Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mondanátok egy jó esti rutint...

Mondanátok egy jó esti rutint 1.5 éves körüli babának?

Figyelt kérdés

Mi úgy szoktuk csinálni, hogy vacsora (19:30), játék, fürdés (20:00), fogmosás (20:15), játék amíg elfárad (kb 21:30-ig), altatás.

Ez sokáig működött, de mostanában már nem. Egyre öntudatosabb, akaratosabb, nem akar elmenni aludni. Kellene egy olyan rutin, amiből tudja, hogy itt az ideje az alvásnak.

Ti hogy csináljátok-csináltátok?


2021. nov. 18. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az esti folyamatokat nem szakítja meg a játék. Ha esti készülődes van, akkor egyben van minden. Játék után, ha látom, hogy kezd fáradni, akkor összepakolunk, vacsi, fogmosás, fürdés, meseolvasás/éneklés, lámpaoltás. Nincs közte már játék. Plusz kellenek az olyan apróságok, hogy ő kapcsolja le a villanyt, ugyanarra a dalra öltözik pizsibe, mindig megpuszilom a talpacskáit, jóéjtpuszi apukájától is, szóval ezek így mindennaposan beleépülnek a lefektetési rituálénkba.
2021. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

(szerintem ez másfél évesen késői, mikor alszik délután?)


Nálunk f7-7 vacsora, utána még játék, f8kor legkésőbb fürdés, 8kor alvás, 8-f9 között alszik el. 17 hónapos

2021. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt kifelejtettem, hogy fürdés után mindig az apukája öltözteti fel és utána én a karomba veszem, elmesélem, mi történt aznap, majd "együtt lehúzzuk" a redőnyt (igazából én húzom le, de megkérdezem, hogy lehúzhatom-e és megvárom, amíg jóváhagyja). Aztán beteszem az ágyba és addig mellette maradok, amíg el nem alszik.

2-es voltam

2021. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 körül vacsi, 8 kor eszik még egy banánt vagy valami rágcsát, 2.5 éves ez azóta van mióta nincs táp már.

8.30 fürdés, ez után már a hálóban öltözünk, villany kapcsolás, mese majd be az ágyba, és kijövök kb 9:30 kor alszik. Most kezdem a korábban fürdést mert, hogy nagyobb már 3 mese van nem 1.

Nekünk kb mindig ez volt az esti rutin, kivéve a mese az 1 évesen jött be.

2021. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi sem jatszatjuk az esti rutin kozben, furdes, vacsi es megyunk fel aludni,szerintem a jatektol felporogne.

Szepen elkoszon a csaladtagoktol, ezzel jelezzuk h alvas jon, aztan besotetitunk es mellebujok. 14hos.

2021. nov. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közvetlenül elalvás előtt adjuk a d vitamint. Egyébként hasonlóan zajlik az esténk.
2021. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk így fest az esti rutin:

6kor vacsora, egy kis játék, 7kor összepakolás. Ezután van 1 (2,3😂) olvasott mese, majd fürdés, fogmosás, pizsi, fésülködés, stb.... Majd az apjával közösen lekapcsolják a lámpát (ez olyan fél 8 körülre jön ki), a férjem elköszön tőle és kimegy a szobából. A fiam ilyenkor még cicizik, majd az ágyában simizve elalszik 8 körül

2021. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!