Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 honapos babam, anyatejes,...

10 honapos babam, anyatejes, sosem aludt tobbet mint 2-3óra és folyton kel éjszaka cicizni. Nem bírom mar a nemalvást és idegileg sem a sok ejszakázást. ha este cici helyett tápszert kapna az segítene? vsgy hagyjam, hadd sírjon, majd elalszik?

Figyelt kérdés
annyira kialvatlan vagyok, hogy néha mar hallucinalok is és spontán lecsukódik a szemem. ugy gondolom ennél az állapotnàl bármilyen drasztikus megoldás segítene, csak alhassak.

2020. szept. 7. 21:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. 2 hetes korától tápszeres babám 1.5 éves koráig 5-6x ébredt jobb esetben. Megpróbálhatod, de nem ez a probléma.
2020. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Az nem lenne megoldàs, hogy nappal vigyàzzon rà rendszeresen az apja, hogy kialudhasd magad? Ìgy a kecske is jòllakik a kàposzta (cicizès) is megmarad. Egyèbkènt nem valószínű,hogy tàpszerrel ritkabban kelne, de akkor plusz munkànak a kevergetès, melegítes is lenne.
2020. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos segíteni nem tudok, csak együttérezni. Az én fiam is 10 hónapos. Nálunk van, hogy rosszabb a helyzet. Én már annak is örülök ha "csak" 2-3 óránként kel fel. Általában 1-2 óránként kel. Neki sem jó más csak a cici. Esti elaltatásnál a hátát szoktuk simogatni úgy alszik el, de éjjel ez sem ér semmit. Sírni nem akarom hagyni (a gyereket nem akarom kitenni neki és a szomszédainkat sem). Sokat gondolkodtam rajta én is, hogy mit tegyek, de én is tanácstalan vagyok.
2020. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

Tàpszeres a lànyom ès 3 òrànkènt kel, szintèn 10 hònapos, mèg nincs foga.

Tanàcsot nem tudok adni, csak annyit, ha vègigzongoràztàl mindent, fogadd el, hogy ilyen. Teljesen normàlis, hogy ennyiszer kel èjjel. Tudom hogy fàrasztò, èn is zombi vagyok.

2020. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod


De nem ez lesz az oka..


Unokatesóméknál is tápszerre váltottak


Ugyanannyiszor kelt....

Idővel jobb lett, de nem jó...


Nálam anyatejes ( volt) a nagy

A nagy fogzást és szeparációs szorongós időszakokat leszámítva jól alszik.. 2 éves, néha kel egyszer..


A kicsi még anyatejes

Picinek 2-4 hónaposan jól aludt

Most fél éve. 1 óránál többet 2-szer alszik.

8-23h

2:30-4:30a-ig éjjel


......

2020. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mmint 20-23h
2020. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
Sosem kaptak tápszert a gyerekeim, mégis 6-7 hetes koruktól átaludták az éjszakát (eleinte 9-10, kb fél éves kortól 11-12 óra egyhuzamban!). Nem hiszem, hogy elfogadná a tápszert, de ha mégis, az sem lenne megoldás.
2020. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az lehet a baj, hogy a melleden alszik el. Felëbred, nincs a szâjában és anélkül nem tud visszaaludni. Én ezen prróbálnék változtatni, hogy ne te legyél a cumi.
2020. szept. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni hogy mit csinál ha az életkorának megfelelő mennyiségű fájdalomcsillapítót adsz neki elalvás előtt. Ha fogzik és fáj neki, akkor simán lehet hogy ettől elalszik egyben három órát.


Aztán kereshetsz a környékeden fejlesztő központot vagy nevelési tanácsadót ahol fel tudják mérni a gyerekedet és tudnak segíteni. Az én nem alvó gyerekemmel csak 3 éves kora után mentünk el fejlesztőbe, pont azért mert még mindig kelt éjjel ordítva és nagyon nehezen altattuk vissza.


Vagy kereshetsz pszichológust, hátha lelki oka van, de ezt csak azután hogy megnézetted hogy nincsen-e testi baja.


Első körben a fájdalomcsillapítót próbáld ki, hátha csak a foga fáj.


Szoptatás miatt ha kel a gyerek, az háromóránként ébred cicizni/anyát csekkolni általában, nem sűrűbben.

2020. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19, fájdalomcsillapító alatt kit értesz? voltunk amugy védőnőnél, baba-mama konzulens, korai fejlesztőn és egy szuperül fejlődő baba, aki az atlagnál sokkal nyitottabb és érdeklődőbb. Testi/ lelki baja nincs , meg ugye babakocsiban alszik


az igaz,hogy cicivel a szájában alszik el, és ilyenkor lecsatlakoztatom, és biztos emiatt ébred. éjjel ugye nem tologathatom a babakocsiban....


akinek szintén nem alvós a babája, mikorra rendeződött? azt mondom, hogy nagyon jó vele, szeretek vele lenni, de az éjszakáktól rettegek :(

2020. szept. 8. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!