Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 ovis gyerekem van és nagyon...

2 ovis gyerekem van és nagyon elfajult az altatás. Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Egy 6 és egy 4 évesem van, igazi rosszcsontok, nagy dumás és pörgős gyerekek, egymás legjobb barátai. Az esti rutin, fürdés, mese, villanyoltás után kezdődik a kálvária, és sokszor 10-fél11-ig tart, mire mindkettő elalszik, pedig 8-ra ágyban vannak már. A sutyorgás nem gond, megértem, én is szerettem annak idején a testvéremmel sötétben beszélgetni elalvás előtt. De ők játszani kezdenek, majd ágyon ugrálnak, üvöltöznek és ahányszor rájuk szólok, 1 perc sem telik el és kezdik elölről. Próbáltam szép szóval, csúnyán, kaptak jutalmat a jóért, büntetést a rosszért, ha jelen vagyok,a kkor úgy-ahogy tudom csillapítani őket, de hát 2-2.5 órát nem ülhetek ott a semmiben, nekem is van dolgom, amit ilyenkor szoktam megcsinálni (házimunka vége, és itthonról dolgozom is).


Hogyan tudnám lecsillapítani őket, mi a ti taktikátok? Teljesen kikészülök minden nap (tényleg minden nap).


2020. jan. 3. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az ovis ebéd utáni szundi miatt voltak ilyen gondjaink. Szerencsére meg tudták oldani az oviban, hogy aki nem akar aludni az külön szobában rajzol, fest stb.. Csendben kell lenni, de nem kell aludni. Azóta alszik rendesen. De legyél nyugidtan szigorú, következetes, ne hagyd hogy semmibe vegyék amit mondasz. Az apjuk nem tud segíteni?
2020. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azonos állásponton vagyunk az apukájukkal, egyformán szigorúan reagálunk ezekre a dolgokra és sajnos egyformán ki is készülünk minden este. Szeretnénk nyugodtan lezárni a napokat, de nem egyszerű. Valóban, ez a délutáni alvás, ha nagyon ritkán kimarad, akkor azért előbb alszanak, de nem gond hogy 4 évesen nem alszik már délután? Szerintem még szüksége lehet rá, ha a 6 évesnek már nem is.
2020. jan. 3. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

3 ovis fiam van és dettó. Minden este megy a műsor, a végén veszekedve alszanak el, mármint mi veszekszünk velük, utána persze minket mardos a lelkifurdalás, de most is még hallom ahogy röhögcsélnek, mindjárt fél11...


Az enyémek 5 évesek múltak, és szerintem már sok nekik a délutáni alvás, legalábbis nálunk ovi-napokon amikor kb egy órát alszanak csak akkor jobb a helyzet, de hétvégén vagy most szünetben itthon simán alszanak 2-2,5 órát délután (du.-i elalváskor nincs ez a cirkusz), na akkor van ez ami most is... Nálatok mennyit alszanak délután?


A férjem már külön szobába tenné őket, lenne rá lehetőség, de én még sajnálnám így szétválasztani a csapatot...

2020. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy maradjon bent valaki rendet tartani, ha nincs lehetőség beszélni, játszani, akkor el fognak hamarabb aludni. Másik lehetőség, hogy külön szobában alszanak. Vagy legalább be lehetne ígérni, esetleg csak ha rosszak szétrakni őket 1-1 éjszaka erejéig.
2020. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szépen mennek külön szobába! Ott nem lesz, akivel visítva üvöltsenek az ágyon ugrándozva... Azért ez már durva.
2020. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik megy fél órával előbb aludni. Ha nincs társaság, el fog aludni. Utána a nagyobbik csöndben bemegy a szobába és lefekszik.
2020. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Egy ket pofont lekevertem volna,teljesen hulyenek neznek. Vagy kulon szobaban altatas,vagy csusztatva. En ezt nem birnam minden este,az tuti.
2020. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell nekik a delutáni alvás. A nagyfiam 4 évesen csak az oviban aludt, de halál volt a lefekves 10 utanig nyüglődött hétközben. Hetvégén nem volt ilyen, itthon nem aludt délután. Aztán 6 eves kora előtt ebéd utani lett, amugy is itthon vagyok a kistesóval. Megszűntek a gondjaim. Lehet, hogy a nagynak nem kell már a délutani alvás, de az is megeshet, hogy a kicsinek sem. Próbáld a csusztatva altatast. Előbb a kicsi, aztán kb 1 ora mulva a nagy.
2020. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!