Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van valami altatási praktikátok?

Van valami altatási praktikátok?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hós kisfiam és néhány napja nagyon nehezen tudom elaltatni. Eddig olyan könnyedén ment,mindig beadtam a szájába a cumit és már aludt is. Most sehogy nem sikerül,tekeri magát kifele,elkúszik elkezd inkább forogni pedig látom hogy nagyon álmos és nyűgös. Simogatom,éneklek neki,paskolom a popsiját,puszilgatom de nagyon sokára alszik el és addig is csak sír. Egyre gyakoribb hogy álomba sírja magát. Ha magamra teszem akkor is csak fészkelődik,valamivel hamarabb elalszik ugy de igy is nehéz.

Folyamatosan változik ezt tapasztalom de most az alvása vett 360fokos fordulatot,ha fogzik annak más jelei vannak ő egyszerűen nem akar aludni hiába álmos.

Nincs sose kifárasztva vagy leterhelve mert amikor már látom hogy álmos teszem le aludni.

Reggel 8-9 körül ébred,fent van ebédig ha bírja aztán ebéd és uzsi után valamikor 3-4 körül szokott még aludni fél órát vagy egy órát aztán 7 körül fürdés vacsi és ujra alvás.

Ezután alszik 1 órát és kipattan a szeme nem lehet altatni es késő este vagy hajnali 1 mire elalszik. Ha sikerül elaludnia alszik reggelig.

Régen fürdés után nem kelt fel majd csak hajnalban enni és vissza aludni.


Bocsi ha hosszu lett csak gondoltam leírom az alvási szokásait hátha segít.

Tudtok valamit javasolni? Ti hogyan altatjátok a babátokat? Mennyire könnyen alszik el? Vagy ilyen korban ennyire nehéz? Mennyit alszik egy nap a picitek?

Köszönöm annak aki válaszol és tud tanácsot adni


2019. dec. 23. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fèl 5-kor kel, akkor lehet, hogy még fél 8-kor nem álmos. Enyém fél 5-ös keléssel legkorábban 10kor alszik el, igaz, ő rossz qlvó.
2019. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha 7 max fél 8-kor kelted, akkor korábbra jönnek a nappali alvások.
2019. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem 1x alszik napközbe fél órát? Az nagyon kevés egy 9 hónaposnak... ennyi idösen a kislányom napi 2x 2 órát aludt... most 18 hónapos és 1x alszik nappal 2-2,5 órát. Reggel ne hagyd 9ig aludni. Igy hátha délelőtt is elalszik. Mégha csak 1 órácskára is.
2019. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes dolog. Ez az időszak is el fog múlni.


Nekünk az vált be, hogy a hordozóba fektettük és bekötöttük. Elvettünk mindent, amivel játszani lehet és rászoltunk, ha valamit kalamajkolt.


Néhány hét után és visszaállt minden az eredeti kerékvágásba.

2019. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1x alszik akkor ha reggel 8-9 kor ébred az egy fél óra max egy óra alvás, ha délután alszik az 1-2 óra maximum. Aztán felpattan és csinálja a dolgát.

Azért alszik vacsi után mert már nyöszörög és sokszor kaja közben alszik elfele,próbáltam már az estit húzni de nemlehet mert utána annyira elfáradt hogy ordítva aludt el.

Én is kevésnek tartom de a gyermekorvos azt mondta teljesen rendben van,de sosem volt az a nagy alvó. Remélem ez csak átmeneti hogy nem akar este sem aludni.

Köszi csajok hogy válaszoltatok. Szép estét és kellemes ünnepeket.

2019. dec. 23. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Férfi vagyok...
2019. dec. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Türelem, türelem, végtelen meg még annál is több türelem. Elôbb-utóbb kidôl.
2019. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!