Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másfél hetes babát, hogy...

Másfél hetes babát, hogy altassam el?

Figyelt kérdés

Van, hogy egy óráig cicizik. Aztán már majdnem elalszik, de ahogy berakom a kiságyába elkezd sírni megállás nélkül. Pelust ellenőriztem tiszta, pocak is tele. Első babám, így minden tapasztalt anyukat tanácsát előre is köszönöm.


29/N


2021. jan. 6. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem érez téged, a közelséged kell neki.

Bújjatok össze,öleld simogasd. Hidd el nagyot fog aludni. És te is pihenhetsz közben.

Boldog babázást.

2021. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt szereti de egy idő után az meg kényelmetlenné válik neki.
2021. jan. 6. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az volt a megoldás, hogy hagytam magamon aludni
2021. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd bele a nagy, hideg ágyba. Valahogy pl egy melegvízzel megtöltött palackot tegyél az ágyába, persze vedd ki mielőtt beteszed, és csinálj neki valamennyire kuckót, esetleg pólyáld be.
2021. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a korban ilyenkor az a megoldás, ha rajtad alszik. Akár hanyatt fekve, akár kendőben. Vagy fekve szoptatsz és hagyod elaludni magad mellett összebújva és vele maradsz. Ez idővel változni fog, de eddig benned élt, a tested része volt, ez ad neki biztonságot. Bár a köldökzsinór már nem köt össze titeket, ő ugyanúgy igényel téged, mint amikor a pocakodban volt.

Ezért is nevezik az első 3 hónapot negyedik trimeszternek. Olyan, mintha még mindig össze lennétek nőve.

Ez egyben nagyon szép és borzalmasan nehéz és megterhelő. Főleg egy olyan baba esetében, aki "letehetetlen". Az enyém is ilyen volt. 3 hónaposan ez rengeteget javult

2021. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha cicin alszik el, akkor elalvàs utan mèg kb. 20 percig nem alszik elèg mèlyen ahhoz, hogy le rudd rakni.

Nekem mindig a pocakomon / ölemben/ mellettem aludt, ìgy nem riadt meg attòl, hogy nincs a közelemben, ès mikor mellettem aludt, akkor en is tudtam aludni.

2021. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az első hetekben nálunk is vagy rajtam, vagy mellettem (de leginkább a mellkasomon) aludt nagyokat, meg kendőben rám kötve.

Aztán átszoktattam a kiságyba: a megoldás a konvektoron előmelegített textilpelenka volt, álombaszopi után azt terìtettem alá, így nem ébredt meg a kiságy hidegére. 2-3 hónapos kora között hatalmasokat aludt benne, 6-7-8 órákat egyben éjszaka (az más tészta, hogy most 3,5 hós és megint sokszor kel, nappal meg csak mellen vagy séta közben alszik a fogzás miatt).

De előtte volt 1000x kelés, mellkason altatás, ringatás. Neki most te vagy minden ebben az ijesztő, új világban. Nélküled nem is maradna életben ez a magatehetetlen kisbaba, természetes, hogy ösztönösen veled akar lenni nonstop, megbizonyosodva arról, hogy biztonságban van, van meleg, van ennivaló, és hogy ott vagy neki. Ez segít a tej beállításában is, neki pedig a stresszkezelésben. Ha arra gondolsz, hogy minden időre született csecsemő egy szempontból koraszülött, hiszen ha mondjuk még egy trimeszterrel később születne, nem férne ki (így alakult az anatómiánk, ez van), könnyebb elfogadni a matricaságot. Ne félj, nem tudod elkapatni, hallgass az ösztöneidre. :) És kitartást!!!!

2021. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!