Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális az, hogy 2,5 hónapos...

Normális az, hogy 2,5 hónapos gyereket sehogysem lehet elaltatni?

Figyelt kérdés
Ringatás,popsirázás,járkálás,babakocsizás este (ekkor volt nyert ügyünk,na meg az egész napos sírás után),dúdolás,simogatás,semmi...már a cicin és köztünk elalvást,ja meg a mellettem kiságyont meg sem említem...

2016. dec. 1. 19:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányomnál volt ilyen párszor, ott egyértelműen (így utólag tapasztaltként) a túlfáradás volt az oka. Volt már, hogy na akkor megyünk autózni az éjszaka közepén, de elaludt a hordozóban, míg felöltöztünk. Utána jobban figyeltük, és mikor álmos volt altattuk időben, bem érdekelt, hogy hány óra van épp.
2016. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam hasfájós volt és szintén ez volt a helyzet. Meg persze a túlfáradás mert alig aludt. Ő még babakocsiban is ordított.
2016. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A babakocsiban azért nem hál isten,meg a hordozóban is elalszik,amint levegőt kap a kis feje :-D,de annyi!Itthon csak a kínlódás megy,a folyamatos túlfáradás,pedig mindene megvan s mindent megkap:0-24 cicit,törődést,figyelmet,minket,babaszobát...
2016. dec. 1. 20:13
 4/28 anonim ***** válasza:
Mennyiket van ébren? Van egy általános rendszeretek, hogy mi mit követ? Nem feltétlen napirend, csak hogy tudja, pl evés után mi következik (pl büfi, játék, pihi anyán, alvás). Van esetleg lehetőségetek kipróbálni az adamo hintát? Az én fiam pillanatok alatt elaludt benne.
2016. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
2,5 hónapos baba már nem csak eszik,alszik. Ha még nincs, èrdemes kialakítani a napirendet kb. alvás,evès,büfi,pelenkázás,játèk sorrendben. Lehet, hogy már jó ideje nem azt igènyli, hogy csak egyen,aludjon, de a folytonos altatási kísèrletezèstöl összezavarodott. Próbáld ki, hogy ha egy alvásból felkelt, akkor megeteted, ha belealszik, akkor átpelenkázod, erre általában mindig felèbrednek, büfi, ès egy kis játèk. Kb. 1-1.5 óra múlva elálmosodik egy ekkora pici, akkor tedd le aludni. Hogy hogyan altatod el, cicin, cumin, ringatva, ágyba fektetve, hintában, azt megint ki kell majd tapasztalni.
2016. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem tudunk napirendet kialakítani sajnos,igény szerint szoptatott baba az elejétől kezdve,megszokta mihelyt sír,cicit kap. :-( Innentől kezdve tótágast is állhatok...Napirend?Persze!Este fürdés után masszázs majd evés és lefekvés!Másfél-két hétig ment az a rendszer:este fürdetés,masszázs,majd kaja-kaja-kaja-kaja 1000x is kaja,mire letudtam tenni,magam mellé persze úgy aludni,hogy ne kezdjen el sírni.Majd történt valami a kis lelkivilágával,aztán a 2 mellem szétszopta,de még mindig sírt...Szerintem van valami lelki baja a picinek,vagy alvászavaros...
2016. dec. 2. 03:57
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem tudunk napirendet kialakítani sajnos,igény szerint szoptatott baba az elejétől kezdve,megszokta mihelyt sír,cicit kap. :-( Innentől kezdve tótágast is állhatok...Napirend?Persze!Este fürdés után masszázs majd evés és lefekvés!Másfél-két hétig ment az a rendszer:este fürdetés,masszázs,majd kaja-kaja-kaja-kaja 1000x is kaja,mire letudtam tenni,magam mellé persze úgy aludni,hogy ne kezdjen el sírni.Majd történt valami a kis lelkivilágával,aztán a 2 mellem szétszopta,de még mindig sírt...Szerintem van valami lelki baja a picinek,vagy alvászavaros..g
2016. dec. 2. 03:58
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem tudunk napirendet kialakítani sajnos,igény szerint szoptatott baba az elejétől kezdve,megszokta mihelyt sír,cicit kap. :-( Innentől kezdve tótágast is állhatok...Napirend?Persze!Este fürdés után masszázs majd evés és lefekvés!Másfél-két hétig ment az a rendszer:este fürdetés,masszázs,majd kaja-kaja-kaja-kaja 1000x is kaja,mire letudtam tenni,magam mellé persze úgy aludni,hogy ne kezdjen el sírni.Majd történt valami a kis lelkivilágával,aztán a 2 mellem szétszopta,de még mindig sírt...Szerintem van valami lelki baja a picinek,vagy alvászavaros...
2016. dec. 2. 03:58
 9/28 A kérdező kommentje:
2-3 órát is ha úgy van...ritkán sikerül,hogy leteszem és álomba játssza magát úm.Nem értem miért sikerül ez így néha...a sírás részét kihagyhatná a dologból ?! :-D
2016. dec. 2. 04:06
 10/28 anonim ***** válasza:
Ilyenkor napirendet várni nem életszerű. Nálunk első gyereknél kínlódás volt minden este. Másodiknál meg már ügyesebb voltam, észrevettem, hogy ő bizony este 6-kor kezdené az éjszakát. Így állt be. Elsőnél meg úgy gondoltam 8-kor legyen esti fektetés, ment is a sírás egész este. Nyugodj meg, próbáld figyelni az igényeit. Adamo hinta is jó dolog, meg arra is érdemes figyelni, hogy ne fáradjon túl az idegrendszere. Még nagyon picike, ne foglalkoztassátok túl. Nálunk még a hordozó vált be (Bondolino). Abba mindig megnyugodott, néha csak nézelődött, de sokszor beszunyált benne.
2016. dec. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!