Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is gondot okozott 2,5...

Másnak is gondot okozott 2,5 éves korban az altatás? Mi segített?

Figyelt kérdés

A lányom 2,5 éves volt januárban, kis izgő-mozgó életvidám. Délután már nagy kínok árán tudom elaltatani, de ha meg nem altatom vagy egész délután nyűgös vagy egyszer csak 6 körül kidől azzal meg abszolút nem vagyok előrébb mert akkor este nem fog aludni.

2 éves korában született a kistesója, de eddig nem voltak alvás gondok a nagynál. Most kb 2 hónapja vannak ezek a "nem akarok aludni" dolgok.

Dumál, magyaráz, mesél csak aludni ne kelljen. A gond az hogy közös a szoba és a kicsi babám jó alvó de ha órákig ez megy ő is felkel.

Mit javasltok?

Akik hasonló cipőben jártok milyen praktika jött be? Mi okozhatja ezt nála?

Köszönöm.


2021. febr. 11. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia

Nekem is 2,5 éves a kisfiam és csak kínlódás az alvás.

Egy hete próbálom hogy csak minden második nap alszik délben,általában 1-2 körül próbálom elaltatni ami 30-40 perc és alszik 1,5 órát.

De viszont amikor alszik délben akkor este kínlódás az elalvás,24:00-1:00-ig is képes fenlenni,pedig legkésőbb 22:30-kor fektetem le.Reggel igy persze hogy alszik 10:00-igen,ekkor nincs alvás délben.

Ha nem alszik délben pedig egész délután nyűgös,de cserében 21:30-22:00-igen magától elalszik.Reggel kell 8:30 körül,ilyenkor van alvás 13:00-13:30 között.

Próbálkozom én is sajnos. :(

2021. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi eleinte mellé feküdtünk és egy idő után ő is beadta a derekát. De ez csak akkor élhető, ha a tesó is elvan ezalatt..

Ezután átalakult a mellette fekvés mese mondássá meg hasonlókká.

A délutáni alvással kapcsolatban nem tudok tapasztalatot mondani, mert nálunk hamar elkopott..

2021. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

1es! amikor 10ig alszik, miért nem ébreszted 8kor,vagy előbb? akkor aludna ebéd után, és este is tudna még időben aludni.. oké hogy lehet sz.r délelőtt lenne, de egy ilyen kicsinek kell a napirend.


kérdező! próbáltad farasztani a gyerkőcöt? délelőtti ugrabugra, levegőzés, stb?

mi okozhatja? az én-tudat, az legyen amit én akarok, a dackorszak.

2.5 évesen már meg lehet vele beszélni, hogy maradjon csendben, mert alszik a tesó. megprobalhatod mondani neki, hogy ha tud csendben pihenni, nem kell aludni. ugyis elalszik ha bepunnyad. esetleg jutalmazhatod vmivel ami ritkán van de szereti: feltétele a délutáni alvás, mindezt csendben, legalább suttogassal előtte.

2021. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

1-Es vagyok.

Igen próbáltam már azt is de valamiért ugy is birja este 🤷

Még próbálkozom egy darabig de valahogy az lesz hogy kimarad a déli alvás.Nagyon úgy néz ki hogy már nem igényli.Most is ébren van már egy fél órája.

Nagyon sokat vagyunk kint a levegőn,sokat mozog nagyon aktív.

2021. febr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
+van napi rendünk,1-2 óra csúszással az alvás/altatás miatt.
2021. febr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az segített, hogy elhagytuk a délutáni alvást. Így este 9-től aludt reggel 6-ig. Oviban se alszik.
2021. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a lrpontozást,de mind egy.

Még annyit hozzá tennék,hogy amikor nincs déli alvás,Akkor van egy 1 órás pihenő,ami abból áll hogy mesét olvasunk/nézünk.Lehet tovább le pontozni.

1-es voltam.

2021. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nálunk se akart aludni, csak ment a nyüglődés, mert így hamar elfáradt, nyűgös volt, amit írtál is, hogy kora este bealudt, ami nagyon nem jó. Ez egy időszak volt, amíg végül megérett annyira, hogy kibírta nappali alvás nélkül. Kitartás
2021. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi idősen nagyon sok gyerek bepróbálkozik, hogy nem akar aludni.

Nálunk a személyes példamutatás vált be. Ebéd után én is elpihentem egy kicsit. Ilyenkor mindenki lefekszik, csendben el lehet molyolni az ágyban. Ha belealszanak a molyolásba, szuper, de ha nem, akkor is mindannyian pihenünk egy órát. Ha a nagy hangoskodik, nyugodtan vidd át másik szobába, ahol kevésbé zavarja a kicsit. Csak lazán, nem érdemes mérgelődni ezen. Amikor a nagy elkedzte az ovit, a kicsi is kezdte a bölcsit, jól kipurcantak mind a ketten, visszatért a déli alvás, kicsit visszaállt a rend.

2021. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sziasztok


Ezt a kerdest en is irhattam volna, sot anno irtam is hasonlot, detto ez a helyzet nalunk is.


En mar az eroltetestol a teljes rahagyasig minden fazison tuljutottam es ugy vagyok vele, hogy nem rajtam mulik. Mindentol fuggetlenul ez most egy ilyen korszak.Remelem az ovi kezdesnel minden visszaall a regi rendbe. Nalunk anno pontos napirend stb. Minden megvolt es megis kialakult az alvas problema.


Jelenleg tsmtzunk, eddig mindenre tok jol hat, de vasra pobt nem latom:DDD

2021. febr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!