Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól lehet egy babának...

Mikortól lehet egy babának megtanítani az önálló elalvást és hogyan?

Figyelt kérdés
kisfiam 4 hónapos, este cicin alszik el, vagy ritkábban ringatásra. Mikor van az ideje hogy elaltassa magát? napközben van hogy lerakom hasra és magától elalszik. Hogyan kell neki ezt rendszeresé tenni ha estére már nagyon nyűgös?
2017. nov. 18. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez remélem csak vicc.

Ha meg lehetne tanítani nekik, akkor szerinted lennének olyan szülők, akik még úgy sem alszanak át egyetlen éjszakát sem, hogy már 4-5 éves a gyerekük?

2017. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

A 4,5 éves kisfiam a mai napig egyszer sem aludt el magától. A lassan 3 éves kislányom kb. 3 hónapja igényli szintén a melléfekvést. Szval nincs olyan, hogy ideje lenne magától elaludni. Pontosabban egyesek szerint biztosan van, ők szerintem nem megtanítják, hanem idomítják a gyerekeiket.

Az én gyerekeim igényelnek engem elalváskor, és meg kell mondjam, nagyon örülök is neki, ugyanis az egész napos ovi, bölcsi, munka, napi 8-9 órás távollét után a közös alvás, altatás, összebújás, meseolvasás, egy pici sustorgás a sötétben a nap fénypontja. Már csak pár év, és a szobájukba is csak kopogás után léphetek be.

2017. nov. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, max kínzással.
2017. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1,5 éves, 10 kiló és még mindig csak ringatással alszik el és csak nálam. Ez van, majd a délutáni alvás valószínűleg a bölcsiben változik, az esti meg majd egyszer.
2017. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon gyerekfüggő, de abban én sem hiszek, hogy meg lehetne neki ezt tanítani. De abban viszont biztos vagyok (nyilván vannak kivételek), hogy az, hogy mennyire nehézkes, vagy könnyű az elalvás, nagyban múlik a szülőkön is. (Na nem mintha én ebben olyan jó lennék, de a saját hibámból is tanultam az évek során) :) A 2. gyermekemet például általában úgy altattam, hogy a kiságy mellett volt egy szék, amire leültem (vagy a férjem), és meséltem neki, miközben a hátát simiztem, vagyis nem szoktunk rá a járkálásra, ami rám fárasztó, ahogy azt tudjuk :) :) Az is fontos volt, hogy ne mindig csak én altassa, akkor is ha engem "kért", ha éppen apa volt, mert én addig főztem/mostam, akkor nem mentem be, mert tudtam, hogy a férjem is éppen annyira alkalmas erre, mint én. Az elején volt, hogy válogatott, hogy melyikünk kell, de pár hét alatt megszokta, hogy helyettesíthetőek vagyunk, ami számomra egy óriási megkönnyebbülés volt, mert így nem csak az én feladatom volt az esti rituálé :)
2017. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!