Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám a babám délutáni...

Anikó1985 kérdése:

Hogyan tudnám a babám délutáni alvásra szoktatni?

Figyelt kérdés
Igazából elég rendszertelen a napunk, mert éjszaka még mindig fel kell pedig mindjárt 8 hónapos, reggel alszik ameddig alszik hol 5-kor kel hol 8-kor. Van mikor sikerül elaltatnom dél előtt,de akkor délre ébred fel és délután 3,4 fele újra alszik. Tudom, hogy rendszeresebbnek kéne lennie a napjának, de mégis hogyan kezdjek bele? Minden este fél hét körül eszik utána fürdés és alvás ez rendszeres és működik. Tudtok valami javaslatot, talán keltsem fel minden reggel mondjuk 6-kor és akkor korábban vissza alszik és délután megint alszik?
2012. okt. 30. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ma például 5-kor kelt és csak 10-kor aludt vissza. Délután pedig 4-kor aludt el fél órára. Nem tudom mit tegyek, hogy rendszeres legyen minden napunk, mert nem tudom elaltatni akkor amikor én akarom.
2012. okt. 30. 20:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lassan átállítja magát a napi két alvásra, olyankor van ez a egyet- kettőt alszok nappal időszak.
2012. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
Szerintem hagyd hogy saját magának kialakítsa az alvását.Nagyon sokat fog még változni.Lányom 9 hónapos 2x alszik egy nap.Bőven elég ha az esti rendszer megvan és működik.
2012. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most volt egy éves és még mindig nincs rendszer az alvásban. Minden másban van, de az alvásban nincs. Mindig más időpontban ébred, így nem is tudok meghatározni neki egy időpontot, hogy mikor aludjon.

Ha leteszem anélkül, hogy álmos lenne, olyan szinten ordít, hogy az elmondani nem tudom. Sokszor olyan fáradt, hogy alig áll a lábán, mégsem alszik. Nálunk jelenleg a nappali alvás fél óra. :( Nem is nagyon volt több. A max. születése óta 2*30-40 perc. Én is mindent megpróbáltam mégsem ment a rendszeresség. Este viszont mindig egy szó nélkül elalszik. Éjszaka egyszer ébred inni egyet és alszik általában 5:30-ig, akkor átjön hozzám és alszunk tovább.

Tudom milyen rossz, hogy nincs rendszeresség, de én már beletörődtem. :)


Sok szerencsét!

2012. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az hülyeség, hogy minden nap ébreszd fel 6-kor. Azzal max azt érnéd el, hogy nem aludná ki magát és nyűgös lenne.

Nem kell óramű pontosságú napirendnek lennie.

Kislányom 9 hónapos és van hogy fél 6-kor kel fel, de van hogy 8kor. Van hogy 1-szer szopizik éjjel, de van hogy kétszer. Én az alvásaihoz igazítom az evéseit, arra szoktam ügyelni, hogy nagyjából mindig ugyanolyan időközönként egyen, és figyelem hogy kb. mikor álmosodik el, akkor altatom el. Az uzsonna és az utána lévő dolgok (vacsi, fürdés, alvás) vannak mindig ugyanolyan időben.

2012. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. akkor nem idegeskedek többet rajta, én úgy gondoltam, hogy én vagyok a hibás mert nem jól csináltam a dolgokat. De ha nem gond a rendszertelenség akkor nem bánom hát legyen kusza napunk :)
2012. okt. 31. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!