Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell elaltatni egy...

Hogyan kell elaltatni egy kétéves gyereket úgy, hogy ne menjen rá az életed?

Figyelt kérdés

A leteszem alszik, nem működik, többször is kel éjszaka, csak akkor alszik vissza, ha van vele valaki a szobájában, vagy velünk alszik. De fektetéskor is csak úgy alszik el, ha fekszik mellette valaki, általában egy órán át. Ha csak leteszem az ágyába, és kijövök, tízezerszer kell visszavinni, és órákig képes sírni. Én előbb elfáradok ebben, mint ő.

Nektek mi volt a módszeretek egy nehezen alvó gyerekre?


2022. jan. 30. 13:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Keress fel altatási tanácsadót, hátha 🤷‍♀️ Amúgy mindenkinek más válik be, mert minden gyerek más. Azonkívül más korban is érnek meg arra, hogy egyedül aludjanak.
2022. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Pszichologus javasolta ezt a módszert. Hát igen, értem hogy neki most erre van szüksége hogy velunk aludjon, de nem tudom hogyan ne váljon ez szokássá, függőséggé.
2022. jan. 30. 18:48
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el pár év és az is ciki lesz neki ha ránézel, nemhogy veled aludjon :D közhely, de tényleg ki kell élvezni amíg szükségük van ránk mert olyan gyorsan elrepül az idő. Tudom, hogy nehéz, de nem veled akar kiszúrni, csak nem ért még meg rá, hogy egyedül aludjon. Kitartás!
2022. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Derjaderja ***** válasza:

Nálunk is mindkét gyerek beszivároh hozzánk reggelre, nevetünk is rajta, hogy "megerkezett az 1.járat" stb.

Kb 1-2 óra elaltatni a 2 gyereket, és abszolút fel se merül, hogy felkeljek mellőle addig, már ez is tök nagy eredmény, hogy ha már kimeséltük, kienekeltük magunkat és eleget simogattam, akkor elalszik mellettem.

De nem látok ebben semmi rosszat.

2022. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ez nekem se lenne rossz, ha legalább éjjel 5ig aludna, és akkor feküdne be mellénk. De este 10-12kor felkel, és nem bírom visszaaltatni, csak akkor, ha újra együtt alszunk el. Ezért szeretném megtanítani egyedül elaludni.
2022. jan. 31. 14:17
 16/20 Derjaderja ***** válasza:

Hát igen. Nálunk a lányom alapból 10re alszik kb, a fiam kicsit korábban. Ejfel körül kezdődik újra az anyafüggés. Addig pont tudunk kicsit filmet nézni vagy tudok dolgozgatni.

Ahogy írod az még nehezebb.

2022. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanez. Akkor éjfél körül ujra visszaaltatod őket? Vagy akkor már befekszenek az ágyatokba?

Elég fárasztó 2x altatni őt egy éjjel, és így nincs sok magánéletem, 8 es 11 között éljem ki magam, aztán mire ágyba zuhannék, kezdődik elölről az altatás. Van hogy vissza sem alszik, vagy becuccolok hozzá aludni, vagy ő jön át hozzánk, de nem akarom, hogy ez még sokáig így menjen, mert ha hárman alszunk egy ágyban vagy én nála, nem férünk el,és nem tudjuk magunkat kipihenni.

2022. jan. 31. 14:52
 18/20 Derjaderja ***** válasza:

Hát akkor már általában befekszenek mellénk. A lányom van hogy később jön, de ő visszaalszik akkor pár perc alatt velünk.

Talán vissza lehetne kísérni is de ha a pici felébred a távozásunkra, akkor kialakul a katasztrófahelyzet, hogy egyszerre ketten üvöltenek és mind2 csak velem alszik vissza.

2022. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%

Pszichológus? Anyám,csak altatod nem államvizsgázol.

Ha felkel vissza mész vele,lefekszel mellé és megint elaltatod.Meg fogja szokni előbb vagy utóbb,hogy alvás van. :D

Esetleg valami éjszakai fényt,plüsst,kedvenc kis plüss takarót ki lehet nevezni amivel szívesen alszik.

2022. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
42%
az volt a modszerem ha ez az, hogy ha evett tisztaba volt teve akkor beraktam az agyaba es mentem a dolgomra. sose fekudtem melle nem altattam nem simiztem nem konyorogtem neki es nem hagytam hogy ramenjen az eletem, ui. nem ertem ra. mosni kellett, mosogatni vacsorat fozni es arra is idot szakitani hogy megmossam a fogam letusoljak naponta es mire az exem hazajott a munkabol KESZEN KELLETT LENNI A FENTIEKNEK. tudom hogy ez eleg rosszul hangzik de valahol nem is volt baj, mert nem szaladt el a lakas es amit meg kellett csinalni (nem volt babaor es legzesfigyelo sot eldobhato pelenka sem csak legfeljebb ha utazni kellett vele), es nem fogadta el azt a kifogast a csalad hogy a gyerektol nem ertem ra. Anyosom 4 gyereket nevelt fel regebben rosszabb korulmenyek kozt. Es tulajdonkeppen igy ezzel amodszerrel nem allt a feje tetejen korulottem a vilag.
2022. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!