni, nem engedi, hisztizik.

Eddig nem volt ilyen gondunk, sok mindennel játszott. Naponta csak kétszer szedjük össze a játékokat, mielőtt lemennénk játszótérre, és este fürdés előtt.


Mit tegyek? Nagyon tanácstalan vagyok!


2010. máj. 20. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Az én megoldásom: megkérem, hogy szedje össze. Előre figyemeztetem, hogy ezek az ő játékai és ő szórta szét, tehát ha nem szedi össze, én se fogom, hanem MINDET kidobom a kukába.

Ha ezek után nem történik semmi, akkor az üres kukába szépen lapáttal kidobnám az összes játékot és rögtön ki is vinném, hogy elhigyje, kidobtam őket (nem kidobom, addig valahová eldugom a zsákot). Erre persze óriási hiszti lesz, amivel NEM szabad foglalkozni, hadd hisztizzen. Aztán egy jó idő elteltével felajánlom, hogy ha abbahagyja a hisztit, akkor mondok valamit. Csak akkor szabad beszélni, ha tényleg abbahagyta (türelmesen megvárni) és akkor felajánlom, hogy visszahozom, MOST UTOLJÁRA a játékokat, de ez volt az utolsó és ha még egyszer előlhagyja, ami ott marad a földön, az RÖGTÖN megy a kukába, nem érdekel, mi az. Ezek után visszaadom a játékokat és legközelebb már csak szépen megkérem, rakjon rendet, mert különben tudja, mi lesz. Ami előlmarad, azt legközelebb TÉNYLEG ki kell dobni, minimum 1 játékot, hogy lássa, nem viccelek.


Nálunk épp egy baba a speizban parkol, mert nem ment magától a helyére, a 4 éves lányom (aki már a fentiek alapján rég tudja a szabályokat) meg nem vitte a helyére. Majd ha jó kedvem lesz, visszacsempészem a helyére...

Nálunk általában elég egyszer szólni és a gyerek rak rendet, csakis az 1,5 évesnek segitek (nem csak én pakolok, hanem ő is!!).


Nálunk soha nincs kupleráj, csak az van elől, amivel épp játszanak, de utána rögtön természetes az azonnali rendrakás és nem szeretem azt a kifogást, hogy hát gyerek van a házban, nem lehet rendet tartani...

3 kicsi gyerekem van és hozzánk bármikor be lehet toppanni... ettől függetlenül szabadon játszhatnak, amivel épp kedvük van.

2010. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is ez a mániája. Ő aug-ban lesz 3 éves és szintén szinte mindenét kipakolja, kiszórja, így érzi jól magát. Viszont azt már elértem, hogy együtt szépen elpakolunk mindent.
2010. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy tudom, hogy a sok játék terheli a gyermek idegrendszerét. Épp ezért kicsi kora óta mindig elpakoljuk előle a játékai egy részét, néhány nap vagy hét múlva kicseréljük. Így mindig az újdonság erejével hatnak a régi játékok is. Lehet, hogy gyerkőcödnek is elég lenne kevesebb játék, akár minden reggelre te állíthatnád neki össze az új meglepi játékcsomagot.

Én az első válaszolóval nem értek egyet, inkább az előzetes megbeszélés híve vagyok. Igaz, nekem csak egy kislányom van, biztosan jóval nehezebb három gyerek körül rendet tartani.

2010. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem még nincs gyerekem de útban van 15 hetesek vagyunk, viszont csecsemőgondozós suliba járok, ahol azt tanították, hogy minden korszaknak megvan a maga játékmódja, és az, hogy a te babód ennyi idősen evvel van elfoglalva azt jelenti, hogy normális tempóban fejlődik az agya,mert a másfél tők kb 2 és fél 3 éves korig ez a tárgyakkal való érintkezésének a módja. Szerintem ne akard róla leszoktatni, hisz fejlődik mentálisan. Majd ha eléri a következő szintet, akkor nem fog evvel szórakozni és rá tudod venni, hogy pakoljon össze, de addig...

Végül is rd bízom, csak eszembe jutottak a tanulmányaim.

2010. máj. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A játékokot mi is váltogatjuk és dobozokban pihennek, akik épp nincsenek bevetésen. Természetesen.

De nem ez volt a kérdés. Hanem hogy az aktuális játékokat hogyan lehet vele elpakoltatni.

Első voltam.

2010. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én vettem neki tároló dobozt és megtanulta elpakolni
2010. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aha, csak úgy megtanulta.

Tényleg, rendkivül hasznos javaslatokkal álltatok elő a kérdező számára...

Én (első) vettem a fáradságot, azért irtam, mert van ötletem, tapasztalatom, leirtam részletesen.

Erre a többi közli, hogy ezzel nem ért egyet (senki nem kérte rá!!!), de saját ötlet? Ööööö, jaaaa, az már nincs. Csak okoskodni jöttek, nehogyámmár....


Köszönöm szépen, asszem ilyen kérdésre se válaszolok többet, mint ahogy sok egyébről is már ezt kénytelen voltam megállapitani. Nekem 3 gyerekem van és rend a házamban. A válaszadóknak mennyi is? Két válaszolónak együtt összesen egy darab? Fúúúú, ez ám a tapasztalat.

Na, további szép napot!

2010. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!