Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyereketek hányszor...

1 éves gyereketek hányszor ébred az éjjel?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom én már teljesen tanácstalan vagyok. Egyszerűen halvány gőzöm nincs mitől ébred fel ennyiszer a fiam. Jó esetben 6-7szer,de van hogy óránként. 5 hónapos koráig aludt a kiságyában,de kipurcantam és magam mellé vettem. De az ébredések nem ritkultak csak nem kell felkelni ami már sokat számít. Megébredni teljesen nem szokott hála Istennek, még csak az kéne,hanem felül és elkezd sírni de a szeme épphogy van csak nyitva. Olyan mintha nem tudna visszafeküdni egyedül. Cicin elalvós. Ezért így óránként,kétóránként pakolgatom a 11kilóját egyik mellemről a másikra amiből nem szív semmit mert kb egy perc múlva alszik. Ebből gondolom,hogy nem éhség miatt kel,akkor szopna. Fogzás sem lehet,mert mindig ez van. Próbáltam cici nélkül csak magam mellé lefektetni,hátha megtanulja hogyan kell ülésből visszafeküdni de nem jött be,kell neki a cici. Ő egyébként mosolygósan,kipihenten ébred csak én vagyok mosott kaki. Férjem ebből semmit nem érzékel,csak én kelek rá fel.

Minden babás ismerősöm alszik már az éjjel vagy max 1szer kelnek etetni,pedig még kisebbek is a babák.


Tapasztaltabb Anyukák! Ti mit tanácsoltok? Szerintetek én hibázom valamit el vagy egyszerűen ilyen a gyerekem?

Türelem és idővel kinövi vagy változtassak valamin?

Egyébként az együttalvás és cicin el/vissza alvás nem zavar,az nem gond,az ébredések mennyisége aggaszt.


2020. dec. 4. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Nalunk is ez van, csak 4-5 ebredessel, szinten 1 eves. Masodikgyerek, a tesoja meg rosszabb volt. Nala az valt be, hogy ferjem kezdett aludni vele, mikor 3 eves lett, eloszor igy 3x ebredt csak 6-8 helyett, majd 4-4,5 eves koratol 0-2x. Ot hiaba ringattam szopi helyett, ugy meg tobbet ebredt, es meg inkabb zombi voltam. Mar gondolkoztam, hogy a kicsit elvalasztom ejszakara, de igazabol o ugyesen visszaalszik magatol is 2 oran at, latom a bebioron, babafeszket raktam kore, es megy a feher zaj hangosan este es nappali alvasnal, igy alszik egyben a legtobbet, aztan letelik 2, esetleg 3 ora, es nem bir visszaaludni a kovetkezo ebredesnel (addig is felebred 40 letcenkent, de vissza tud forgolodva aludni).
2020. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket.

Nekem a fiam 1 évesen kb 3-4x kelt alap estben cicizni. Máshogy nem volt hajlandó visszaaludni.

Na nekem ott telt be a pohár, leszoktattam. Kb 2 napot vett ez igénybe. Azota végigalusszuk az éjszakát.

2020. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12

Ha lesz időd leírnád hogy szoktattad le? Egyszerűen nem adtad oda egész éjjel? Sírt nagyon?

2020. dec. 4. 22:32
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem kb 10 hós korára ki volt váltva minden étkezés. Cicizni csak elalváshoz szokott, délbe, este meg éjjel jó sokszor.

Egyik nap elaludt nélküle. Ugyan úgy hozzámbújt, de nem adtam neki, csak ölelgettem. Estére elhatároztam, ha törik ha szakad akkor sem adom neki. Helyette cumit kapott. Megjegyzem addig nem cumizott. Elfogadta. Hozzámbujt a cumival és úgy kis sírás, pólóm huzkodása után elaludt. Éjjel mikor kelt cumit kapott, megölelgettem, vissza is aludt.

2 nap mulva már a pólóm se huzkodta, ha elàlmosodott hozta a cumiját. Most 20hós, azóta is így alszik. Cumi, összebújás azt alszik.

Nappal egyébként nem cumizik, csak alváshoz kell.


12es voltam

2020. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, lemaradt, hogy mikor szültem, én akkor megfogadtam, 1éves koráig szoptatom, ha tudom, tovább nem szeretném.

Emiatt biztos le leszek pontozva...

1éves korára én olyan szinten leamortizáltam magam, elmondani nem tudom. Hiába szedtem vitamint, csomokba hullott a hajam. Az izületeim fájtak. Emellett a kialvatlanságtól zombi voltam. Kívül belül. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy leszoktattam.

Én úgy voltam vele, eszik mindent, változatosan. A háziorvos szerint az anyatej sok hasznot már nem jelentet 1 éves kor után amugy sem.

Akkor inkább szokjon le, legyen egy kiegyensúlyozott(abb) anyja cserébe. Ugy gondoltam az csak jobban hasznára válik mint a cici iránti szeretete.

Bejött. Én kb 1 hónap alatt összeszedtem magam (addigra ugye már bőven átaludtuk az estéket), azóta sokkal jobbnak érzek mindent.

Emellett míg cicizett a fogzás is megviselte. Éjjelek katasztrófák voltak. Az első 4 fogánál pl szo szerint ülve "aludtam" végig az éjszakákat, ha éppen nem mászkáltam vele fel-alá a lakásban.

Miután leszoktattam, a fogzás is könnyebb lett. Az őrlő meg a vámpírfogai úgy kibújtak, észre sem vettem.

Szóval én nagyon nem bántam meg.

(A védőnőnk megkövezett érte, gyámügyre akart menni, mert veszélyeztetem a gyerekem. Mert nekem kutya kötelességem addig szoptatni, amig van tejem és igényli. Legyen ez akár 4 év is. Nekem mint anyának ez a dolgom, az hogy én tönkremegyek benne, az már mellékes)


12es voltam ismét :)

2020. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megpróbálom😊

Most én is eléggé elhatároztam magam,mert ez már így nagyon fárasztó 1 év után...ma is keltünk vagy 8szor az éjjel cicikézni. A másik kezével meg moncsolja a mellem,éjjel amikor már nagyon kimerült vagy, halál idegesítő már. Valahogy le kell szoktassam.

2020. dec. 5. 11:38
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem kb 2 honapja kezdte el. Amikor elfárad, már majdnem elalszik akkor kezdi el bizergálni. Én nem hagyom neki, nem szeretném, hogy most meg erre szokjon rá. Érdekes mód elötte nem csinálta.

Hát kitartást, meg kevés sírást hozzá Nektek 😊


12#

2020. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
En megvárom a felső két fogat mielőtt bekeményít el, mert most az a baja. De valóban. Egy idő után már nem lehet csinálni. Arról nem beszélve, hogy nagyszülőkre is szeretnénk nyáron rábírni de ha nem alszik rendesen, hogyan?! Nem akarom őket szivatni.
2020. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Most nem leszek népszerű, és le is fognak pontozni. Tedd a szájába a cumit. Igen, azt tanácsolom, hogy szoktasd rá a cumira. Ha végre aludni akarsz akkor tedd meg. A saját cicidre már rászoktattad, így teljesen mindegy, hogy mivel alszik el, a ciciddel, vagy a cumival. Ami a lényeg, te jól fogsz járni, mert végre kipihened magad.

Nem kell félni, még egy felnőtt sem nősült meg cumival a szájában. Szóval ha ott lesz az ideje akkor le fog róla szokni. (Lehet lepontozni...)

2021. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!