Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hónapos baba attól félek...

1 hónapos baba attól félek nagyon keveset alszik, van ilyen? Többi lent.

Figyelt kérdés

5 hetes a babám ma. Van hogy csak napi 10 óra alvása van szerintem. Az első napokban viszonylag jókat aludt, bár már akkor is, ahogy hazajöttünk csak cicin aludt el, és utána rajtam is maradt mert amint megpróbáltam letenni a kiságyba ébredt és nem lehetett visszaaltatni, szóval kivettem amikor kezdett sírás felé haladni a dolog. Napközben problémás. Mostmár nem csak cicin alszik el, van hogy sikerül addig járkálni vele és ringatni amíg bealszik de ha néha sikerül is az MINIMUM 20 perc legalább és ebből 10-et szenvedve tölt, feszíti magát, ütögeti a fejét a mellkasunkba. Van hogy ez nem 10 perc es feladom. Nem éhes, sokszor evés után csinálja ezt, cicin elaszik és megébred ahogy megfogom.. és onnanstól van ez. Néha már csak akkor kel ahogy teszem le. Egyszer kétszer sikerül letenni az ágyba de nagyon gyakran felkel és nem lehet visszaaltatni. Van, hogy már félek próbálni is a letételét mert örülök hogy alszik annyit is amennyit rajtam van.. de sajnos ez nagyon kimerítő nekem, olykor egy WC-re menés is logisztika. Éjszaka 20 és 22:30 között alszik el, még nagyon nincs beállva a napirend. Legközelebb 3-4 óra múlva kel, akkor eszik, ott elalszik, leteszem, van hogy megébred de pici ölben léttel vagy popópaskolgatással viisza is alszik, max 10 perc. Utána alszik megint 2-3 órát. Hajnalban meg már max másfél órákra alszik vissza. Napközben, délelőtt szinte perce pontosan 1 órákat alszik. Hordozokendoben is (azt mondjuk kész tortúra ha felkötnöm, megizzadunk mindketten, szenved nagyon egy jó pár percet aztán hirtelen kidől) meg 1 óra az ágyban is (ha sikerül), utána elkezd pukizgatni addig míg fel nem kel rá szegény. :( ma pl meg lesz a 14 óra alvás de van hogy nagyon nincs. Most sz időjárás miatt nem opció a babakocsizás sem.


Lehet baja ha néha ilyen keveseket alszik? :( olyan bénának érzem magunkat



2022. jan. 14. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyira kétségbe voltam esve, mint te, amikor a babám ilyen picike volt. Babaalvás tanácsadó kurzusára is befizettem, hasznos volt. Ha nem alszik jól nappal, akkor nem lesz jó az éjszaka sem. A baba igényeit kell figyelni, hogy mit szeretne, hogyan szeretne aludni, hogyan szeretne elaludni. Vannak babák, akik ennyi idősen csak és kizárólag ölben alszanak. Vannak, akik csak kendőben, másokat pedig zavar alvás közben az édesanyja, szüksége lehet zajra vagy akár teljes csendre is. Elaludni ez ezeregy fele módon akarhat. Érdemes kísérletezni. Sokszor túlzott elvárásokat támasztunk a picurkák felé. Nem kell még napirendnek lennie és nem tudja megkülönböztetni a nappalt az éjszakától sem. Ez ilyen időszak. Igény szerint érdemes altatni és elfogadni, hogy túl lesztek rajta. Nagyjából ezeket kellett nekem felismerni és elfogadni ebben az időszakban. Itt már nem stresszeltem annyira az alváson, jobb is lett. Elfogadtam két hónap brutális éjszakázás után, hogy velem akar aludni a babám. Azóta nyugalmas éjszakáink vannak. Kitartást, amíg túl lesztek ezen az időszakon!
2022. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mintha csak a kisfiamat írtad volna le :D Szintén 5 hetes a babám, iszonyú tortúra az altatás, főleg napközben és a fürdés utáni, éjszaka viszonylag hamar elalszik, kétszer kel enni. Pedig álmos az biztos, látom a jeleket, de amint leteszem jár a keze-lába és csak "bepörgeti" magát. Remélem az idegrendszer érésével tényleg jobb lesz, mert már minden praktikán túl vagyunk, és az a fárasztó, hogy mindennap más jön be.


Szóval nem tudtam segíteni bocsi:D de teljesen megértelek, nem vagy egyedül, kitartást! :)

2022. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanez, az éjszaka az még tényleg hagyján, viszonylag nincs gond vele, de nappal.. :D már mi is mindent elolvastunk, mindent kipróbáltunk.. ha valami beválik másnap már biztos nem működik :D úgy néz ki marad a várakozás, hogy egyszer elmúlik. Legalább jó tudni hogy más is van így 😅
2022. jan. 21. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!