Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mennyit alszik a 8...

Kinek mennyit alszik a 8 hónapos babája nappal?

Figyelt kérdés

Első baba. 8 hónapos volt 14-én. A nappali alvás kb 3x alszik fél órát.

A déli alvásnál próbálok melette lenni, hogy legalább aludjon egy nagyot ami 1 max 1.5 órára sikeredik. De van hogy csak délben is fél órát alszik és hiába próbálom altatni nem sikerül.

Éjszakárol ne is beszéljünk. Sokat fel kell cicizni.

De nappal ez a fél óra kevés. Hát alig fogok bele a dolgomba kel is.

Mikor ébren van csak aprólékosan csinálom épp ott mászkál vagy játszik de mindig ott kell legyek melette 😅.

Segítsetek hogy oldható meg. Sok már a 3x alvás? Vagy valamit rosszul csinálok?

Kimerült is vagyok..aludnék is vele..de a házimunkát senki nem végzi el helyettem sajnos. Férjem is reggeltől estig dolgozik


2021. aug. 20. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan már csak 2x aludt a lányom. Egyszer 1-1.5 órát, majd délután 30 percet. Próbáld meg, hogy kicsit besötétítesz a szobájában.
2021. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdett el 2-t aludni. 1,5 délelőtt, 1 délután, 10 este, 0-2 megszakítással.


Én amikor alszik a gyerek nem csinálok házimunkát, pihenek mai napig, mert estére így is kipurcanok sajna.

2021. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Én a házimunkát akkor csinálom mikor ébren van, így mikor alszik, van időm magamra, meg pihenni.
2021. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én meg pont akkor csinálom ha alszik, vagyis csinálnám ha aludna.. Lehet azért vagyok el maradva.. Mert mikor ébren van próbálom játszani stb vele, estére ugy rám gyül, hogy sokszor 12ig azt csinálom 🙄
2021. aug. 20. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Ejjel 11 órát alszik, egyszer kel cicizni 5kor. 8ig alszik reggel. 11től alszik 1,5 órát, és 4-től szintén 1,5 órát...általában. Van mikor délelőtt felébred fél óra után, akkor gyorsan bemegyek hozzá és visszalatatom, mert fél óra alvás után hisztis. Délután együtt pihenünk.
2021. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a kommentedre reagálnék. Én pár hónapja olvastam itt egy nagyon jó kommentet valakitől, mégpedig azt, hogy amikor már idősebb a gyerek (tehát ez nem csecsemőkre vonatkozik) akkor csak olyan dolgokat vezess be a gyerek életébe ami számotokra hosszútávon vállalható.


Egész nap szórakoztatni a gyereket nekem nem vállalható. Azt szeretném elérni, önállóan is jól érezze magát így csak akkor játszok vele, ha nincs más dolgom, és ha mindkettőnknek (tehát nekem is) van kedve.


Nem azt jelenti, hogy nem játszok vele, csak nem ebből áll a napom, és nem bánom.

2021. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk akkor állt át két alvásra, így aludt másfél órát és 40 percet. Előtte csak fél órákat ő is. Abba bele kellett törődni, volt,hogy az egyik alvás alatt megpucoltam a zöldségeket, következő alatt felraktam főni.

Viszont egyet értek az előttem szólókkal, én sem vagyok a sarkában egész nap, szerintem fejleszti a kreativitást,ha magának is talál ki játékokat és nem én animátorkodok egész nap. Simán csinálom a dolgomat, ami veszélyesebb,vagy nem tudok közben rá is nézni,azt csinálom alvás időben.

2021. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Meg fogadom a tanácsokat 😁
2021. aug. 20. 14:46
 9/9 anonim ***** válasza:

2x alszik van mikor 1x 3 órát utána meg csak 1 órát.

máskor 2-2.órát. Változó mennyire sikerül lefárasztani.

2021. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!