Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem kellene még 19 hónaposan...

Nem kellene még 19 hónaposan aludnia délután? Mikor szokott le a gyereketek a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz alvó volt mindig is. Mostanában azonban 21:30 körül alszik el és reggel 9kor kel. Próbáltam előbb ébreszteni de akkor sem aludt délután. Egyszerűen nem akar ha fejem tetejére állok akkor sem. De így hogy nem is alszik délután, így sem tudom fél 10től előbb elaltatni este... Szerintem kellene még aludnia vagy legalább este 8 körül elaludni de úgy tűnik ő nem olvasta a könyvet 😃🙄

Nagyon sokat mozog, szinte egész délután az udvaron vagyunk tehát tuti kifárad.. Legalább is én 3x is...


2020. ápr. 17. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ milyen ha nem alszik. A 2,5 éves fiam, ha véletlen nem alszik ebéd után akkor 3 körül már nem lehet bírni vele, mindenen kiborul, hisztis, kezelhetetlen. Este 6-ra végképp használhatatlan és 8-ra kiüti magát. Ha szerencsènk van nem riad.

Egyébként olyan fél 10 körül alszik el mostanában ő is, reggel pedig 7 körül kel. Délután min 1,5 órát, de inkább 2-2,5-et alszik. Vagyis az össz alvása kb megegyezik a te gyermekedével.

2020. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Délelőtt 1-2 órát, ebéd után pedig egész délután kint vagyunk az udvaron. Erdőhöz közel lakunk, ki megyünk sétálni is legalább 1 órát folyamatosan. Az udvaron is végig szaladgál, talán 30 percet ha leül homokozni. Tényleg rengeteget mozog, bent is folyton pörög. Igazából nem nyűgös délután egyáltalán. 6 óra körül szokott elálmosodni akkor behozom fürödni, vacsizni és utána még simán kipakol és játszik. 8 körül lefekszünk, altatót kapcsolok de csak nevetgél. Ma csoda, 9kor elaludt...
2020. ápr. 17. 23:05
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 5 éves, ő se akart aludni délután, úgyhogy egyre korábban keltettem fel reggel. Most úgy áll a helyzet, hogy felkeltem 6-kor, délután alszik 1,5 órát és este fél 10-kor fekszik le.
2020. ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 5 és fél évesen szokott le a délutáni alvásról.
2020. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#8 hidd el, hogy lefutottam a nem keménykedős köröket. Ha engedtem a gyereknek, hogy ne aludjon délben, akkor életveszélyes baromságokat művelt délután. Ha engedtem, hogy csak csendes pihenő legyen, abból 2 dolog nem lett: csend és pihenés. Sajnos a fiam az a fajta gyerek, akinek egy centit sem szabad engedni, mert akkor borul minden (és viszi bele a hugát a hülyeségbe). Amúgy az én fiam is pont ilyen örökmozgó, mint amilyet a Kérdező leírt. 4 évesen a gyermekpszichiátrián kötöttünk ki, ahol megállapították, hogy a gyerek olyannyira nem működik együtt, hogy megvizsgálni sem lehet. De az óvónők meg az általam kitöltött kérdőív alapján megállapították, hogy valószínűleg hiperaktív. Az óvodában is szoros kontroll alatt van a gyerek, különben elkalandozik a figyelme. Az elalvásnál is ha valami eltereli a figyelmét, mondjuk egy könyv, vagy egy légy a falon, akkor kb.elfelejti, hogy neki aludnia kéne. Ezért kell ott ülni mellette és folyamatosan figyelmeztetni, mi a feladat. Gyanítom, hogy a kérdező gyermeke is túlpörög és nehezen nyugszik meg. Nehezére esik ellazulni, talán akaratlanul is mozgatja a végtagjait. Viszont a gyerek idegrendszerének nagy szüksége van a pihenésre.
2020. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!