Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki önálló elalvásra szoktatta...

Aki önálló elalvásra szoktatta a babát kicsi korban, mennyi idő után kezdett használni, és milyen módszerrel? Tartós eredményt hozott?

Figyelt kérdés

Vitatott téma, tartok tőle, egyelőre csak tapasztalatokat szeretnék meghallgatni.


3 hetes a kistesó. Ha nem alszik bele a szoptatásba, lehetetlenség elaltatni, nem igazán szereti a ringatást, cumit. (Cicin altatni nem szeretném, mert túleszi magát, sok levegőt nyel, büfizni nem mindig sikerül, rossz lesz a pocakja)


Apa még itthon van velünk pár hétig, de később a nagyobb gyerkőc mellett nem lesz időm egész nap a pici altatásával szenvedni, ahogy anno.


Nem az éjszakák átalvását szeretném elérni, természetesen éjszaka eszik még 3-4 óránként, csak azt, hogy önállóan aludjon el a közös szobánkban.

Találtam a neten két cikket:


[link]


Ez egy kíméletesebb módszer, nem rázárja az ajtót a babára, hanem vele van, amíg el nem alszik, de ha jól értelmezem, nem veszi ki a kiságyból ha sír.


Akik hasonló módszert próbáltak kicsi babánál, eredményes volt? Mennyi ideig tartott, amíg rövidülni kezdett a sírás? Tartósan megszokta, vagy később volt visszaesés?



2022. jan. 11. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én ebben az esetben valamiféle hintát, hintaszéket használnék, de nálam is csak elmélet. Olyan ami magától ringatja és be lehet biztonságosan kötni a gyereket, bár ha nem szereti a ringatást lehet a hintát se fogja... vagy kendővel magamon hagynám. Ebben az esetben a nagyobbal is tudsz foglalkozni, mert lenne 2 kezed és nem az altatássql bíbelődnél egy órát.


Szerintem nagyban függ attól, hogy mennyi idős a nagyobbik. Még őt is altatni kell? Oviban van? Hogy dolgozik a párod?

2022. jan. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Próbáltam. Következetesen. Hetekig. Semmi. Csak ringatva vagy szoptatva alszik el a mai napig, 1 éves.
2022. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tudatosan csináltam, de tippnek jó lehet: akkor tettem le aludni, amikor már fáradt volt. Sosem altattam idő szerint. Általában el is aludt így. Viszont ha nyűgös a fáradtság miatt. Akkor babakocsi séta vagy hordozó kendő volt jó. Szerintem ilyen korú gyereket nehezen lehet önálló elalvásra szoktatni, mert nincs ami megnyugtassa ha nincs ott vele valaki vagy érzi a közelséget. Pl ha nem cumizik, akkor is van valami ami segíti az alvásban. Szundi kendő vagy bármi. De ezek inkább 3-5 hónapos korban alakulnak ki.
2022. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

#3 tényleg nem bántásból, de szerinted mások nem akkor altatnak amikor fáradt a gyerek? Már aki nem időhöz köti a napirendet 😃 mázlid volt hogy elaludt így 🙂 én ha a fejem tetejére állok se tudtam volna csak letenni tréningek ide vagy oda, sírni meg nem hagyom.

Nemrég 1 éves kora után de még 1,5 előtt ért meg erre. Van amelyik baba hamarabb megérik, van amelyiknek egyáltalán nem kell idő és van olyan gyerek aki még 10 évesen az anyukáját ölelve akar elaludni. Szerintem mindegyik eset normális és egyik sem rossz, max kényelmetlen.


Amondó vagyok a hordozás lesz a kulcs.

2022. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező. 3 hetes a gyereked. Még az anyukája közelségére vágyik. Olyan dolgokat vársz el tőle amire nincs kész. Lehet szerencsés leszel és elalszik magától, de alvás tréningezni a 3 hetes gyereket? Hosszú távon sokkal rosszabb lesz. A cikkben is két hónapossal kezdték és két hónapig tartott. Gyanítom a baba ott sem volt erre kész 2 hónaposan. Legyél türelmes! Kezdjetek kialakítani valamiféle esti rutint, de ha nem tud egyedül elaludni a fejed tetejére állhatsz se fog elaludni.
2022. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idős a nagyobb? Nem tudsz hozzá napközben segítséget igénybe venni? Bölcsi?

Egy párhetes újszülöttől lehetetlen és nem is túl "fair" elvárni, hogy egyedül el tudjon aludni, még bőven tart a negyedik trimeszter, a te közelségedre van szüksége. Hordozókendő lehet egy jó megoldás esetleg.

2022. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Hordozàs, hinta, fitt ball, babakocsi.
2022. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hordozós tippeket, ki fogom próbálni. Babakocsiban tologatásra, hintáztatásra nem feltétlenül szeretném szoktatni.


Azért fordult meg a fejemben ez az ötlet, mert nem tudom, hogy számára van-e különbség aközött, hogy a karomban sír egy csomót, majd a végén kidől (ezt követően ha leteszem 10 perc múlva ébren van), vagy a babaöbölbe teszem, és kb bemászva hozzá végig simogatom, nyugtatgatom.

Mindkét esetben sokat sír. Mindkét esetben itt vagyok neki, nem hagyom egyedül.

2022. jan. 11. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Én ezt nem értem. Időben nem lenne kevesebb a tréning se, ugyanúgy nem tudsz addig a másik gyerekkel ténylegesen foglalkozni, szóval nem értem hogy mire ez a nagy tréningezés.

Kösd magadra, elalszik, neked meg ott a szabadidőd, ő pedig érzi a közelséged.


Vagy feküdj mellette egy órát amíg elalszik, közben a másik gyereked mit csinál ha nincs otthon a férjed? Még mindig nem tudjuk mennyi idős. Tegyük fel 2 éves. Nem hagyhatod magára minden altatásnál X ideig, ha pedig simogatva akarod elaltatni a kicsit, akkor oda vagy kötve egy helyiségbe ahol biztos megmarad addig szép csendben, legalábbis nem rohangálva csapkodva a 2 évesed? Vagy másik helyiségben lesz nélküled?

2022. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha megszokná a simogatva, kiságyban elalvást, reméljetőleg nem lenne mindig egy óra az altatás. Nyilván ha mindig órákat sír, nem lenne javulás, akkor nem erőltetném heteken át.

Kettővel ezelőtti kérdésnél, ahol csak porszívóval alszik el a baba, volt aki pont ezt javasolta.

2022. jan. 11. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!