Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel fel éjjel 6-7...

Miért kel fel éjjel 6-7 alkalommal az eddig "jóalvó" 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőttig viszonylag jóalvó babám volt, este 9-kor letettem aludni és reggel 7-ig csak 1-2 alkalommal kelt fel, cicizett pár percet és már aludt is. Ilyenkor az első kelésig a kiságyában aludt, utána köztünk, mert a kiságyban sokszor felkelt, abban nem nagyon lehetett visszaaltatni.


Már azt hittem, lassan átaludja az éjszakákat, most viszont borzasztó éjjeleink vannak. Altaltás után kimegyek a szobából, ilyenkor 40-50 perc után ordítva ébred.


Nehezen visszaaltatom, és egy óra múlva megint. Ha beteszem a kiságyba, ott óránként kel, ha magunk közé veszem, akkor csak 2-2,5 óránként, de közben sokat rugdos, vergődik, láthatóan éberen alszik, végül sírni kezd.


A visszaaltatása is nagyon nehéz, hiába járkálok vele, sokszor csak akkor alszik vissza, ha cicit kap, de nem hiszem, hogy normális éjszaka 6-7 alkalommal ennie kicsit, emiatt éjszaka is kakál már, pedig eddig nem kakált, csak reggel, gondolom már azért is nyűglődik, mert fáj kicsit a hasa, nagyokat rottyant...


Nem tudom, mit csináljak, mi lenne a megoldás. Egy hulla vagyok már, egyre kevesebb türelmem van éjjelente. Most próbálom, hogy nem adok cicit, ha felkel, hanem visszaaltatom ringatva, de ugyanúgy rugdos, ficánkol, szenved, nem alszik mélyen.


Én rontottam el valamit? Mit kellene másképp csinálnom?



2021. aug. 31. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak a gyerekeknek ugrás szerű fejlődési szakaszai amitől nyugtalanul aludhat egy ideig.
2021. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk minden növekedési ugrásnál ez van. De utána szépen visszaáll a szokásos rendbe
2021. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de hogy lassan egy hónapja tartson...?
2021. aug. 31. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alsó két foga kijott már?
2021. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass utána a 4 hónapos alvásborulásnak. Lehet ez van nálatok. Egy idegrendszeri érés miatt van. Ilyenkor szoktak új alvási módszerekhez nyúlni a szülők. Nálunk az vált be, hogy átkerült a saját szobájába, ahol csendesebb és sötétebb, könnyebben visszaaludt egy egy mikroébredésnél.
2021. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alvásborulás, mozgásfejlődés, fog, növekedési ugrás, bármi lehet. Nem tudsz mást tenni mint helyt állsz és próbálkozol. Ha nem muszáj, ne vegyetek fel új rossz alvási szokásokat...


Nekem félévesen kezdte és most egy hónapja javul a helyzet, pár napja pedig átalussza az éjszakát egycsapásra. Egyéves múlt augusztusban. Kitartás, minden elmúlik!

2021. szept. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet most. 6 hónapos a babám, egy hete még majdhogynem átaludta az éjszakát, most 4-5x ébred sőt, nappal is alig alszik (tegnap összesen aludt talán 2 órát úgy, hogy éjszaka is lerakjuk 9-kor és fél6-6 körül már ébred, tehát azért a nappali alvás nem elhanyagolható nálunk). Gondolom a foga, vagy a mozgásfejlődés, vagy tudja az isten. Mindig azzal vigasztalom magam, hogy nem tart örökké.
2021. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!