Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rémálom az altatás, egyetlen...

Rémálom az altatás, egyetlen módszer sem működik, mit tegyek? (6.5 hónap)

Figyelt kérdés

Előre is sajnálom hogy kusza és hosszú lesz

Egyszerűen nem működik semmilyen módszer a 6.5 hónapos babámnál hogy elaludjon. Rettenetesen kimerült és fáradt vagyok, mert ez már hónapok óta tart, de az elmúlt 2-3 hétben már tényleg nem lehet vele bírni

Mindenki a fogzásra fog mindent, pedig semmi baja a fogával, már kentem is neki géllel, hátha az a baj, de nem változott semmi, illetve semmit sem látok hogy jönne neki

Elmondom a helyezetet: esti rutin ahogy a nagykönyvben meg van írva, utána pedig órákon át próbálkozás, hogy legalább néhány órát alhassunk

A végére úgyis mindig ölben alszik el, mert máskülönben lehetetlen. Még így is sokat kell ringatni.

Ha leteszem magában aludni, egyből kiszedi a cumijàt vagy dörzsöli a szemét vagy forog vagy játszik vagy "ugrál", bármit, amivel csak felébreszti, felélinkíti magát

Nappal is rossz a helyzet mert általában kint alszik a babakocsiban, vagy bent ringatva ugyanúgy (amúgy is nappal alig alig alszik valamit)

Megpróbáltam az összes módszert amit hallottam, olvastam, stb, egyik sem használ még csak egy kicsit sem

Egyszerűen ő sosem volt az a nyugodt baba, hogy leteszem és legalább nem kezd felfedezni a kezével, csapkodni a lábával, mindenfélét csinálni

Ugyanez a helyzet este is, mivel a módszerek szerint le kell tenni, milyest leteszem ő csak játszik úgymond, még ha borzasztó álmos, akkor is

Ölben is rengeteg idő míg elalszik és mikor letenném általában kezdhetem elölről újra, mert felkel. Ha mégis elalszik végre ölben, akkor sem lehet tudni, hogy újra felkel 2 óra múlva, de az biztos, hogy éjjel 2-3-szor is kel enni és nagyon nehezen alszik vissza. Sokszor az esti menet újra, csak ezúttal hajnalban

Van-e bárkinek valami tanácsa erre az egész helyzetre?

Ha kérdeznétek miért nem altatnám szívesen ölben, azért, mert ezalatt a néhány hónap alatt mindig ott lyukadtunk ki, az én hátam, vállam és derekam pedig a csontkovácsnál kötött ki emiatt, tehát a legjobb lenne ha nem fizikai munka lenne az egész altatás

Köszönöm annak aki végigolvasta és segíteni tud!


2021. okt. 26. 01:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Még mindig ugyanez a helyzet xD

Úgy érzem sosem fog javulni, még mindig nem alszik el magától, sem hordozóban, sem ringatva

Általában babakocsiban kell tologálni, akkor is sokat nyűgös

Ha csak beteszem a kiságyába feláll és sír meg ki akar jönni meg képtelen aludni...

Szerintem ennek nincs vége és már higgyétek el mindent kirpóbáltam, aktatási tanácsadó összes módszerét is, semmi nem vált be, sosem láttam még ilyet, de még mások sem

2022. ápr. 3. 18:36
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, esetleg nem lehet, hogy valami baja van? Mármint valami idegrendszeri gond? Ez, amit leírsz, nem igazán hangzik egészségesnek, most nem azért mondom, hogy megijesszelek, de azért ez tényleg durva, ami az írásodból lejön, és egészen biztosan nem jó a babádnak sem.

Neurológus vagy valami alvásvizsgálat nem lehet, hogy segítene? Hátha valami nagyon egyszerű egészségügyi ok, ami egy csettintéssel megoldható.

2022. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Voltunk már mindenféle orvosnál, egyik sem tud mondani semmit, csak ideiglenes megoldásokat...

Pl reflux. Adtam neki a szirupot 2 hónapig, az első hetekben bevált (kissé), utána újra előjött ugyanez a viselkedés este és éjszaka így abba is hagytam :(

2022. ápr. 6. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!