Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sokkal többet alszik, mint...

Sokkal többet alszik, mint eddig. Mitől lehet? Van olyan, hogy "túl sok" alvás?

Figyelt kérdés

12 hetes kisfiam elkezdte átaludni az éjszakákat - ez önmagában nem nagy változás, mert eddig is csak 1x kelt kb 10 perc szopira és már aludt is tovább.

Ugyanakkor az elmúlt napokban nappal is jóval többet alszik, 2 órákat legalább 2x, de van, hogy 3x. Amikor ébred, jókedvű, eszik, nézelődik, gőgicsél.

Picit meg van fázva, voltunk vele dokinál is, de nem adott rá semmit, azt mondta, hogy olyan enyhe, hogy többet ártanánk orrspray-vel és egyebekkel, el fog múlni. A "sok" alvásra annyit mondott, hogy örüljünk neki.

Mégis aggódom picit, hogy ilyen hirtelen változott az alvása, eddig örültem, ha nappal összesen 3 óra alvást össze tudtunk hozni több részletben.



2019. dec. 19. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos.. Mit vársz? Nekem a védőnom mindig azt mondja: "Ameddig jól eszik, kakis pisis pelus rendben, jó kedve van, addig minden rendben". Most komolyan. 11 hónapos a babám, mindent megadnek, hogy éjjel ne keljen egyszer se vagy legalább elfogadja a vizet...
2019. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Félreértés ne essék, tudom, hogy összetehetjük a két kezünket, hogy jókat alszik. Csak furcsállom, mert hirtelen változott, eddig nappal egyhuzamban kb fél órákat aludt, azt is főleg a mellkasomon és aggódom, hogy az "enyhe" megfázás ütötte ki ennyire.
2019. dec. 19. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még ilyenkor képlékeny, ő maga is próbálgatja, hogy mi a jó neki. Meg aztán ő ösztönös. Tudja, mire van szüksége.
2019. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy a megfázás miatt alszik többet. Ami nem gond, hiszen a test akkor tud a legjobban gyógyulni, ha "kikapcsolt" állapotban van.


A sok alvás akkor gond, ha mikor ébren van, rosszkedvű, bágyadt, vagy ha az alvásból nem, vagy csak nehezen tudod felébreszteni.

2019. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is :)
2019. dec. 19. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most volt 15 hetes... Az éjszakákat mondjuk ő átalussza... De az elmúlt időszakban ő is többet aludt nappal mint korábban... 🙂
2019. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm szerint... Egy 3-5 hónapos baba éjszakai alvásigénye 11-12 óra...

Nappali 3x 30/90perc... Az ébrenlét meg 1,5 2 óra egyszerre...

2019. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!