Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A napi rutin hatással lesz a...

A napi rutin hatással lesz a születendő babánkra, gondolok is az alvási szokásra?

Figyelt kérdés

Reggel 7- kor kelünk általában, és maximum este 10- ig vagyunk fent.

Párom van mikor hamarabb kel, mert dolgozni jár, bár most a karantén alatt pihenőn van 2-3 hétig.

Már mocorog a kis szerelmünk, most vagyunk a 17. Hétben.

Szeretném ha születés után jó alvó lenne, és érdekelne hogy ettől függ-e majd valami.

Saját tapasztalatokat is megoszthatjátok. :)

Köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 6. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen alvó lesz, attól függ mit dob a gép. Nem lesz hatással rá, hogy jelenleg nektek mik az alvási szokásaitok. Ő abból semmit nem érzékel. Nem tudja nappal van-e vagy éjszaka, és ti pont alszotok-e.
2020. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy az első írja. Semmit nem befolyásol, ahogy az sem jelzés értékű hogy mennyire aktív a pocakban. Attól hogy örökké izeg mozog, még lehet nagyon nyugodt baba majd idekint, és fordítva.


Lényegében nem sokat tehetsz hogy jó alvó legyen. Talán egyetlen dolog van, viszont ez nem rajtad múlik. TALÁN ha valóban a maga ütemében, akkor fog megszületni amikor ő akar, akkor TALÁN elég érett lesz az idegrendszere, hogy jól vagy viszonylag jól aludjon. De ez sem garancia. Viszont sajnos a valódi háborítatlan szülés ritka, még akkor is ha amúgy semmi nem szól ellene.


De azt tudnod kell, hogy a világon semmit nem jelent hogy hogy alszik az első 3 hétben, az első 3 hónapban. A folytonos változás szinte borítékolható. Hol jobb lesz, hol nehezebb.

2020. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
6 hetes a babám, MINDEN NAP máshogy alszik. MINDEN. NAP.
2020. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, addig kihasználom a helyzetet az alvással is. :D
2020. ápr. 6. 14:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A saját alvási szokásunk semmi hatással nem volt a gyerekekre


Viszont a pocakaktivitás kinn is megfigyelhető volt ..

Aztán ez idomult a mi szokásunkhoz, mi pedig idomultunk a ygerekekhez..

2020. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem függ tőle. Mint előttem írták is attól függ "mit dob a gép".

Természetesen születése óta kell neki egy napi rutin mint például a fürdetés,stb.

Az alvási rutint sok minden befolyásolhatja majd, ha hasfájós lesz,ha fogzik majd és egyebek.

A fiam eleinte szépen végig aludta az éjszakát,aztán egyszer csak szépen felcserélte és éjszaka volt ébren és nappal aludt,ugy ahogy.

Nem volt hasfájós és mégis. A fogzást napközben kezelte rosszul éjszaka nem.

Aztán szépen átállt a nappali rutinjára és az éjszakai alvásra.

Nekünk úgy áll a napunk jelenleg hogy ha felébred reggel 7-8 körül akkor reggelizik,1-2 óra mulva eszik még valamit aztán 11-ig játszunk,alszik kb.30 percet,ritkán egy órát. Délben ebéd,játék stb aztán 15-16 körül eszik aztán alszik. Ilyenkor kicsit többet alszik és ha felébred játszik,eszik 19:30 körül fürdik aztán még fent van egy kicsit.

Általában max 21kor már alszik. Néha felkel még 22-23 óra körül, eszik aztán általában elalszik.

1 éves,néha még így is változó az alvása éjszaka pedig megvan a napi rutin. Épp jön a foga+ meg van fázva,most kicsit többet ébred éjszaka.

2020. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, elfelejtettem írni. Lassacskán próbáltuk rávezetni arra hogy ne nappal aludjon hanem éjszaka,ugy hogy nappal ha elszunyókált "világosban" aludt és ment a tv halkan vagy a rádió. Éjszaka sötétben és csendben. Megszokta és szépen átállt magától.

Gyakran javasolják hogy a nappali alvásnál ne legyen full sötét mint éjszaka, hogy ne cserélje fel a 2 napszakot.

2020. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a kisfiam is aktív volt a pocakban, főleg hajnal 2kor. Ezt a "jó" szokását születés után is megtartotta, egy pár hónapis mindig kelt 2kor. Szerencsére már kinőtte :D az meg, hogy miyen alvó lesz, szerencse kérdése, sőt, hetek, hónapok alatt annyit változik a kicsik alvási rutinja, hogy mire megszoknád az egyiket, jön valami tök más... 🤭
2020. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen nálam rosszabb alvó ember a világon, hajnali 3-4 felé tudok elaludni akármilyen fáradt vagyok, reggel pedig nem aludhattam régen a munka, most a gyerekek miatt. Pocakban éjjel is voltak nagy mocorgások, volt, hogy miattuk nem tudtam hajnalban sem elaludni.


Ehhez képest mind a 4 gyerekem egyetlen egyszer kelt már a kórházban is, 6 hetes koruk környékén mindannyian aludtak 10-12 órát egyhuzamban és ez nem változott fogzás, mozgásfejlődés, semmi miatt. 😊

2020. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 khniki ***** válasza:
A kisfiam a pociban hajnali 3-4 körül aktív volt. Születése után is így volt egy ideig. Meg eleinte 3 óránként evett éjjel is, ráadásul nagyon hasfájós volt, nem egyszer órákat járkált vele a férjem hajnalban, hogy visszaaludjon. Szóval egy csecsemő tojik rá, hogy neked amúgy milyen lenne a bioritmusod. :) A kisfiam ösztönösen tehát nem aludta át az éjszakát, de fél éves korára megtanulta. Azóta nem ébred fel, ha mégis, visszaalszik egyedül.
2020. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!