Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért megy ilyen nehezen az...

Miért megy ilyen nehezen az altatás?

Figyelt kérdés
3 hetes babám éjszaka általában kétszer kel. Ilyenkor eszik, büfiztetés, majd próbálom visszaaltatni. Csak sajnos napok óta legalább 1 órába telik a visszaaltatás, vagy még tovább.(este az elaltatás is) Csak karban alszik el, utána beteszem a kiságyba, de óvatosnak kell lennem, hogy nehogy felébredjen, mert akkor kezdődik újból. Ilyenkor láthatóan álmos, de mégis nehezen alszik el, könnyen megébred, nyöszörög. Mit kéne tennem, hogy könnyebben menjen? Cumit, fehér zajt bevetem rendszeresen, de egyik sem gyorsítja a folyamatot.

2021. jan. 30. 05:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes, mégis mit vársz? Örülj neki, hogy csak kétszer kel. Pár hét és könnyebb lesz őt visszaaltatni, egyelőre még fejletlen az idegrendszere.
2021. jan. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes a babám, van mikor két etetés között végig fent van, nem tudom elaltatni.
2021. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 éves, és születése óta textilpelenkával alszik nagyon lenyugtatja a gyereket ha sír egyből azt kéri megfogja és lenyugszik mikor jöttek a fogai szintén ez volt, jobb volt neki mint a fájdalomcsillapító, nekem első gyerek fogalmam sincs hogy ez másoknak is meg van e, de egy próbát megér hátha neked is megnyugszik és hamarabb elalszik a kisbabád, nekem az ismerős köreimben mondták hogy még nem láttak ilyet, megfogja a feje alá teszi és 5 perc alszik, volt már úgy hogy véletlenül vendégségbe mentünk otthon hagytuk ordított érte szóval nagyon ragaszkodik hozzá

De viszont a testvéremnek a babáját egyszer úgy altattam el hogy a pelenkát az arcához tettem és hamar elaludt, próbáld ki hátha bejön😊

2021. jan. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Véletlenül otthon hagytuk mikor vendégségbe mentünk**😊
2021. jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Tedd magad melle az agyba aludjatok egyutt. Nekem hasfajos volt, ott paraztam hogy mi lesz ha kozenk szokik de a vedono csak rohogott, mondta hogy a 4. Trimeszterben nem jegyez meg semmit, csak arra vagyik hogy velem legyen. 2. Honapban at tudtam tenni a kisagyba, de ugy hogy babafeszek+Pluss anyag+Pluss takaro. Azota ott alszik 5 honapos lett a napokban. Szerintem a kulcs az hogy kuckos legyen a hely, ne ilyen hideg kopar. Megmutatom milyen volt 2 hosan, azota szetkotoztem a feszket es nagyobb helye van de a plussanyagok maradtak. [link]


Szerintem jobb ha nyugodtan tudsz te is pihenni es ahhoz nem tartozik hozza az orakig tarto ringatas.

2021. jan. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
Mert melletted akar lenni. A kis ágyban nem érez. Ma már én is maskepp csinálnám.
2021. jan. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Plusz egy gondolat: lehet hogy sok fény van az éjjeli evés közben?
2021. jan. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 3 hetes. Ez teljesen normális egy ennyi idős babánál
2021. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nyugi, egyik pillanatról a másikra egyszer csak vissza fog tudni aludni, nekem kb 2 hónaposan volt ez a mérföldkő... Kimentem pisilni, addig visszaraktam a kiságyba, hogy majd ha visszajövök elringatom, de mire visszaértem, elaludt. Azóta is éjjelente szoptatás és pelenkázás után is már nyúl a kiságy felé és amint lerakom elhelyezkedik és elalszik. Minden elmúlik egyszer ☺️😇
2021. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szerencse, hogy csak kétszer kel. Csak azért furcsa ez nekem, mert csak pár napja van így, előtte hamarabb elaludt. És a mamák is azt mondják, hogy nem jó, ha így megy az altatás. Anyukám szerint mi a tesómmal elaludtunk a kiságyban, anyósom is azt mondja, hogy le kell tenni a gyereket aludni...de köszönöm, hogy megerősítetek abban, hogy nincs gond azzal, hogy így altatom. És a tanácsokat is köszönöm, megpróbálkozunk ezekkel is :)
2021. jan. 30. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!