Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet "megtanítani"...

Hogyan lehet "megtanítani" egy gyereket, hogy átaludja az éjszakákat?

Figyelt kérdés
Van egy kétéves lányom és egy egy hónapos fiam. A lányom a mai napig felkel éjszakánként és a fiam is még enni. Nagyon kikészít a többszöri éjszakai kelés, jó lenne, ha legalább az egyikük elhagyná ezt a szokást. A kétéves úgy tűnik, talán már leszokik erről, mert azért vannak éjszakák, amikor nem kel fel. De ha a fiam is átaludná, az lenne a legjobb. Mennyi idős kortól képesek rá? Hallottam olyant, hogy vmelyik baba már újszülött kortól képes erre. Valóban? Én ezt vhogy nem tudom elképzelni. Mert ugye többször esznek keveset, ezért is ébrednek meg. És milyen megoldás van rá, hogy ne keljen fel?

2021. febr. 15. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nincs megoldás. Egyik gyerek ilyen,másik olyan. Ha lenne megoldás, sok anya tudna aludni
2021. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A lányom 9 hetes, mostanában kezd kicsit jobban aludni , este 9 től reggel 6 ig. De ez csak akkor megy, ha lefekvés előtt megeszik egy nagyobb adagot , amúgy felkel legkésőbb hajnal 3 kor. Szerintem gyereke válogatja, tanítani nem lehet.
2021. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

A kislányod remélhetőleg mostmár csak megtanulja, a fiaddal pedig még nem késtél le arról, hogy eleve jó alváshigiénére szoktasd. Az első pár hónapban kénytelen leszel éjszaka etetni, ez a dolgok rendje, de remélhetőleg egyre ritkábban. 4 hónapos korától abszolút képes arra, hogy végigaludja az éjszakát, és erre is kell törekedni.

A kulcs a "szünet": amikor nyekeregni kezd, nem veszed fel azonnal, hanem hagyod egy kicsit, és figyeled pár percig. Néha vissza fog aludni, néha nem: ilyenkor megeteted. Fokozatosan 5 percre nyújtod az etetés előtti időt. Soha nem eteted azonnal, ez fontos. Nem hagyod kialakulni az instant kielégülés reflexét. Nyilván arra is érdemes törekedni, hogy este jól feltankold, és igazán jóllakottan aludjon el.

Olvasd el a Nem harap a spenót c. könyvet, nagyon érdekes, amit erről írnak benne, és tényleg működik.

2021. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
2 hat ne bízd el magad. Fiam 8hetestol 6 honaposig ataludta az ejjelt. Azóta se. Na jó. Azóta 5x. 1 éves elmúlt 😅
2021. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6-8 hetesen aludtak minimum 10 órát egyhuzamban, őszintén: én voltam a legjobban meglepődve. Anyatejesek, sosem hagytam őket sírni babaként, fogalmam sincs, miért alakult így.
2021. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tápszeres lányaim 7 hetes koruktól nem keltek éjszaka. Eleinte 10-től 5-ig, majd 9-től 6-ig bírták. Azóta is kiváló alvók, fél 9-től 6-ig-7-ig alszanak (6,5 és 4 évesek) Szerintem csak őrült mázlink van.
2021. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én picim 3 hónapos kora óta átalussza, viszont nagyon nyugtalanul a pocakja miatt, így sajnos én ugyanúgy ébredek...
2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A második és harmadik gyerekkel én is szünet technikáztam a Nem harap a spenótot követve, az első még azelőtt született. A középső 5, a legkisebb 3 hónapos korára tudta átaludni az éjszakát, miközben a nagylányom már bőven 1 évesen is kétszer evett és majdnem 2 éves koráig ment az éjszakai fesztiválozás. Életem legjobban elköltött 3000 forintja volt az a könyv, nem csak emiatt, az egész keret filozófiából átvettem egy csomó dolgot. Ahogy kilépsz ebből az ahogy esik úgy puffan hozzáállásból, úgy egyszerűsödik vele egy csomó minden. Olvasd el, aztán max nem követed, de legalább arról meggyőződsz hogy ez a csecsemő nem képes tanulni mítosz mennyire nem igaz.
2021. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!