Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam be a kiságyá...

Hogyan szoktassam be a kiságyába a nappali alvásokra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos lesz és képtelenség a nappali alváskor a kiságyba lerakni.Éjszakára is csak 2 hónaposan maradt meg az ágyában,addig velünk aludt.Alapvetően a probléma ott kezdődik,hogy az alvásigénye minimális:napi 1-2 óra,az is 10-20 perces elosztásban.Lehet,ha besötételnék,akkor menne;de attól félek ez felborítaná a nehezen kialakult esti rutinját alváskor.

Így vagy rajtam hajlandó aludni,hogy én végig ülök míg ő alszik;vagy nagy harcok és ordítás árán a pihenőszékében.Nyugodtabb lennék,ha kiságyban lenne,mert így nem tudok elmenni mellőle,nehogy mikor felébred és nem vagyok ott,kiessen a székéből.

Azokat a tanácsokat kérlek mellőzzétek,hogy hagyni kell sírni,majd megunja és elalszik.Eddig 6 óra a "rekord",amit végig ordított és nem fáradt el. :(



2012. máj. 28. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én bekapcsolom a rádiót nagyon halkra,lehúzom a redőnyöket,s így teszem a kiságyba.Velünk ua.volt mint veletek.
2012. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De jó,nem vagyunk egyedül !:) És nálatok nem zavarta össze a gyerkőcöt,hogy akkor most nappal van,vagy este?Azért kérdezem,mert elég volt az a 2 hónap,amit kellett vele éjszakázni és nem szeretném,hogy emiatt felboruljon a nappal-éjszaka egyensúlya;ismét kezdődjön minden előröl.
2012. máj. 28. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem,ne aggódj.Pontosan tudja,hogy nappal van és ennek rendje és módja szerint nem is alszik annyit.Az esti rítus más:fürdetés,utáni kajcsi,nem számít,hogy világos van-e vagy sötét!
2012. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg hordozókendő? Akkor aludhatna rajtad, és közben tudnál tenni-venni. Vagy babakocsi? Azt tudnád vinni abba helyiségbe, ahol éppen vagy.

A sírni hagyást felejtsd el mindenképpen!

Én a besötétítős módszert nem igazán ajánlom. Inkább azt, hogy legyen egy kicsi félhomály. Attól kicsit megnyugszik, de nem keveri majd össze az éjszakát a nappallal. A rádió jó, ha halkan szól, a monoton zajtól könnyebben alszanak. Esetleg te is beszélhetsz neki, amíg nem alszik el. Vagy énekelhetsz halkan valami monoton dallamú dalt.

2012. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!