Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy gyakoroltassuk a hason...

Hogy gyakoroltassuk a hason fekvést, ha üvölt tőle?

Figyelt kérdés

A 3 hónaposom ahogy hasra kerül, átmenet nélkül rögtön max. decibelen üvölteni kezd, mintha nyúznák.

Fejét alig emeli.


Mivel köldöksérve van, nem szívesen hagynám pár percig sem sírni, de így hogy fog megerősödni a karja, nyaka?


Volt valaki ugyanígy, hogy a babája nem bírta hason?

Hogy alakult így a mozgásfejlődése?


Háton egyébként jár a keze, lába, csápol, nyúlkál a tárgyak felé (igaz, még nem igazán találja el, csak néha), kezébe adott csörgőt van hogy megtartja (tehát a finommotoros megy).


2015. nov. 10. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Első körben utánajárnék, hogy szervi oka lehet-e annak a köldöksérven kívül, amiért nem bírja a hason fekvést. Ha nincs, akkor próbálnám színes, érdekes, hangot adó játékokkal motiválni. Ha sehogy sem megy, akkor pl. Dévényes gyógytornásztól kérnék tanácsot.
2015. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Miert kell eroltetni? Hadd fekudjon hanyatt ha neki ugy jobb. Majd ha erzi, hogy kell neki, atfordul magatol is.
2015. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért kellene erőltetni a hason fekvést? Nekem a nagyobb soha nem volt hason, hasonló szitu, ő kezdetektől üvőltött ha hasra került, még ha alvás közben tettem is úgy le, felébredt rá. Gyerekorvos azt mondta ne erőltessük. Ha neki úgy nem jó akkor legyen háton, aztán majd ha el akar érni valami úgyis muszáj lesz neki forogni. Így is lett :)

A kicsi viszont pont az ellentéte imád hason lenni.

A lényeg, hogy ha háton fekvésből szeretnéd felemelni akkor a buksiját tudja-e tartani valamennyire (ezt nézni kellene státuszon is). Ha igen nincs vele gond, utál hason lenni és ennyi.

2015. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

az én lányom is üvöltött hason, kezdetektől.

Elmondanám, hogy a fejét viszonylag rendesen tartotta már onnantól amikortól kellett, de ülni csak 11 hónaposan tanult meg. fordulni 7 hósan, ez is ugye késő kicsit...mászni és felállni 10 hósan, most 15 hónapos, most kezdi a totyogást. Kicsit tehát lassabb a mozgásban, de mi szakembernél is voltunk vele amiért 10 hónaposan még nem ült. Akkor töltötte pont a 11 hót, és azt mondta a szakember, hogy éppen hogy korának megfelelő, mivel beszédben nagyon erős, ennek tudta be a lassabb mozgás fejlődést, illetve mondta hogy valóban ha keveset vannak hason, kicsit később erősödik meg annyira a hátuk, hogy a fenti mozgásformákat időben el tudják sajátítani.

Egyébként mi napi 2*15 percet hasra tettük, akkor is ha üvöltött, szórakoztattuk, ott voltunk vele, próbáltuk nevettetni, így valahogy kibírta a 15 percet, de utálta.

Ha gondolod, ennyit próbáljatok meg nála kibulizni, de olyan kevés ez, hogy szerintem teljesen mindegy.

Arra figyeljetek, hogy játszatok sokat mellette hason, mivel ő titeket utánoz, a lányom pl akkor kezdett el huzamosabb ideig ülni, amikor direkt ülve játszottam vele (azelőtt inkább féloldalt fekve, és ő is féloldalt fekve játszott..). Szóval ha sokat lát titeket hason, kedvet kap hozzá..

És a hason fekvést egyébként akkor szerette meg a lányom, amikor már kúszni tanult..akkor már látott benne értelmet. 7 hósan.

2015. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Amikor megszületett, még "bírta" hason. A kórházban végig úgy aludt, és mikor hazahoztuk, még akkor is egy darabig, de ~2 hetes kora óta gyűlöli.


Hasfájós és refluxos, én ennek tudom be.


1-es, szerinted milyen szervi gond okozhatja?

A neonatológus és a háziorvosa eddig rendben találta (bár nem tudom, hogy mi mindent vettek számításba).


A védőnő riogat.

A súlygyarapodása a reflux miatt sokáig lemaradt, most kezdett rendeződni.

2015. nov. 10. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, nekem meg pontosan 11 hónaposan elindult.

Szerintem ez nagyon egyéni dolog. Ezért is fontos, hogy mit mond védőnő, orvos. Ha úgy látja, hogy egyébként minden rendben van nála, akkor nem kell erőltetni.

Nekünk tartotta a fejét (nem jobban, mint a kisebb, aki kezdetektől hason volt), igazából a kúszás mászás jött később, hiszen ahhoz hason kellett volna lenni, amint fel tudott állni inkább ment (most a kicsivel meg kúszik mászik :)).

2015. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Semmilyen konkrét szervi okra nem gondolok, egyszerűen csak kizárnám, hogy valamilyen fájdalom miatt nem szeret hason lenni. De ahogy írták is, simán van, hogy egyszerűen csak nem szereti, mert pl. kényelmetlen tartani a fejét, vagyis egy kicsit lusta. De ordítások, üvöltések árán ha orvos kifejezetten nem javasolja, én semmiképp nem erőltetném. Pár naponta-hetente tennék egy próbát, amikor már elég érett rá, tenni fogja a dolgát.


Ha viszont netán mégis lenne valami, ami ilyenkor fájdalmat okoz neki, azt jobb mielőbb tudni, ezért kezdeném ezzel.

2015. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha refluxos es hason volt, az veszelyes, meg is fulladhat, ha nem tudja kiemelni a fejet. Lehet hogy volt egy ilyen "elmenye", es aza maradt meg benne, azert fel szegenyke.

Ne eroltessetek, ha csak nem ugy hogy rajtad van eloszor fuggolegesen, aztan hatradolsz 45 fokba, es igy lehet szepen lemenni hasig, hogy megmaradjon rajtad.

2015. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni, csak addig legyen hason, amíg nem sír. Majd megunja a háton fekvést.
2015. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd tényleg, ha üvölt. Ha háton fekve jár keze-lába, nyúlkál stb. amiket írtál, minden rendben van vele. Így is erősödik, nekem a védőnő mondta anno, mert az én fiam is háton feküdt főleg. 1-2 hónap múlva próbáld meg megint (vagy ha nem bírod ki 2 hét) :), hátha akkor nem sír majd.
2015. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!