Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen megoldást javasolnátok...

Milyen megoldást javasolnátok az altatás és szoptatás gondomra? Részletek:

Figyelt kérdés
A kislányom 16 hónapos, még szoptatom, ami nem jelent kinlódást, bár nem vagyok egy tipikus "földanya". Mivel a kislányom semmilyen eszközt (cumi, rongyi, alvós plüss) nem fogadott el csak a cicit, ez lett az elalvás eszköze, még napközben is. Nincs is ezzel egyelőre bajom, de augusztusban kezdi a bölcsit, én meg dolgozni. A bölcsis elalvás megkönnyítésére szeretnék tanácsot kérni. Hiába nem akarok vetkőzni, húzza fel a ruhámat. Viszont egyik napról a másikra nem tudom teljesen elválasztani, mert hormongondjaim miatt, én nem apadok. Az esti szopit még egy ideig megtartanám. Hasonló gondot megoldott anyukák tanácsát kérném.

2015. jún. 2. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
nem személyes tapasztalat, csak hallottam több anyukatárstól: 1,5-2 éves (aki még 3 évesen is szopizott) a bölcsiben simán elalszik bizonyos beszokási idő után anya (és szopi) nélkül, mert ott úgyis minden más, el nem apad, aztán délután, otthon, este, amikor akarjátok megint van szopi. meg lehet vele már beszélni.
2015. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt, ahogy az első írta.

Bölcsiben úgy elfáradt a lányom, hogy simán elaludt, mindenféle "segédeszköz" nélkül! Mások voltak a körülmények, és tudomásul vette ezt. Nálunk tényleg nem volt ezzel gond szerencsére. Alvós plüsst lehetett bevinni, de sokszor azt sem igényelte, csak bedőlt és aludt is.

2015. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!