Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 éves lányunk hisztizik...

3 éves lányunk hisztizik alvás előtt. Miért?

Figyelt kérdés

Délután mar nem aludt kb. 2 éve, de mostanaban olyan hisztis meg faradt delelott, hogy visszavezettuk. Viszont elotte fel órát ordit, hogy nem akar aludni, utal aludni.

Este ugyanez megy. Mindegy, hogy hany órája van ébren, ha csak szóba jön az alvas, mondja, hogy nem akar aludni, utal aludni. Sot, ha faradt, de fel sem hozzuk az alvast, magatol mondja ugyanezt.

Maszik ki az agybol, menekul, stb.

21-22 körül alszik el, 7-8 körül kel. Kb. egy hónapja látszik rajta, hogy nem piheni ki magát éjszaka. Kb. egy hete probaljuk delutan is altatni, de hisztizik elotte legalabb egy orat.

Miért csinálja ezt?

Decemberben volt 3 éves, novemberben született testvére. Nincs elhanyagolva, mert áldott nyugodt a tesó. Kb. amíg szopizik (3-4 orankent) , addig nincs csak a nagyobbal foglalkozva.


2021. ápr. 4. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem lennék felnőtt, én is hisztiznék nap, mint nap a fáradságtól. :D Ettől még nincs igényem a mindennapi délutáni alvásra. Na, jó, biztos valahol van, de nem úgy, ahogy te érted. :D

Nem kell erőltetni. Ha nem akar aludni, ne aludjon. Ha álmos, úgyis elalszik. Amúgy lehet, hogy nem is a nem alvástól, hanem frontoktól, időjárástól, rossz időszaktól ilyen a hangulata.

2021. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Volt egyszer korábban hasonló kérdés. Ott olyanok merültek fel problémaként, hogy látott valamilyen árnyékot amitől fél vagy nem jó az ágy valamiért(megszúrta pl a rugó vagy kényelmetlen a matrac).


Valami oka csak van, hogy így utál aludni.

2021. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Mert hagyod. Rá kell szólni, hogy fogja be.
2021. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ha nem alszik, elviselhetelenul hisztis, semmi, de tenyleg semmi nem jo. Akarmi tortenik, vagy akarmit mondok, mindennek az ellenkezojeert hisztizik. Ha elalszik es felebred, minden ok, tok aranyos.
2021. ápr. 4. 20:26
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj meg bábozni vele és találj ki mesét arról,hogy aludni megy. Hátha "eljátsza/elmondja ",hogy mi az igazi probléma. Én úgy szoktam hogy előtte mindig bejelentem,hogy mi fog történni. Most fürdeni megyünk utána fogmosas pici játék alvás.Minden lépésnél elmondom most mi következik. Hisztizik h de ő még nem akar.Akkor megnyugtatom ,hogy még nem kell de nem sokára.Utána mese és alvás.Lehet nálatok nem jön be ,de mire odaérünk hogy tényleg pihenni kell addigra megérti.Egy próbát megér.
2021. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A tesó èrkezèse így is biztos megviseli.

Talán csinálhattnàl/vehetnèl èrzelmi kártyát, hátha azzal el tudja mondani, mi baja az alvással.

Hogy altattad régen, mikor mèg nem volt ez a hiszti alvás elött?

Esetleg nem lehet, hogy rèmálma van, azèrt nem akar aludni?(csak tippelgetek...)

2021. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amikor a 3 éves fiam kezdett el bepróbálkozni azzal, hogy nem szeretne aludni, mondtam neki, hogy semmi baj, nem kell aludni, akkor csak beszélgessen a macijával, mesélje el neki, hogy mit főztünk délelőtt, miket raktunk ki a gyurmából stb. Szerencsére ez be is vált, szépen elaludt és 3-4 alkalomnál többször nem is hozta fel.
2021. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindent próbáltunk /úgy csinalunk, amit írtatok, de semmi nem használ. Mindig csak azt mondja, ha kérdezzük, hogy miért utal aludni, hogy "mert utalok". Altalaban rugkapal is hozza.

Fogalmunk sincs, mi történt, amióta ilyen. Előtte elmagyaraztuk neki, hogy nem sokara alvas, de elotte valaszthat még egy mesekonyvet, utana meg majd holnap ezt meg azt csinálunk, ha felebredt, és megertette, sokszor mondta, hogy elalszik egyedul, o mar nagy. Amig nem volt meg a teso, általában velunk aludt egy agyban, mert mindig rossz alvo volt, es igy kenyelmesebb volt. De minden gond elkul atszokott az agyaba, es a teso sem alszik velünk, mert o meg jo alvo, nem is nagyon kel ejszaka, max egyszer, akkor meg siman viszateszem a kisagyba es alszik ott tovabb.

Meg reggelente hoznak a "manok" a nagyobb lanyunknak ajandekot, ha vegig a sajat agyaban alszik. Most mar o is vegigalussza egyebkent az ejszakat, ha neha felkel, vagy atjon, vagy szol, hogy menjek at, amig visszaalszik.


Mostanaban sokat nem volt amugy itthon ejszaka a ferjem, meg olyankor egesz nap sem, eloszor arra gondoltunk, hogy amiatt, mert olyankor azert nem tudtam annyit foglalkozni vele, es ugy voltam vele, hogy biztos este elvezi, hogy vegre csak vele van foglalkozva, nem akar emiatt aludni, nem akarja, hogy ujra "el legyen hanyagolva", de most mar azert joval kevesebbszer dolgozik igy a ferjem, es semmit nem javult ez az egesz, sot bejott ez, hogy teljesen kialvatlan es a delutani alvas elott is eljatssza ugyanezt. Amugy viszonylag nyugodtan alszik, de pl. most masodik napja ujra velunk elszik, mert egyszeruen nem alszik el mashogy, csak az agyunkban (hisztizve).

2021. ápr. 5. 02:50
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb gyereknél van ilyen időszak. Nem akar aludni, nehogy lemaradjon valamiről. Nálunk az vált be, hogy azt mondtam, nem kell aludni, de egy rövid ideig csendben pihenünk. A kicsinél párszor délután azt vetettem be, hogy csak üljön a kanapéra, és kicsit hallgassa a Bartók Rádiót.
2021. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem, miért kell félni a gyerektől. Fejenálltok, báboztok, hazudoztok neki, hogy ne hisztizzen, ahelyett, hogy rászólnál és nem fogadnád el, ha rúgkapál. Meg kell fogni, a szemébe nézni, és határozottan annyit mondani, hogy "EZT NEM!", és alvás. Villany lekapcsol, lefekszel és alszol. Ennyi a varázslat. Az én 2 gyerekem érdekes, túlélte, aludt, a tiéd meg nem, mert te is hisztizel, ahelyett, hogy felnőttként kezedben tartanád az eseményeket.
2021. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!