Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Terhes vagyok a kistesóval,...

Terhes vagyok a kistesóval, de a fiam még midnig hordozóban a hátamon alszik el. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Nyilván nagy hassal ez nem lehetséges, illetve megerőltetni se kéne magam. Már nem szopizik, cumi, cumisüveget nem fogadja el, és nem az a simizhető baba sajnos. Ringatás? Nem bírom el olyan sokáig (azért tettem hordozóba). Valakinek valamilyen tanács, tapasztalat? :(

2022. febr. 2. 07:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
De konkrétan hogyan szeretnéd elaltatni? Cumi nem, cumisüveg nem, ringatás nem, melléfekvés nem…
2022. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Melléfekvős, simizőst szeretném, akár együttalvós is. Vagy ha fogom a kezét...
2022. febr. 2. 17:06
 13/20 A kérdező kommentje:
Aki melléfekszik, fogja a kezét, az előtte mit csinál? Hogy altatjátok?
2022. febr. 2. 17:32
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, esti altatasnal pancsi utan megyunk az agyba, felvesszuk a pizsit, fogatmosunk, majd lekapcsolom a villanyt es tudja, hogy alvas van, neha egy kicsit hisztizik, de utana elfekszik, forgolodik sokat, ugy 10-15 percet aztan sikerul elaludnia.
2022. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Szoptattam, elaludt. Az egyik gyereket ezután át lehetett rakni az ágyába, elhelyezkedett és durmolt tovább, a másikat nem. Az egyik magától leszokott a ciciről szép fokozatosan elhagyva, a másik nem. Az első magát elaltatta egy rongyit markolászva és másfél évesen meg már kb. kiküldött a szobájából, amikor nyűgös lett délután. A kisebbet amikor már nem akartam szoptatni (két évesen), akkor melléfeküdtem, odabújhatott hozzám, megfogott itt-ott, néha kicsit simogattam, néha nem, mert felpörgött tőle, este amúgy is mesét mondtam a nagyobbnak, arra aludt el, délután legtöbbször csak csöndben voltunk. Aztán igyekeztem nem én aludni el hamarabb :) Úgyhogy szerintem minden gyereknél más válik be. A nagyobbik most is olyan magánzós, a kicsi most is bújósabb.
2022. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem ehhez volt szokva,nem fog pikk-pakk átállni másra.

Hordozóban altattad,tehát max apukát meg tudod kérni,hogy este altassa helyetted.


Abban igaza van az egyik válaszolónak,hogy ez most így szívás,mert nem altathatod őket úgy,hogy egyik itt másik ott lóg rajtad.

Ha se cumi,se cumisüveg,se nyugton tartás,se semmi nem jöhet szóba akkor marad az,hogy ringatod ameddig el nem alszik.

2022. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt írtad, hogy nem az a simizhető, melléfekvős baba akkor szerintem ne ezt akard mert kudarc lesz. Eszméletlen sok kitartás és türelem kellene így, plusz idő. Ami neked most nincs.

Valami más megoldást kellene keresni. Tényleg jó lenne átadni a férjednek egy pár alkalomra, hátha ő ki tud találni valami jobbat, mint “kívülálló”.

2022. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apánál 2 perc alatt elalszik.Ritkán altatja,mert éjszakai műszakra pont altatási időben van,de szabadnapokon és nappali műszakkor magától átveszi.Főleg mióta 33 hetes terhesen úgy nézek ki mint aki lenyelt egy megtermett fittnesz labdát.
2022. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Melléfekszem, énekelem a kedvenc dalát. Majd ha kéri simogatom, ha nem, akkor nem. Egy idő után nem kell énekelni. Elég ha csak rajta pihen a kezem és alszik. Az én lányom sem az a könnyű eset, ez mégis nagyon hamar rutin lett.
2022. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

hiperaktív,figyelem zavaros kisfiam el tud aludni úgy,hogy lefektetem az ágyra és a sötétben pihenek vele.Kb fél óra.Ilyenkor már nem ugrál (párszor rá kell szólni,de ha lenyugszik csak fekszik és max a kezével piszkálódik elalvasig vagy dobol a lábával).Ha nem alszik sokáig akkor elég egyértelmű a dolog: még nem fáradt,tehát ha hordozod sem fog elaludni egy hamar,és ha mellé fekszel sem fogod látni rajta azt,hogy na ő még mozog,de el fog tudni aludni..


Persze baba függő,de mindig azt mondom,hogy ahhoz hogy el tudj altatni egy gyereket ahhoz fáradt gyerek is kell.😅

2022. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!