Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki a kezdetektől egy szobában...

Aki a kezdetektől egy szobában altatja az újszülöttet a nagy tesóval azt hogy?? Meséljetek!

Figyelt kérdés

Többektől hallottam, hogy így csinálják. De hogy nem ébreszti a kicsi a nagyot? Mi a picivel egy szobában alszunk, a nagy (2,5 éves) a saját szobájában. Ajtók csukva. Éjjel ha felsír a kicsi én kelek, hogy szoptassak. De van, hogy előtte muszáj elmennem pisilni, de ha nem, akkor is van egy kis idő, amíg felkelek, magamhoz veszem a babát, vizet, kényelmbe helyezkedek, ilyenkor is van, hogy sír 1-2 percet. És még így a 2 csukott ajtón át is előfordul, hogy felébreszti a nagyot és kelni kell apának is visszavinni őt a szobájába.

Akinél működik a kezdetektől az egy szoba az hogyan?? Sose kel éjjel a pici? Vagy a nagy annyira alszik, hogy fel se kel semmire?


2022. jan. 17. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem voltak egy szobában, de nyitva voltak az ajtók éjjel, és soha nem ébredtek fel a nagyok semmire. Még a porszívózásra se :D
2022. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mire a kicsi megszületett a nagy annyira kipurcant a babakori nem alvástól, hogy már ágyúval is alig lehet felébreszteni, úgyhogy nem volt gond, mellette kiabálni is lehet 😒

(2,5 év van közöttük)

2022. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik észre sem vette, ha a kicsi felébredt és sírt.
2022. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak egy szobában, csak nyitott ajtókkal volt az összes háló (a nappaliba nyílik minden), de sosem keltek fel egymásra, azóta sem. Az mondjuk hozzá tartozik a történethez, hogy nálunk ritka az esély is, mert nagyon piciként kezdték átaludni az éjszakákat. 😊
2022. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves volt a nagyobb lányom, mikor a kicsi született és soha nem volt gond abból, hogy egy szobában alszanak.

A nagy mélyen alvó, a kicsi pedig nem ordított hangosan, pedig várnia is kellett, mert a tápszert el kellett készíteni. Mondjuk túl sokáig egyik sem evett éjszaka, mert 7 hetesen már este 10-től reggel 5-ig aludtak.

Mázlink volt.

2022. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Két éves volt a nagy, amikor a kicsi született. Kezdetektől fogva egy szobában alszanak. Bevallom, én is kissé féltem, hogyan lesz. De egyik sem keltette fel egyszer sem a másikat.
2022. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik, én kifogtam egy olyan gyereket, aki mellett lábujjhegyen kell járni :D A kicsinél nálunk is volt egy 3-4 hét, amikor átaludta az éjszakát (9-11 órát ébredés nélkül), de elmúlt és most kelünk 1x vagy 2x megint :(
2022. jan. 17. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom mellett bombát is lehet robbantani, nem kel fel. Szerintem számít az is, hogy csecsemő korban mihez szokott. Ha valakit csendben altatnak, az később is igényelni fogja.
2022. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kénytelen voltam csecsemő korban is csendben altatni, mert már akkor is mindenre felébredt... szerettem volna, hogy bírja a zajt, de ha csak ment a mosógép, már felkelt 10 perc után
2022. jan. 18. 10:42
 10/11 anonim ***** válasza:

3 hónaposan ment a kicsi a 2 éves mellé a gyerekszobába. Az első hetek nem voltak egyszerűek, gyakran felkeltette a nővérét, de fokozatosan hozzászokott, és 1-2 hónap után fel se kelt, vagy ha néha igen, akkor elég volt neki egy simogatás és "aludj szépen".

Most másfél és három évesek. Ha néha valamelyikük fel is sír vagy köhög, a másikat nem zavarja. Az együtt alvás kialakított egy robosztusságot, jó alváshigiénét bennük. Altatni se altatunk, befekszenek az ágyukba, eléneklem az A part alattot, és viszont látásra. Van egy infrás kamera a szobájukban, azon lehet látni ahogy néha pár percig még nézelődnek, sőt újabban olyan is van, hogy "beszélgetnek", de mindig elalszanak szépen.

2022. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!