Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ilyen átkozottul nehéz...

Miért ilyen átkozottul nehéz az altatás?

Figyelt kérdés
2 hónapos baba. Átlagosan másfél órát bír ki ébren, aztán altatni kell, ami rémálom. Már kész idegbeteg vagyok tőle. Állandóan álomba sírja magát, mindegy mit csinálok. Az evésbe nem alszik el soha, a kendőben is sír sokáig mire elalszik, a ringatásba is, a hintában is, a babakocsiban is, a kiságyban simogatva is, háton fekve, hason, fejen állva is csak sír és sír. Minden egyes alvás előtt. Most nem bírtam tovább, leraktam kimentem, ott is ugyanannyi ideig sírt mire elaludt. Látta orvos, dévényes, nincs semmi baja. Azt mondták ő ilyen, vannak ilyen babák akik így vezetik le a feszültséget alvás előtt. Amikor ébren van már sokat mosolyog, "dumálgat", keze is érdekes, imádnivaló. De ezzel amit leírtam kikészít. Kérlek ne írjátok a hordozást, mert próbáltuk és nem vált be neki sem, meg sajnos szülés után lett egy hatalmas hasi sérvem és sajnos fáj (meg lesz műtve). Van egy 3 éves testvére, vele is foglalkoznom kell, nem szórakozhatok folyton az átkozott altatással.
2021. dec. 26. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Másfél óra kéthónaposan túl sok, szerintem túlfárad, mire altatni kezded, túlpörög, átesik a holtponton. Próbáld 45 perc ébrenlét után elkezdeni altatni. Állítólag egy ekkora gyerek 30-60 percet bír ébren egyhuzamban, jókedvűen, aktívan.

[link]

2021. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan álmos? Nálunk ugyanez volt, nekem is előre gyomorgörcsöm volt, bogy mindjárt altatás és visítás. Pedig álmos volt, dörzsölte a szemét, minden jel megvolt. Aztán egyszercsak átálltam arra, hogy jó, akkor nem alszik ilyen sűrűn. Kihúztam még fél óra-órát az altatási idejét, és utána próbáltam altatni. Ha akkor is sírt, mentünk ki még játszani. Aztán eljött az a pont, hogy nem sírt és elaludt. Tehát nálunk az volt a gond, hogy nem volt eléggé fáradt, de én erőltetni akartam az altatást.
2021. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam hamarabb, de csak vidáman nézelődik olyankor, nem hajlandó elaludni. És átlagban írtam, van hogy 45 perc van hogy 2 óra, amit ébren tölt.
2021. dec. 26. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Kettes vagyok. Azt is próbáltam amit az első ír, pláne visítás volt. Azért egy próbát megér, de minden gyerek más.
2021. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kólika

Ne igyál egyél laktózos dolgokat. Etetés előtt 2 csepp espumisan és napi 5 csepp biogaia cseppek. Sűrű büfiztetés és hason alvás. Amíg ezek nem voltak nekem is sírt mert fájt a hasa.

2021. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lanyom ilyen volt. Brutal nehez altatasok utqn 30 perc alvas. Idovel konnyebb lesz, vagy kevesebbszer kell altatni :D
2021. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!