Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek kezdetektől rossz alvó...

Akinek kezdetektől rossz alvó volt a gyermeke, mikortól aludt már jobban, "normálisan"?

Figyelt kérdés

1 éves a gyermekem, de pár hetet leszámítva szinte alig aludtunk rendesen eddig. Hol ezért, hol azért kell felkelni hozzá éjszakánként. Nappal sem volt soha egy mintaalvó.

Nekem olyan 2 éves korhatárt mondtak, hogy addig "érik az idegrendszere". Valóban?


Egy fáradt szülő, a sok közül.


2014. ápr. 11. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
4 éves, és még mindig sokkal rosszabb alvó, mint a 6 hónapos kishuga...
2014. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj, ne ijesztgess! :)


Pozitív példákat is írjatok légyszi, ne csak az elrettentőseket!

2014. ápr. 11. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hónaposan kezdett jól aludni, akkor hagyta abba a szopit. Amíg szopott, fájt a pocija, és erre sajnos utólag jöttünk rá, azt hittük laktózérzékeny. Nagyon durva 16 hónap volt, éjjelente sokszor 20x is felsírt. Most is megesik néha, hogy többször felkel, most pl. a szemfogai jönnek és azért. De már többször van, hogy csak 1x-2x odaadom a cumisüvegét és annyi.

nem nagyon lehet megmondani előre, meddig fog tartani, én se láttam már néha a végét. De tény, hogy tényleg vannak gyerekek, akik még 3-4 évesen is többször felkelnek, sose tudni, lehet az enyém is közéjük fog tartozni, még csak 2 éjszakát aludt át, most másfél éves.

2014. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi :)


Nem ijesztésnek szántam, egyszerűen ez a helyzet nálunk. Én már kezdek beletörődni, hogy ő ilyen. Egyik ismerős családban a kislány azóta jó alvó, hogy iskolás. Ott ugye nincs délutáni szunya, egész nap figyelni kell, és kellő képpen kifárad a lány ahhoz, hogy este 8-kor már aludjon mint a bunda. Egészen reggelig.


Engem meg azzal rémisztget egy másik anyuka, hogy az ő kislánya is fél éves koráig aludt jól, utána "romlott el" , szóval ne dicsekedjek azzal, hogy milyen jó alvó a kislányom, merthogy úgyis meg fog változni... remélem nem. :)


(Egyébként én is várok pozitív példákat a fiamat illetően)

2014. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én középső gyerekem 2 éves kora körül kezdett nem aludni. Addig átaludta az éjszakát, azóta (fél éve) csak nagyon ritkán. Anyukám azt mondja, hogy majd ha oviba jár, az lefárasztja, és jobban fog aludni, nálunk legalábbis így volt.
2014. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam születésétől fogva rossz alvó volt. Rettenetes éjszakáink voltak, és nappal sem aludt sokat. Két éves korára kijött az összes foga. Azóta átalussza az éjszakákat. Van remény, hidd el! :)
2014. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!