Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mikor szerette meg a...

Kinek mikor szerette meg a babája a hasonfekvést? Mikor emelte már szépen a buksiját, mikor nyomta ki magát? Hogyan gyakoroltatok vele?

Figyelt kérdés
A kisfiam 12 hetes lesz pénteken. Kötött a hát, nyak és vállizomzata, ezzel járunk Dévényre és itthon is minden nap tornáztatom. Kézben elkezdte tartogatni már a fejét, de hasra fektetve pár percig nyögdécsel majd keserves sírásba tör ki. Minden nap többször hasra rakom, de mindig ugyanaz a vége. A rekord eddig 4 perc ébren 5 perc alvás közben.

#izomzat #hasalás #Hasra fektetés
2020. dec. 8. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én nem voltam ilyen tudatos vele, nekem folyamatosan ölben volt a lányom, és amikor hátradőltem a kanapén, sokszor volt a mellkasomon hason (meg az apjánál is ugyanez), és úgy nézelődött eleinte. Amúgy nemrégiben olvastam, hogy ez egy tök jó módszer, hogy hason magadra fekteted és úgy néztek egymásra, már ugye azért lát téged, érdekled, szóval szívesen fog visszanézni rád, és ezzel is fejleszti a kis izmait. Ez amúgy fel se tűnt neki, de nagyjából 3-4 hetesen tettem le először a földre egy szőnyegre, és akkor már emelgette a kis fejecskéjét, olyan 2 hónapos korától kezdve tartotta már elég stabilan, és olyan 2,5 hónapos kora körül már a kezére támaszkodott, idővel valamikor rájött, hogy alkaron kényelmesebb és könnyebb, szóval az is eljött, és most 4 hónapos múlt, tegnap este kezdte el úgy tartani magát, hogy kiegyenesíti a kezecskéit, és az egész mellkasa elemelkedik a földtől. Mi is voltunk Dévényesnél, kicsit feszes, de azt mondták ott, hogy nem durva a dolog, ezzel ne csináljunk semmit.


Az elején elég sokat sírt, amikor leraktam hasra, amíg nem tartotta rendesen a fejét és nem látott ki, de vettem kis textilkönyvecskéket, ilyen csupa kontrasztos mintákkal, meg színes képekkel, és azokat mindig az orra elé raktam, azok érdekelték, lekötötték egy időre, és szerintem részben emiatt kezdte hamar emelni a fejét, hogy jobban lássa. Először napi 2-3x tettem hasra, mindig ilyen 5-10 percekre, aztán szép lassan nőtt a mennyiség. Amióta meg már nem olyan megerőltető a fejét tartania, azóta szeret hason lenni, kb két hete megtanult hátról hasra fordulni, és azóta hiába hátra rakom le, pillanatok alatt megfordul, már önszántából van hason folyton, szóval szerintem neki ez így jó már. Elég sokat elvan így, fél órát-órát simán, ha éppen nincs más baja (nem éhes, nem fáradt), és tök jól fejlődik, látszik, hogy napról napra ügyesebb.

2020. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ùjszülött kora óta, hason volt a legtöbbet.

Hason is altattam, így alapból ahhoz is szokott.

2020. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Nehezen szerette meg a hasalást, motiválni kellett. Elraktam a játszószőnyeget, ami a felfele nézést részesíti előnyben és hengerpárnát, pocakpárnát alkalmaztam. Habtapin hasaltattam mindig többet, babageometriát mutogattam, csörgőztem neki, hogy felkeltsem a figyelmét, felemelje a fejét. Majd mindig egyre tovább bírta. Muszáj erőltetni, mert innen indul MINDEN mozgásforma. 3.5 hónapos volt, mire szépen emelte a fejét alkarra támaszkodva. Sokat tornáztattam is, az is nagyon fontos.
2020. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Az első perctől kezdve. 3 napos korától hason fekve alszik, később se volt sose gondja a hasalással. Sőt, annyira utált háton lenni, hogy előbb tanult meg hasra fordulni, mint hátra. De nálunk nem volt semmi feszességi probléma
2020. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét gyerekem utál(t) hason lenni, pedig semmi bajuk. A kicsi 3 hónapos, kézben 1 hónapos kora óta tartja a fejét, hason kb 1,5 hete emeli, mostmár ügyesen tartja. Egyszerűen nem szeret hason lenni.
2020. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nalunk is ilyen problémák voltak, de nem devenyeztunk. Csak gyógytorna. Két honaposan kezdtük és egy hónap alatt rendbejött a fiam nyaka. 3 hósan meg nem szerette de már elvolt. 4 honaposan minden rendben volt. 6 honaposan kezdett kuszni. 7 honaposan felállt. 8 honaposan bútor mellett lepegetett. 9 honaposan mászni kezdett. Most 10 hónapos és itt tart.

Folytassa tok a tornát. Devenyhez nem értek de nekünk a torna csodát tett.

2020. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Háton alszik, háton is szeret jobban lenni. Ezért a hasalást gyakorolni kellett. Nekünk ami bevált: napközben többször hasra rakni, könyvet odarakni elé, fitness labdára tenni hassal.
2020. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már a kórházban hason altattam mindkét lányomat, így ez volt számukra a "normális". A fejüket néhány naposan átfordították, támaszkodni kb. 2 hónaposan tudtak.
2020. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tizenkét hetes a kicsi nekem is. Nem szereti. Max 15 percet van el hason. Hanyatt szeret lenni. Nem igényli, hogy járkáljak vele. Ügyesen emeli a fejét. Nem forog még de próbálkozik.

Az első babánkkal ugyanez volt amit leírtál.

Nagyon feszes volt az izomzata. Egy éves koráig jártunk dévényre. Nagyon hamar beindultak nála a dolgok.

A száját is kezelte és 10 hőnaposan már szavakat mondott. Csodát tett vele.

2020. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. A fitnesz labdát kipróbálom, azt még nem próbáltuk. A többi sajna nem vált eddig még be, de folyamatosan kíserletezek.

A forgást próbálgató hozzászolótól kérdezném, hogyan csinálja. Nálam a pici még oldalra fordítva is sír. Lehet tényleg ennyire feszes a nyaka, és amíg ezt nem oldjuk meg nem is fog menni?!?!

2020. dec. 9. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!