Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mégis mit kellene tenni vagy...

Mégis mit kellene tenni vagy hogyan kellene elrendezni?

Figyelt kérdés

2 szobánk van, egy kis folyosó, egy konyha, egy wc, egy fürdő.

Van egy másfél éves kisfiam, és nemsokára megszületik a második gyerekem, de még mindig nem tudom, hogy mi legyen, hogy legyen, mindegyik megoldás rossz.

Első variáció: a nagy alszik a mi szobánkban, a kicsi meg a másik szobába, de akkor a nagy fel fog kelni arra, hogy felkelek. Meg a gyerek csendben és sötétben szeret elaludni, én meg csak úgy tudok elaludni, hogy szól a TV. De amint bekapcsolom a TV-t, bármennyire is leveszem kis hangerőre, 1-esre vagy 2-esre, felébred. Én meg nem tudok TV nélkül elaludni.

Második variáció: a kicsi alszik velünk, de akkor meg a párom nem tud aludni, mert fel fog kelni a kicsi sírására. És ha a konyhában és a folyosón altatnám, akkor meg a nagy ébred fel a sírásra.


Mit csináljak?


2020. aug. 11. 18:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ne oktass már ki légy szíves, amikor nem tudod a történetet, jó? Itt mindenki azeret okoskodni, csak épp esze nincs hozzá.

A terhességem 6. Hónapjában derült ki, hogy ideiglenesen el kell költözni, és még így lesz ez egy fél évig. Úgyhogy ne pofázz nekem, meg ne oktass ki, mert nem a segélyre szültem, és nem az utcáról szedtél fel!

2020. aug. 11. 21:09
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjad kérdező. Gyakorlatilag az opciók adottak. Vagy a két gyerek egy szobában, vagy te a kicsivel és apa a naggyal, esetleg a pici külön a többiek együtt. Viszont ezt a tv-t en se ertem. Nem jó ha esetleg fulessel hallgatsz zenét vagy hangoskönyvet? Max ha a sötét is baj pici éjjeli fényt kapcsolhatsz.
2020. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Derjaderja ***** válasza:

Nem tudom,.mennyire vagy az együttalvás ellen, egy babaöböl esetén hamar meg tudod nyugtatni a babát.

Én kezdetben azt csinàlnám, hogy a párod alszik a gyerek szobában a naggyal, legalábbis elaltatja, a kicsi melléd tolva a babaöbölben.

Aztán meglátjátok, milyen alvó, ha átalussza az éjszakát, összekerülhet a naggyal.

Szexelni meg nyugodtan lehet egy alvó pár hónapos mellett, hisz nem egy ágyban lesz Veletek.

Szerintem 2 kisgyerek mellett a legkisebb gond lesz, hogy hol szexeltek, ha alszanak a gyerekek, és maradt erőtök, akkor megoldjátok.

2020. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Derjaderja ***** válasza:
33%
A picit ne tedd egyedül egy szobába szerintem, a WHO is 6 hónapig a szülőkkel egy légtérben altatást javasol, a szülők közelsége stabilizálja az életműködéseit (légzés, testhő stb), es a szex probléma nem oldódik meg.
2020. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem simán nem ébred fel a kicsire


Velünk alszik még.. 6 hós

2020. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Derjaderja ***** válasza:
42%
Ó igen, legyen 0 pont, ha leírom,.mit ír a WHO, és kapjanak jó sokat, akik szétalázzák a kérdezőt, hogy mért nem gazdagabb 😂😂
2020. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 khniki ***** válasza:
100%
Egyik gyereknek sem tesz jót, ha megy a tv, miközben alszik. Ha nem tudsz ettől a rossz szokástól megszabadulni, akkor mindenképp tőled külön szobában aludjon mindkét gyerek!
2020. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
41%
16 nekem mondjuk a pupom tele van a who-val, de ezzel egyet értek. Elég meggyőző tanulmányok születtek a témában. De ha egy baba rossz alvó és felébred a szülei minden neszere, akkor nem fog működni ez a módszer. Ez a nagy bajom a who-val mond valamit, aztan sokan maguk előtt viszik, mint lángoló pallosat a mindent tudásnak. Pedig hat... minden gyerek más. De akinek jó alvó a gyereke en is ezt az ajánlást preferálom. Csak nem kritika nélkül.
2020. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
2%
Akkor a WHO szerint a szülők 6 hónapig ne szexeljenek? Vagy csak a konyhában/fürdőben nyomjanak le egy gyorsat, mert a háló tabu, hiszen ott a gyerek? Vagy a gyerek mellett kell szexelni?
2020. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
19 ne legyél már fantáziátlan. A legtöbb házban van pl nappali, ahol van pl kanapé. Vagy ti mindig a hitvesi agyban misszionáriusban nyomjátok? Mi gyerek előtt is kb az esetek 20%-ban használtuk a hálót.
2020. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!