Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyatejes gyerek altatása...

Anyatejes gyerek altatása elválasztás után?

Figyelt kérdés
Fiam egy éves kora óta már csak alváshoz szopizik. A délutánit sikerült már 1 hete elhagyni. Ha ezt már megszokta, neki akarok esni az estinek is. Nade még kel éjszaka. Gondolom ha már este nem adok neki, akkor éjszaka ébredéskor sem kéne. De hogy altassam akkor vissza? Eddig félálomban cicizett és aludt is tovább. Inni nem iszik azt már próbáltam. Ha ringatom az nem elég neki. Ki hogyan oldotta meg?
2021. márc. 7. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Most mekkora? Nálunk úgy volt, hogy mondtam neki, hogy már nagyfiú, elfogyott a tej, aztán felvettem egy szkafandert éjszakára, mellébújtam, simogattam, de cici már nem volt. Utána fokozatosan jött az, hogy már csak simogattam melléülve és mesét olvastam. Aztán már elég volt a meseolvasás, altatáshoz. De éjszaka még sokáig átjárt hozzánk, aztán már csak hajnalban jelent meg "ellenőrizni", aztán végre végig aludta az éjszakát úgy 3 éves korában. Szóval ő nem azért kelt, mert szopott. (Van egy bátyja, aki magától szokott le másfél évesen, de ő már 3 hósan átaludta az éjszakát szintén igény szerint szoptatva.)
2021. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Másfél éves. Most a délutánit úgy hagytuk el, hogy leragasztottam, mondtam neki hogy bibis. 4. nap már elég volt neki hogy összebújtunk. Az estit is így szeretném. A kelések aggasztanak leginkább
2021. márc. 7. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Követem, nálunk ugyan ez a probléma.
2021. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Én ahogy elválasztottam a gyerekeket, átaludták az éjszakát. De én 3 éves kor után választottam el őket.
2021. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy nem lesz elég neki a ringatás, aztán 3-4 alkalom után már elég volt. Illetve este cumisüvegből adom neki a vizet (kicsit átverem a szopi élménnyel) és azt is ellöki elsőre, másodszorra, de harmadik alkalommal már elfogadja. És néhány ilyen este után nem tolta el, hanem elsőre elfogadta.

Sajnos nem alussza át az estét, de legalább elfogadja a vizet éjszaka. Persze ha eddig is kitartóan próbáltad és nem sikerült, akkor passz, nincs ötletem, mindenesetre nálunk egy idő után sikerült.

2021. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a nappaliról leszoktatni? Én is most készülök.
2021. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!